Gmina Strumień - oficjalna strona

Urząd Gminy Strumień

2019-06-14

wyświetleń: 498

Pruchna ma nowy wóz!

8 czerwca odbyła się uroczystość przekazania i poświęcenia nowego wozu pożarniczego dla OSP w Pruchnej.

Wóz strażacki Kamaz GBA 3.5/16 4x4 kosztował  799 118,70 zł. Pojazd został sfinansowany ze środków własnych jednostki, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej,  Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz ze środków Gminy Strumień.

Dowódcą sobotniej uroczystości był Komendant Miejsko-Gminny dh Ireneusz Nowak, który przeprowadził przegląd pododdziałów i przekazał raport o gotowości do rozpoczęcia uroczystości dh Markowi Omozikowi Członkowi Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP. Następnie poczet flagowy zawiesił flagę państwową na maszt.

Zaproszonych gości powitał Prezes OSP Pruchna dh Jarosław Górski, który przedstawił również krótki rys historyczny jednostki.

W ceremonii uczestniczyli m.in. Wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Stanisław Szwed, Brygadier Olgierd Koźminski z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach, Brygadier Damian Legierski  – Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Cieszynie, dh Marek Omozik Członek Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP, dh Ireneusz Nowak Członek Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Cieszynie, Komendant Oddziału           Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Strumieniu, Burmistrz Strumienia Anna Grygierek, Przewodniczący Rady Miejskiej Czesław Greń wraz z radnymi Marią Madziar, Stanisławem Świtałą, Arkadiuszem Kolczarkiem, Stanisławem Balasem i Bogusławem Wawrzyczkiem, Radny Powiatu Cieszyńskiego Janusz Hudziec, Proboszcz pomocniczy  Tomasz Bujok – Pastor Parafii Ewangelicko – Augsburskiej w Drogomyślu filia w Pruchnej, Ks. Proboszcz Jaceka Urbaczka z Parafii Św. Anny w Pruchnej, Sołtys Pruchnej Leszek Czakon, Przewodnicząca KGW Maria Gazda, a także delegacje z zaprzyjaźnionych jednostek: OSP Rudołtowice, delegacja z Ochotniczej Straży Pożarnej z Gminy Krasnany ze Słowacji z Prezesem Marianem Hlinikiem, delegacje jednostek z terenu gminy Strumień.

W trakcie uroczystości odbyło się poświęcenie samochodu strażackiego, którego dokonał Proboszcz Parafii św. Anny w Pruchnej Jacek Urbaczka i Pastor Tomasz Bujok.

Akt przekazania wozu w imieniu władz samorządowych odczytał Przewodniczący Rady Miejskiej Czesław Greń.

Symbolicznego przekazania poprzez przecięcie wstęgi dokonała Burmistrz Strumienia Anna Grygierek i Przewodniczący Rady Czesław Greń.

Po czym Wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Stanisław Szwed, Brygadier  Olgierd Koźminski z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach oraz Brygadier Damian Legierski  – Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Cieszynie przekazali kluczyki naczelnikowi OSP Sławomirowi Milacie  oraz kierowcy Henrykowi Siekierce.

W imieniu całej naszej jednostki składam gorące podziękowania za przydzielony samochód, podnoszący zdolność operacyjną naszej jednostki. Równocześnie zapewniam, że będziemy się starać aby ten samochód był zawsze sprawny i należycie konserwowany. – mówił naczelnik Sławomir Milata po oficjalnym odebraniu kluczyków.

Matką Chrzestną samochodu została Burmistrz Strumienia Anna Grygierek.

W uroczysty nastrój wprowadziła zebranych Orkiestra Dęta z Chybia.

Podczas uroczystości odznaki za wysługę lat nadane przez Prezydium Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Strumieniu na mocy uchwały 4/2018 otrzymali:  Borkowski  Henryk – 35lat służby, Czakon Tomasz – 30lat służby,  Frolik Waldemar – 25lat służby, Kubecki Grzegorz – 25 lat służby, Kuboszek Grzegorz – 25 lat służby, Michalik Janusz – 25 lat służby, Szewczyk Adam – 25 lat służby, Frolik Andrzej – 10 lat służby.

Pamiątkowe medale otrzymali również członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Pruchna za bardzo dobre wyniki w zawodach Gminnych , Powiatowych oraz zaangażowanie w rozwijaniu drużyny i aktywne uczestnictwo.

Oficjalną część uroczystości zakończyły przemowy zaproszonych gości. 

Zarówno dla Was – strażaków ochotników, jak i dla Pruchnej oraz całej gminy Strumień, zakupienie nowego wozu bojowego jest momentem historycznym. Nowy wóz, który dziś Wam przekazujemy, z pewnością przełoży się na lepszą jakość wykonywanej przez Was służby i bezpieczeństwo mieszkańców naszej gminy.  Służba strażaka jest wypełniona poświęceniem, wyrzeczeniami oraz wielką odpowiedzialnością. Wymaga nie tylko doskonałego przygotowania, ale również odpowiedniego i profesjonalnego sprzętu. Dlatego jestem przekonana, że nowy samochód będzie Wam dobrze służył. – mówiła Burmistrz Strumienia Anna Grygierek.

W dowód wdzięczności strażacy z OSP Pruchna wręczyli tabliczki pamiątkowe, osobom, które miały swój wkład w pozyskanie wozu.

 

Więcej zdjęć na FACEBOOKUDodał: AB
 
Biuletyn informacji publicznejBiuletyn informacji publicznej
Elektroniczna administracja Gminy Strumień - strona zostanie otwarta na nowej karcieElektroniczna administracja Gminy Strumień Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu
biblioteka w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karciemapa Sport w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieSport w Strumieniu

Kalendarz

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
listopad 2019
PN WT ŚR CZ PT SB ND
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: listopad

2019/11/5 2019/11/6 2019/11/7 2019/11/9 2019/11/11 2019/11/15 2019/11/16 2019/11/22 2019/11/25 2019/11/26
galeriagaleria zdjęć

Współpracujemy

lokalna grupa działania cieszyńska kraina stowarzyszenie rozwoju i wspolpracy regionalnej śląski związek gmin i powiatów związek gmin wiejskich rzeczpospolitej polskiej związek miast polskich lokalna grupa rybactwa zabi kraj fundacja zdrowia slaska cieszynskiego hufiec ziemii cieszynskiej polska sieć odnowy o rozwoju wsi