Gmina Strumień - oficjalna strona

Urząd Gminy Strumień

2016-10-04

wyświetleń: 3733

Odbył się wernisaż wystawy polisensorycznej

W minioną sobotę 1 października w strumieńskim emgok-u odbył się wernisaż niezwykłej, mobilnej wystawy malarstwa polskiego.  
Podczas wernisażu wystawy poprzez multimedialną prelekcję wykorzystującą nie tylko obraz, ale i dźwięk Pan Grzegorz Chudy zapoznał odbiorców ze specyfiką prezentowanych dzieł sztuki. Uczestnicy mieli okazję poznać sylwetki twórców oraz historię malarstwa polskiego na tle twórczości europejskiej, przekonując się, że poziom malarstwa polskiego niczym nie odstawał od światowego. W czasie wernisażu odkrywano przed odbiorcami sekrety warsztatu i tajemnice poszczególnych obrazów.  Prezentacji towarzyszył temat muzyczny, pasujący do danego nurtu w sztuce.
Ponadto w ramach wystawy odbyły się polisensoryczne lekcje muzealne dla dzieci i młodzieży prowadzone przez Panią Karolinę Frankowską i Pana Grzegorza Chudego. W czasie spotkań w emgok-u, najmłodsi za pomocą wzroku, słuchu, węchu czy smaku przenosili się w świat prezentowanych obrazów.
 Celem wystawy jest popularyzacja dziedzictwa narodowego dzięki wielozmysłowej formie kontaktu ze sztuką. Wystawa będzie otwarta dla zwiedzających w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Strumieniu, ul. Młyńska 14 do 7 października. Wstęp na wystawę jest wolny.
Projekt realizowany w ramach programu Kultura Dostępna przez Fundację Wiedzy i Dialogu Społecznego Agere Aude w partnerstwie z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Strumieniu oraz Śląskim Domem Aukcyjnym.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Zapraszamy!Dodał: AB
 
Powszechny Spis RolnyPowszechny Spis Rolny


Jakość powietrza - strona zostanie otwarta na nowej karcieJakość powietrza Elektroniczna administracja Gminy Strumień - strona zostanie otwarta na nowej karcieElektroniczna administracja Gminy Strumień Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu
biblioteka w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karciemapa Sport w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieSport w Strumieniu

Kalendarz

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
sierpień 2020
PN WT ŚR CZ PT SB ND
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: sierpień

2020/08/2 2020/08/7 2020/08/8
galeriagaleria zdjęć

Współpracujemy

lokalna grupa działania cieszyńska kraina stowarzyszenie rozwoju i wspolpracy regionalnej śląski związek gmin i powiatów związek gmin wiejskich rzeczpospolitej polskiej związek miast polskich lokalna grupa rybactwa zabi kraj fundacja zdrowia slaska cieszynskiego hufiec ziemii cieszynskiej polska sieć odnowy o rozwoju wsi