Gmina Strumień - oficjalna strona

Urząd Gminy Strumień

2021-09-21

wyświetleń: 303

Śląskie Święto Karpia w Pawłowicach

 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”  Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 –

 Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Operacja wspófinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej  „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020”

 

 

Stowarzyszenie Rybackie „Żabi Kraj”, Gmina Pawłowice i Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie zapraszają  na Śląskie Święto Karpia.

 

Impreza odbędzie się w sobotę, 25 września br., na placu przy Urzędzie Gminy w Pawłowicach. Już od godziny 9.00 będzie można obserwować zmagania uczniów szkół gastronomicznych walczących w Mistrzostwach w Przyrządzaniu Potraw z Ryb Słodkowodnych, a przy okazji zrobić zakupy na stoiskach wystawców z produktami regionalnymi i rękodziełem. Choć hasłem przewodnim jest karp, kupić będzie można również inne gatunki, a oprócz ryb będą m.in. sery, miody, wyroby z lawendy, produkty z Uzdrowiska w Goczałkowicach-Zdroju i lokalne wina. 

Swoje stanowiska będą mieć również różne organizacje i instytucje. Na placu pojawi się basen pokazowy z różnymi gatunkami ryb żyjącymi w naszych stawach przygotowane przez Zakład Ichtiobiologii i Gospodarki Rybackiej Polskiej Akademii Nauk w Gołyszu, co powinno być nie lada atrakcją szczególnie dla najmłodszych uczestników imprezy. Dzieci będą mogły też wziąć udział w konkursie plastycznym ”Taaaka ryba” z nagrodami.

Stowarzyszenie „Żabi Kraj” zorganizuje dla wszystkich chętnych konkurs wiedzy o rybactwie z drobnymi upominkami za prawidłową odpowiedź, a Polskie Stowarzyszenie Producentów Oleju będzie pokazywało, jak tłoczy się olej rzepakowy i rozdawało upominki. Na stoisku będą też udzielane bezpłatne porady dietetyczne i będzie można dokonać pomiaru składu ciała.

 

Na rynku stanie patelnia polowa o prawie dwóch metrach średnicy, w której na żywym ogniu będzie przygotowywane rybne danie dla odwiedzających święto. Degustacja zaplanowana jest na godzinę 15.00, a tuż przed nią, o 14.45 dr Henryk Białowąs, członek Stowarzyszenia Rybackiego „Żabi Kraj” opowie o historii najpopularniejszej ryby w regionie – o karpiu. Czas będą nam umilać zespoły regionalne, a na zakończenie imprezy, już po ogłoszeniu wyników w konkursie kulinarnym i plastycznym, przed publicznością wystąpi zespół Happy Jędrowski Show.

 

Podczas Śląskiego Święta Karpia będzie również możliwość skorzystania z mobilnego punktu szczepień zlokalizowanego w Sali Ślubów Urzędu Gminy.

 

Zapraszamy do Pawłowic! Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie.

 

 

Zostań Partnerem KSOW – zarejestruj się na stornie http://ksow.pl

 Dodał: AB
 
Powszechny Spis RolnyNarodowy spis powszechny


Gminny portal MapowyGminny portal Mapowy Jakość powietrza - strona zostanie otwarta na nowej karcieJakość powietrza Elektroniczna administracja Gminy Strumień - strona zostanie otwarta na nowej karcieElektroniczna administracja Gminy Strumień Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu
biblioteka w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karciemapa Sport w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieSport w Strumieniu

Kalendarz

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
październik 2021
PN WT ŚR CZ PT SB ND
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: październik

2021/10/2 2021/10/4 2021/10/6 2021/10/16 2021/10/17 2021/10/21 2021/10/22
galeriagaleria zdjęć

Współpracujemy

lokalna grupa działania cieszyńska kraina stowarzyszenie rozwoju i wspolpracy regionalnej śląski związek gmin i powiatów związek gmin wiejskich rzeczpospolitej polskiej związek miast polskich lokalna grupa rybactwa zabi kraj fundacja zdrowia slaska cieszynskiego hufiec ziemii cieszynskiej polska sieć odnowy o rozwoju wsi