Polecą na Księżyc
2011-10-12
Pracowali przez całe wakacje, a owoce można oglądać właśnie teraz. Młodzieżowa Akademia Filmu i Animacji działająca w strumieńskich świetlicach zaprasza na premierę repliki filmu Georgesa Meliesa „Lot na Księżyc”
Uczestnicy Akademii nad filmem pracowali podczas świetlicowych wakacji. Na warsztat postanowili wziąć science-fiction z początku XX wieku. Film w oryginale jest niemy i opowiada o grupie uczonych, którzy podróżowali na Księżyc. Tam zostają pojmani w niewolę przez tubylców.
Reżyser oryginalnego filmu to Francuz Georges Melies, pionier kinematografii, który w 1896 r. otworzył kino i założył wytwórnię filmową Star-Film. Zrealizował w swojej karierze 1200 filmów krótkometrażowych. Jego karierę przekreśliła I wojna światowa, po której sprzedawał zabawki na dworcu.
W podróż na Księżyc młodzież ze świetlic gminy Strumień zaprasza w piątek 14 października o 16:30. Projekcja odbędzie się w galerii Pod Ratuszem
Dodał: HBB















