Gmina Strumień - oficjalna strona

Urząd Gminy Strumień

2013-02-07

wyświetleń: 2101

Otwarcie Miejskiej Biblioteki Publicznej

Gustownie urządzone wnętrza, zachęcają żeby z półki zabrać książkę usiąść na wygodnej kanapie i rozkoszować się lekturą. Biblioteka Miejska w Strumieniu po remoncie zupełnie odmieniła swoje oblicze. Jest przestronnie, przytulnie i nowocześnie. Nowe oblicze biblioteki zaskoczy z pewnością niejednego czytelnika.

Dzięki termomodernizacji przedszkola w Strumieniu, udało się wygospodarować miejsce na  czytelnię. – Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, pomieszczenie kotłowni zmniejszyło się. To rozwiązanie sprawiło, że biblioteka zyskała nowe pomieszczenie. W dawnej kotłowni zorganizowano czytelnię dla dorosłych, a dział dziecięcy jest teraz znacznie bardziej przestronny – mówi Anna Grygierek, burmistrz Strumienia.

Odnowione, gustownie urządzone wnętrza, zachwyciły gości przybyłych na otwarcie Biblioteki Miejskiej w Strumieniu. Niektórzy porównywali czytelnię do stylowego gabinetu pisarza - Gustawa Morcinka, – Chciałyśmy stworzyć duchowe spa, żeby biblioteka była postrzegana jako przyjazna, żeby każdy czuł się tu jak u siebie w domu, po prostu dobrze – stwierdzia dyrektorka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Strumieniu – Danuta Jabłońska.

Mottem działalności biblioteki są słowa Jana Pawła II: ,,Biblioteka jest instytucją, która sama swoim istnieniem świadczy o rozwoju kultury. Jest wymownym znakiem jedności kolejnych pokoleń, które z różnorodności czasów i kwestii tworzą wspólne patrymonium kultury i nauki”. Po gruntownym remoncie zdobią one jedną ze ścian.

W strumieńskiej bibliotece znajduje się 25 tys. książek. Na czytelników bibliotekarze czekają w poniedziałki, wtorki, środy – 8.00-16.00 oraz w piątki 10.00-18.00.

Przeczytaj również:

RELACJA NA PORTALU OX.PLDodał: AB
 
Jakość powietrza - strona zostanie otwarta na nowej karcieJakość powietrza Elektroniczna administracja Gminy Strumień - strona zostanie otwarta na nowej karcieElektroniczna administracja Gminy Strumień Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu
biblioteka w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karciemapa Sport w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieSport w Strumieniu

Kalendarz

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
czerwiec 2020
PN WT ŚR CZ PT SB ND
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: czerwiec

2020/06/6 2020/06/7
galeriagaleria zdjęć

Współpracujemy

lokalna grupa działania cieszyńska kraina stowarzyszenie rozwoju i wspolpracy regionalnej śląski związek gmin i powiatów związek gmin wiejskich rzeczpospolitej polskiej związek miast polskich lokalna grupa rybactwa zabi kraj fundacja zdrowia slaska cieszynskiego hufiec ziemii cieszynskiej polska sieć odnowy o rozwoju wsi