Filmowy piknik pod gwiazdami
2011-07-25
Jerzy Styczyński i Sebastian Riedel będą gwiazdami wieczoru z filmem jaki odbędzie się w parku miejskim w Strumieniu. Impreza zaplanowana na piątek 29 lipca będzie podzielona na dwie części. Najpierw koncert potem, również bardzo muzyczny, maraton filmowy.
Jerzy Styczyński to gitarzysta słynnego Dżemu. Sebastian Riedel – wokalista Cree – jest synem zmarłego przed laty Ryszarda Riedla (Dżem). W piątek obaj panowie wystąpią na scenie razem grając bluesa. Na co dzień obaj grają w swoich zespołach więc rzadko zdarza się okazja usłyszeć ich w takim duecie.
Muzyczne klimaty towarzyszyć będą uczestnikom pikniku Kinonam przez cały wieczór. O 20:15 rozpocznie się maraton filmowy. Wyświetlane będą:
- Blues Brothers
- Na jagody
- Rok diabła
Blues Brothers to komedia muzyczna z 1980 r. Wyreżyserował ją John Landis. Film uznawany przez wielu za kultowy to ogromna dawka bluesa oraz dobrego humoru.
Na jagody – horror ze Śląska Cieszyńskiego został nakręcony przez Amatorski Klub Filmowy „Klaps” z Chybia. Akcja toczy się w lesie. W środek świetnej imprezy wchodzi tajemniczy gajowy ze swoją mrożącą krew w żyłach historią o zaginionym przed laty kłusowniku.
Ostatni film proponowany na piątkowy wieczór filmowy to Rok diabła. Produkcję uznano za najlepszy film czeski 2002 roku. To biografia czeskiego barda Jaromira Nohavicy, która choć wydaje się autentyczna pełna jest metafizyki i nieprawdopodobnych zwrotów akcji.
Piknik filmowy Kinonam 29 lipca w piątek w parku miejskim w Strumieniu. Początek koncertu o 19:00. Pierwszy film zostanie wyświetlony o 20:15.
Dodał: HBB















