Gmina Strumień - oficjalna strona

Urząd Gminy Strumień

2019-10-30

wyświetleń: 750

Jubileusz Koła Łowieckiego „Jastrząb” w Pruchnej

Wywodzą się z różnych środowisk i mają przeróżne zawody. Ale łączy ich jedno: zamiłowanie do przyrody oraz pasja łowiectwa. Członkowie Koła Łowieckiego „Jastrząb” w Pruchnej, działają już 65 lat.

 

W sali Gminnego Centrum Integracji Wsi w Pruchnej  w sobotę 26 października świętowano jubileusz 65-lecia Koła Łowieckiego „Jastrząb” w Pruchnej. 65 lat dziejów, to nie tylko historia bardziej czy mniej udanych polowań. To kilkupokoleniowa ciągłość tradycji kulturowej i wielki ładunek społecznej aktywności w służbie dla środowiska.

Wśród zaproszonych gości nie zabrakło reprezentantów władz samorządowych z gmin na terenie których działa Koło Łowieckie, a także przedstawiciela Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Bielsku Białej Karola Folwarcznego.

Obchody rozpoczął przemówieniem Prezes koła Damian Brzoza który przedstawił historię i osiągnięcia, ale także cele jakie stoją jeszcze przed kołem do zrealizowania. Podziękował wszystkim członkom za wkład i zaangażowanie na rzecz rozwoju i propagowania dobrego imienia koła.

W trakcie uroczystości zostały wręczone odznaczenia przyznane przez Kapitułę Odznaczeń Polskiego Związku Łowieckiego. Złoty Medal Zasługi Łowieckiej otrzymali P. Andrzej Torbus i P. Mikołaj Pietrzyk , zaś medal brązowy otrzymał P. Sebastian Kozieł.

 

Srebrnym Medalem za Zasługi dla Łowiectwa Bielskiego odznaczeni zostali : P. Wiesław Lose i P. Franciszek Gabzdyl. Brązowym Medalem za Zasługi dla Łowiectwa Bielskiego odznaczony został P. Damian Brzoza.

 

Atrakcją jubileuszowych obchodów był pokaz wabienia jeleni byków przygotowany przez P. Mateusza Brannego.

 

W świętowaniu jubileuszu koła udział wzięły także rodziny łowczych, a dobry klimat biesiadowania udzielał się wszystkim uczestnikom do późnych godzin wieczornych.

 

Koło Łowieckie „Jastrząb” obejmuje swoim zasięgiem gminę Dębowiec, Hażlach, Skoczów, Strumień i Zebrzydowice. 

 

Zapraszamy do oglądania fotoreportażu w wykonaniu Mariusza Gruszki.

 Dodał: AB
 
Jakość powietrza - strona zostanie otwarta na nowej karcieJakość powietrza Elektroniczna administracja Gminy Strumień - strona zostanie otwarta na nowej karcieElektroniczna administracja Gminy Strumień Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu
biblioteka w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karciemapa Sport w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieSport w Strumieniu

Kalendarz

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
czerwiec 2020
PN WT ŚR CZ PT SB ND
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: czerwiec

2020/06/6 2020/06/7
galeriagaleria zdjęć

Współpracujemy

lokalna grupa działania cieszyńska kraina stowarzyszenie rozwoju i wspolpracy regionalnej śląski związek gmin i powiatów związek gmin wiejskich rzeczpospolitej polskiej związek miast polskich lokalna grupa rybactwa zabi kraj fundacja zdrowia slaska cieszynskiego hufiec ziemii cieszynskiej polska sieć odnowy o rozwoju wsi