Gmina Strumień - oficjalna strona

Urząd Gminy Strumień

2020-05-23

wyświetleń: 3802

Szkoła w Zabłociu wygrywa nowe laptopy!

W minionym roku zabłocka szkoła wzięła udział w konkursie #OSEWyzwanie. Konkurs zakończył się sukcesem placówki, a uczniowie zyskali nową mobilną pracownię multimedialną. Laptopy już trafiły do szkoły.

 

Do konkursu #OSEWyzwanie zgłosiło się 1606 szkół z całej Polski.  Konkurs był  adresowany do wszystkich szkół z miejscowości do 50 tysięcy mieszkańców. Komisja Konkursowa zdecydowała o przyznaniu 764 nagród. W województwie śląskim nagrodę otrzymało 69 placówek oświatowych. Warto podkreślić, że zabłocka placówka wygrała jako jedna z siedmiu w powiecie cieszyńskim i jako jedyna w gminie Strumień.

 

Zadaniem uczestników było przesłanie pracy plastycznej pt. „Smart Szkoła”, wykonanej w dowolnej technice. Dodatkowo warunkiem udziału w konkursie było zgłoszenie szkoły do projektu OSE i programu mLegitymacja szkolna.

 

Przy ocenie pracy plastycznej jury, powołane przez NASK oceniało zgodność pracy z tematyką konkursu, oryginalność ujęcia tematu, poprawność wykonania,  estetykę oraz kompozycję pracy.

 

Nagroda o łącznej wartości 63 660,00 zł w minionym tygodniu trafiła do szkoły w Zabłociu. Placówka otrzymała 16 laptopów i szafę do przechowywania sprzętu.

 

Cieszymy się, że praca konkursowa wysłana właśnie z naszej szkoły została wyróżniona na tle innych placówek w całej Polsce. To przede wszystkim zasługa zaangażowania zespołu uczniów, których prace koordynowały P. Wioletta Pinkosz – Pollak i P. Sylwia Grygierczyk. Nowa mobilna pracownia na pewno zostanie w stu procentach wykorzystana – mówi Ewa Homa dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zabłociu.

 

Konkurs zorganizował Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Ministerstwo Cyfryzacji przy współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej.

 

 Dodał: AB
 
Powszechny Spis RolnyPowszechny Spis Rolny


Jakość powietrza - strona zostanie otwarta na nowej karcieJakość powietrza Elektroniczna administracja Gminy Strumień - strona zostanie otwarta na nowej karcieElektroniczna administracja Gminy Strumień Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu
biblioteka w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karciemapa Sport w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieSport w Strumieniu

Kalendarz

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
styczeń 2021
PN WT ŚR CZ PT SB ND
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: styczeń

2021/01/5
galeriagaleria zdjęć

Współpracujemy

lokalna grupa działania cieszyńska kraina stowarzyszenie rozwoju i wspolpracy regionalnej śląski związek gmin i powiatów związek gmin wiejskich rzeczpospolitej polskiej związek miast polskich lokalna grupa rybactwa zabi kraj fundacja zdrowia slaska cieszynskiego hufiec ziemii cieszynskiej polska sieć odnowy o rozwoju wsi