Gmina Strumień - oficjalna strona

Urząd Gminy Strumień

2018-10-30

wyświetleń: 453

Sala Regionalna w Drogomyślu otwarta!

Odbyło się oficjalne otwarcie Sali Regionalnej w Drogomyślu.
Inwestycja została zrealizowana w ramach projektu realizowanego od stycznia przez Zespół Szkól w Drogomyślu we współpracy z Gminą Strumień oraz partnerską szkołą z  Vratimova. pn.: ,,Czerpiąc siłę z wody, czyli o małej wiosce w Żabim Kraju i pięknym mieście nad Ostravicą”.

W sali lekcyjnej zostały wykonane kompleksowe prace remontowe, wyposażono ją w nowe meble, zamontowano sprzęt multimedialny – laptop wraz z oprogramowaniem i programem graficznym, projektor i tablicę interaktywna, aparat fotograficzny, oraz strój cieszyński.

W wyremontowanej Sali odbywać się będą zajęcia promujące region, jego tradycje i dziedzictwo, oraz warsztaty i spotkania edukacyjno- integracyjnych, które będą zacieśniać więzy miedzy projektowymi partnerami.

Wcześniej w ramach projektu zrealizowane zostały wydarzenia takie jak:
- wystawa prac plastycznych pn. „W poszukiwaniu rosiczki i cieszynianki” w „Galerii pod Ratuszem”,
-wspólne warsztaty edukacyjne we Vratimowie,
- wspólne działania w celu poznania regionu.

Na oficjalnym otwarciu nie zabrakło Burmistrz Anny Grygierek i Przewodniczącego Rady Miejskiej w Strumieniu wraz z Radną Marią Krutyła, sołtysa Zbygniewa Podyma oraz Darii Kuharova – dyrektor szkoły w Vratimowie wraz z nauczycielami.

Cieszę się z kolejnej inicjatywy współpracy transgranicznej na terenie Gminy- realizowany przez Zespół Szkół w Drogomyślu projekt, w efekcie którego powstała pierwsza w Gminie sala regionalna. Wierzę, że ten projekt to dopiero początek przyjaźni między szkołą w Drogomyślu i Vratimowie – mówiła Burmistrz.

Uczniowie Zespołu Szkół w Drogomyślu przygotowali występ artystyczny, nie zabrakło pięknych wierszy o chlebie a także śpiewanych piosenek.

O tworzeniu strojów ludowych opowiedziała Pani Mariola Domagała- właścicielka firmy „Folk- stroje”, specjalizującą się w tworzeniu strojów regionalnych. Gościom zostały przybliżone „oczepiny”- dawna weselna tradycja podczas którego panna młoda symbolicznie przechodziła ze stanu panieńskiego w zamężny. Przyjaciele z Czech przedstawili swój strój regionalny i informację o regionie morawsko- śląskim.
Uczniowie z Polski i Czech brali aktywny udział w przygotowanych warsztatach i konkursach. Tego dnia nie zabrakło również, zarówno Polskich jak i Czeskich, regionalnych smakołyków.

 

=Dodał: SC
 
Biuletyn informacji publicznejBiuletyn informacji publicznej
Elektroniczna administracja Gminy Strumień - strona zostanie otwarta na nowej karcieElektroniczna administracja Gminy Strumień Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu
biblioteka w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karciemapa Sport w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieSport w Strumieniu

Kalendarz

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
kwiecień 2019
PN WT ŚR CZ PT SB ND
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: kwiecień

2019/04/3 2019/04/4 2019/04/5 2019/04/6 2019/04/7 2019/04/9 2019/04/11 2019/04/13 2019/04/14 2019/04/16
galeriagaleria zdjęć

Współpracujemy

lokalna grupa działania cieszyńska kraina stowarzyszenie rozwoju i wspolpracy regionalnej śląski związek gmin i powiatów związek gmin wiejskich rzeczpospolitej polskiej związek miast polskich lokalna grupa rybactwa zabi kraj fundacja zdrowia slaska cieszynskiego hufiec ziemii cieszynskiej polska sieć odnowy o rozwoju wsi