Gmina Strumień - oficjalna strona

Urząd Gminy Strumień

2015-12-14

wyświetleń: 2193

Konsul odwiedził Galerię

W ubiegłą środę 9 grudnia w Strumieniu gościł Konsul Generalny Republiki Słowackiej Ivan Škorupa wraz z członkami Komitetu Monitorującego Program Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka. Wizyta w Strumieniu została zaplanowana, w ramach posiedzenia Komitetu, a jej celem było ukazanie miejsca dobrych praktyk i przykładu owocnej współpracy Polski i Słowacji.
Spotkanie odbyło się w Galerii Pod Ratuszem, która powstała w ramach projektu „Budatín – Strumień: Rewitalizacja i rozwój dziedzictwa kulturowego” w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.
To największy inwestycyjny transgraniczny projekt gminy Strumień – podkreślała Burmistrz Strumienia Anna Grygierek podsumowując działania prowadzone przez gminę Strumień w partnerstwie ze Słowacją. Gminę Strumień na spotkaniu reprezentował również Przewodniczący Rady Miejskiej w Strumieniu Czesław Greń, Skarbnik Maria Kłósko oraz Kierownik Referatu Rozwoju i Promocji Ewa Kuboszek – Owsiany.
Gmina Strumień współpracuje z gminami, miastami i instytucjami ze Słowacji. Wspólnie udało się zrealizować 12 projektów.
Słowaccy partnerzy gminy Strumień: Województwo Żylińskie,  Považske múzeum v Žilinie,  Kysuckie Muzeum w Czadcy,  Gmina i szkoła w Dolný Hričov,  Gmina i szkoła w Krasňanach,  Wojewódzki Ośrodek Kultury w Żilinie, Gmina i szkoła w Rudinie,  Družstevník Záblatie,  Gmina Súľov – Hradná. 
 Dodał: AB
 
Jakość powietrza - strona zostanie otwarta na nowej karcieJakość powietrza


Jakość powietrza - strona zostanie otwarta na nowej karcieJakość powietrza Elektroniczna administracja Gminy Strumień - strona zostanie otwarta na nowej karcieElektroniczna administracja Gminy Strumień Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu
biblioteka w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karciemapa Sport w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieSport w Strumieniu

Kalendarz

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
lipiec 2020
PN WT ŚR CZ PT SB ND
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: lipiec

2020/07/11 2020/07/18
galeriagaleria zdjęć

Współpracujemy

lokalna grupa działania cieszyńska kraina stowarzyszenie rozwoju i wspolpracy regionalnej śląski związek gmin i powiatów związek gmin wiejskich rzeczpospolitej polskiej związek miast polskich lokalna grupa rybactwa zabi kraj fundacja zdrowia slaska cieszynskiego hufiec ziemii cieszynskiej polska sieć odnowy o rozwoju wsi