Gmina Strumień - oficjalna strona

Urząd Gminy Strumień

2015-02-19

wyświetleń: 2145

Serce za serce

„Dobroć serca obejmuje obszar większy aniżeli szerokie pole sprawiedliwości”, tą dobroć i otwarte serca postanowili nagrodzić, już po raz szósty członkowie Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Pruchna.
15 lutego 2015 w Gminnym Centrum Integracji Wsi w Pruchnej odbył się koncert wokalno-instrumentalny "Dedykacja - serce za serce", który dedykowany został wolontariuszom z Pruchnej i gminy, ludziom którzy bezinteresownie, z dobroci serca, z wewnętrznej potrzeby niosą pomoc innym.

Członkowie Stowarzyszenia Wsi Pruchna, postanowili nagrodzić tych, którzy otwierają swoje serca i bezinteresownie pomagają. – Zorganizowaliśmy koncert, który zadedykowaliśmy wolontariuszom z całej gminy Strumień, którzy pomagają innym. Ludziom zrzeszonym w organizacjach charytatywnych: świeckich i przykościelnych jak i niezrzeszonych działających indywidualnie. Cieszę się, że udało nam się zorganizować ten koncert. I dziękuję wszystkim członkom stowarzyszenia, którzy włączyli się w organizację koncertu, zwłaszcza w pozyskiwanie sponsorów – mówi prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Pruchna, Henryka Brańczyk.

Wyróżnione osoby otrzymały dedykację muzyczną i pamiątkowy dyplom. Wśród laureatów  znaleźli się Polski Komitet Pomocy Społecznej - terenowy oddział w Pruchnej, za okazywana pomoc ludziom starszym i słabszym, Stacja Diakonii przy Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Drogomyślu za wypożyczanie sprzętu rehabilitacyjnego, zaopatrzenie osób ubogich w odzież i drobne sprzęty AGD, Zespół charytatywny przy parafii Św. Anny w Pruchnej, za wszelaką pomoc na rzecz najbardziej potrzebujących mieszkańców sołectwa, Państwo Dagmara i Mariusz Gruszkowie ze Strumienia, za cykliczne organizowanie koncertów charytatywnych „Dla Kogo”,  Darczyńcy akcji "Prezent pod choinkę" przy Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Pruchnej, za pomoc okazywaną m.in. potrzebującym na Ukrainie, p. Anita Świtała z Pruchnej za wieloletnią organizację sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, p. Kinga Zorychta z Pruchnej za wolontariat świadczony na rzecz podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Strumieniu, p. Andrzej Pietrzyk z Pruchnej za pomoc niesioną w Peru w ramach Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego z siedzibą w Krakowie oraz młodzież i instrumentaliści świetlicy środowiskowej w Pruchnej, za organizację koncertów charytatywnych.
 
W koncercie wystąpili wokaliści i instrumentaliści:
 
Aneta Płaczek, Karolina Mencnarowska, Zosia Bujok, Martyna Grzybek, Antoni Grzybek, Waldemar Gabzdyl, Dominika Balcar, Marcela Telakowska, Joanna Szołtys, Martyna Czakon,       
 Kinga Zorychta oraz zespoły instrumentalne:
"Lęk Wysokości" w składzie: Justyna Faruga, Martyna Rucka, Piotr Glajcar, Jan Budziński, Kamil Suchanek, Robert Suchanek, Daniel Bocek, Jędrzej Łamacz.
"A-Gain" w składzie: Mariusz Stryganek, Patryk Stępień, Klaudiusz Grzybek, Mateusz Lebioda, Mateusz Stryganek.
 
Koncert uświetnili goście zza granicy:  Pani Starostka Miasto Vratimov Dagmar Hrudová z Czech, Pan Starosta Gminy Krasňany Miroslav Bielka ze Słowacji wraz z zespołami które wystąpiły w czasie koncertu: Folklórny súbor „DÚHA” którym kieruje  Zuzana Vráblová, Lenka Štefúnová Šamajová, Peter Androvič oraz spevácky súbor „KOLEDA”, którym kieruje Ján Bielka.
Koncertowi przysłuchiwała się Anna Grygierek, Burmistrz Miasta Strumienia, Czesław Greń Przewodniczący Rady Miejskiej, radni miejscy,  Ewa Kuboszek-Owsiany, kierownik Referatu Promocji i Rozwoju Urzędu Miejskiego.
Obecni byli też księża - proboszczowie parafii obu wyznań: ks. pr. Jacek Urbaczka, ks. pr. Karol Macura, ks. pr. Tomasz Bujok oraz inni zaproszeni goście.

Fotografie dzięki uprzejmosci Ilony Mencnarowskiej
 Dodał: DK
 
Biuletyn informacji publicznejBiuletyn informacji publicznej
Elektroniczna administracja Gminy Strumień - strona zostanie otwarta na nowej karcieElektroniczna administracja Gminy Strumień Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu
biblioteka w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karciemapa Sport w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieSport w Strumieniu

Kalendarz

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
grudzień 2019
PN WT ŚR CZ PT SB ND
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: grudzień

2019/12/6 2019/12/7 2019/12/8 2019/12/14 2019/12/15 2019/12/16
galeriagaleria zdjęć

Współpracujemy

lokalna grupa działania cieszyńska kraina stowarzyszenie rozwoju i wspolpracy regionalnej śląski związek gmin i powiatów związek gmin wiejskich rzeczpospolitej polskiej związek miast polskich lokalna grupa rybactwa zabi kraj fundacja zdrowia slaska cieszynskiego hufiec ziemii cieszynskiej polska sieć odnowy o rozwoju wsi