Gmina Strumień - oficjalna strona

Urząd Gminy Strumień

2013-06-10

wyświetleń: 1482

Konkurs Gwarowy Rzóndzymy po naszymu

W Gminnym Centrum Integracji Wsi w Pruchnej 6 czerwca 2013 r. odbył się kolejny - V Gminny Konkurs Recytatorski Rzóndzymy po naszymu organizowany przez Zespół Szkół w Pruchnej. Honorowany Patronat nad konkursem objęła Pani Anna Grygierek Burmistrz Strumienia.
Celem tego konkursu jest propagowanie poezji Emilii Michalskiej – patronki Szkoły Podstawowej w Pruchnej, kształtowanie kultury żywego słowa, promocja uczniów uzdolnionych oraz doskonalenie warsztatowych umiejętności recytatorskich dzieci i młodzieży.

Uczniowie startowali w trzech kategoriach wiekowych – przedszkole, szkoła podstawowa klasy 1-3, szkoła podstawowa klasy 4 – 6. Komisja Konkursowa w składzie: Anna Mazur, Urszula Stefania Korzonek i Jolanta Skóra wyłoniła zwycięzców we wszystkich kategoriach wiekowych.

W kategorii przedszkole:

I miejsce Magda Pellar z Zespołu Szkół w Drogomyślu
II miejsce Tomek Początek  z Zespołu Szkół w Drogomyślu
III miejsce Kacper Wojnar i Agnieszka Moskal z Zespołu Szkół w Pruchnej

W kategorii klas 1-3 szkoły podstawowej:

I miejsce Mateusz Guździoł  z Zespołu Szkół w Drogomyślu
II miejsce Patryk Szołtys z Zespołu Szkół w Drogomyślu
III miejsce Jakub Dziura z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bąkowie

W kategorii klas 4- 6 szkoły podstawowej:

I miejsce Julia Sikora ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Strumieniu
II miejsce Julia Ochodek ze Szkoły Podstawowej im Powstańców Śląskich w Strumieniu
III miejsce Natalia Kiełkowska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bąkowie
Pozostali uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki za udział w konkursie.

Do konkursu uczniów przygotowały: Beata Rojczyk, Sabina Wacławik Beata Kisiała – Buzek, Ewa Gomola,  Danuta Folwarczny, Anna Franek, Malwina Wróbel, Ewa Kajstura, Anna Głowinkowska, Joanna Solarczyk, Bożena Biedroń, Agnieszka Grelowska, Bogusława Zagóra, Katarzyna Pająk, Barbara  Świnczyk, Katarzyna Szwarc, Agnieszka Motylewska, Magdalena Mielczarek, Beata Heczko, Małgorzata Pachuła, Magdalena Penkala, Kornelia Heczko, Anna Gabzdyl.
Wszystkim Paniom dziękujemy za przygotowanie uczniów do konkursu.

W przerwie konkursu odbył się pokaz taneczny przygotowany przez panią Ligię Gepfert. Pamiątkowe dyplomy i nagrody oraz podziękowania dla Komisji Konkursowej wręczyli Pani Burmistrz Strumienia Anna Grygierek oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Pruchnej p. Mariusz Mendrok. Organizatorami konkursu były : Magdalena Penkala, Ewa Raszka, Joanna Spandel.



Dodał: AB
 
Biuletyn informacji publicznejBiuletyn informacji publicznej
Elektroniczna administracja Gminy Strumień - strona zostanie otwarta na nowej karcieElektroniczna administracja Gminy Strumień Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu
biblioteka w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karciemapa Sport w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieSport w Strumieniu

Kalendarz

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
październik 2019
PN WT ŚR CZ PT SB ND
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: październik

2019/10/11 2019/10/12 2019/10/18
galeriagaleria zdjęć

Współpracujemy

lokalna grupa działania cieszyńska kraina stowarzyszenie rozwoju i wspolpracy regionalnej śląski związek gmin i powiatów związek gmin wiejskich rzeczpospolitej polskiej związek miast polskich lokalna grupa rybactwa zabi kraj fundacja zdrowia slaska cieszynskiego hufiec ziemii cieszynskiej polska sieć odnowy o rozwoju wsi