Gmina Strumień - oficjalna strona

Urząd Gminy Strumień

2017-07-08

wyświetleń: 509

Co w prawym brzegu Wisły piszczy?

Trwa inwentaryzacja i waloryzacja przyrodnicza prawego brzegu rzeki Wisły w rejonie Strumienia i Zabłocia. Prace te pozwolą odpowiedzieć na pytanie w jaki sposób możliwe będzie zagospodarowanie tego terenu.

Do końca roku zostanie przeprowadzona inwentaryzacja i waloryzacja przyrodnicza terenów prawego brzegu Wisły w rejonie Strumienia i Zabłocia. – Prace pozwolą na inwentaryzację gatunków a tym samym określenie ochrony i przywrócenia stanu siedlisk przyrodniczych w tym terenie. Powstaną również mapy, które odzwierciedlą walory przyrodnicze, które będą pomocne w procesie planowania i zagospodarowania przestrzennego. Badania pozwolą również na określenie wstępnych wskazań dotyczących zagospodarowania terenu – mówi burmistrz Strumienia Anna Grygierek.

Prawy brzeg Wisły na granicy Strumienia i Zabłocia to miejsce, które może mieć turystyczny potencjał. - Mamy ciekawą koncepcję, którą można byłoby wcielić w życie. Przeprowadzone badania będą pierwszym krokiem, który otworzy nam możliwości starań naszej gminy o pozyskanie środków z Europejskiego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 na realizację zagospodarowania tego terenu. To miejsce byłoby dobrym zapleczem edukacyjno-przyrodniczym naszej gminy wykorzystując obszar Natura 2000. - dodaje Anna Grygierek.

Przeprowadzenie inwentaryzacji to pierwszy krok, który pozwoli na zbadanie możliwości realizacji koncepcji zagospodarowania tego terenu. Prace związane z inwentaryzacją flory i fauny  prawego brzegu Wisły zakończą się pod koniec 2017 roku.Dodał: DK
 
Elektroniczna administracja Gminy Strumień - strona zostanie otwarta na nowej karcieElektroniczna administracja Gminy Strumień Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu
biblioteka w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karciemapa Sport w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieSport w Strumieniu

Kalendarz

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
kwiecień 2018
PN WT ŚR CZ PT SB ND
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: kwiecień

2018/04/14 2018/04/18 2018/04/19 2018/04/22 2018/04/27
galeriagaleria zdjęć

Współpracujemy

lokalna grupa działania cieszyńska kraina stowarzyszenie rozwoju i wspolpracy regionalnej śląski związek gmin i powiatów związek gmin wiejskich rzeczpospolitej polskiej związek miast polskich lokalna grupa rybactwa zabi kraj fundacja zdrowia slaska cieszynskiego hufiec ziemii cieszynskiej polska sieć odnowy o rozwoju wsi