Gmina Strumień - oficjalna strona

Urząd Gminy Strumień

2019-11-07

wyświetleń: 1169

Święto Szkoły w Pruchnej

Końcem października odbyło się Święto Szkoły w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Pruchnej. W tym roku wydarzenie było wyjątkowo uroczyste gdyż podsumowano pięcioletnią współpracę z Ośrodkiem Czasu Wolnego w Havierzowie.

W ramach obchodów w szkole przygotowano warsztaty wykonywania ozdób z filcu. Odbyła się również uroczysta akademia poświęcona patronce szkoły – Emilii Michalskiej. Wydarzenie było doskonałą okazją do podsumowania współpracy w ramach projektu Polsko- Czeskiego „Po drugiej stronie lustra” realizowanego z Ośrodkiem Czasu Wolnego w Havierzowie. Program uświetnił wykład pani Henryki Brańczyk – kustosza Izby Regionalnej w Pruchnej. Tradycyjnie uczniowie przeszli również na cmentarz, by złożyć kwiaty na grobie Emilii Michalskiej.

W przygotowanie części artystycznej aktywnie włączyli się uczniowie pod opieką P. Danuty Mołotkiewicz, P. Magdaleny Penkali, P. Ewy Raszki i  P. Agnieszki Gawron – Gaszczyk.

Na zakończenie koordynator Projektu – P. Justyna Konieczny podziękowała wszystkim osobom wspierającym szkołę w jego realizacji.  

W uroczystym Święcie Szkoły wziął udział Zastępca Burmistrza Strumienia Włodzimierz Cybulski. Nie zabrakło również gości z Czech. 

Założeniem projektu „ Po drugiej stronie lustra” było przełamanie barier komunikacyjnych celem bliższego poznania tradycji, zwyczajów i różnic kulturowych pomiędzy Polakami i Czechami. Projekt w swoich działaniach przewidywał m.in. zajęcia integracyjne, wycieczki kulturoznawcze, konkursy i warsztaty.

 Dodał: AB
 
Jakość powietrza - strona zostanie otwarta na nowej karcieJakość powietrza


Jakość powietrza - strona zostanie otwarta na nowej karcieJakość powietrza Elektroniczna administracja Gminy Strumień - strona zostanie otwarta na nowej karcieElektroniczna administracja Gminy Strumień Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu
biblioteka w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karciemapa Sport w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieSport w Strumieniu

Kalendarz

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
lipiec 2020
PN WT ŚR CZ PT SB ND
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: lipiec

2020/07/11 2020/07/18
galeriagaleria zdjęć

Współpracujemy

lokalna grupa działania cieszyńska kraina stowarzyszenie rozwoju i wspolpracy regionalnej śląski związek gmin i powiatów związek gmin wiejskich rzeczpospolitej polskiej związek miast polskich lokalna grupa rybactwa zabi kraj fundacja zdrowia slaska cieszynskiego hufiec ziemii cieszynskiej polska sieć odnowy o rozwoju wsi