Gmina Strumień - oficjalna strona

Urząd Gminy Strumień

2020-11-09

wyświetleń: 409

Uroczysta sesja Rady Miejskiej w Strumieniu odwołana

Szanowni Mieszkańcy,

Szacowni Zasłużeni dla Gminy, miasta i sołectw gminy Strumień,

 

Informujemy, że planowana na 11 listopada 2020 r. uroczysta sesja Rady Miejskiej w Strumieniu  z okazji Narodowego Święta Niepodległości zostaje odwołana.

 

Decyzja podyktowana jest troską o zdrowie i bezpieczeństwo potencjalnych uczestników tej uroczystości i podjęta została po głębokich przemyśleniach oraz dogłębnej analizie obecnej sytuacji.

 

Rosnąca fala zakażeń i związane z tym nowe przepisy, które ograniczają ilość osób, mogących brać udział w uroczystości powodują, że aktualnie nie jest możliwe zorganizowania sesji w sposób odpowiednio godny, bezpieczny i prawidłowy. Postanowiliśmy zatem, że  zorganizujemy uroczystość kiedy tylko sytuacja pandemiczna na to pozwoli. 

 

Jednocześnie chcielibyśmy serdecznie podziękować i pogratulować wszystkim tegorocznym Zasłużonym. Składamy wyrazy uznania za ich codzienny trud i zaangażowanie w pracę na rzecz lokalnej społeczności. Życzymy im wielu sukcesów, zdrowia i wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym oraz osobistym.

 

W tym roku uchwałą Rady Miejskiej w Strumieniu Nr XXIII.196.2020 z dnia 29 września 2020 r. tytuły zostały przyznane następującym osobom:

 

  1. Zasłużony dla BĄKOWA:

-  Pan Marcin Kajstura – za wieloletnią, bezinteresowną działalność na rzecz sołectwa Bąków, w szczególności za pracę w Ochotniczej Straży Pożarnej,

- Pani Jadwiga Wiśniewska – za wieloletnią, bezinteresowną działalność na rzecz społeczności lokalnej sołectwa Bąków, w szczególności za pracę w Kole Gospodyń Wiejskich i Polskim Komitecie Pomocy Społecznej.

  1. Zasłużony dla DROGOMYŚLA:

- Pan Rudolf Brych – za bezinteresowne wspieranie środkami technicznymi jak i materialnymi działań realizowanych przez Radę Sołecką jak i inne organizacje społeczne działające na terenie sołectwa Drogomyśl,

- Pani Anna Głowinkowska – za propagowanie amatorskiego ruchu artystycznego w sferze prezentacji teatralnych, integrujących osoby o podobnych zainteresowaniach na terenie gminy Strumień,

- Pani Barbara Szajter – za wieloletnią aktywność w tworzeniu i wykonawstwie projektów plastycznych, podnoszących estetykę wydarzeń i imprez organizowanych na terenie sołectwa Drogomyśl.

  1. Zasłużony dla PRUCHNEJ:

- Pani Elżbieta Czakon – za wieloletnią pracę i zaangażowanie na rzecz sołectwa Pruchna, w szczególności za pracę w Kole Gospodyń Wiejskich i Polskim Komitecie Pomocy Społecznej,

- Pan Oton Czakon – za wieloletnią pracę i zaangażowanie na rzecz sołectwa Pruchna oraz miejscowych organizacji społecznych,

- Pan Jarosław Górski – za wieloletnią, bezinteresowną działalność na rzecz sołectwa Pruchna, w szczególności za pracę w Ochotniczej Straży Pożarnej.

  1. Zasłużony dla STRUMIENIA:

- Pani Krystyna Nowak – za pracę na rzecz społeczności lokalnej miasta Strumienia, w szczególności w Macierzy Ziemi Cieszyńskiej Koło w Strumieniu jako Skarbnik oraz propagowanie kultury wśród młodzieży,

- Pani Maria Tyrtania – za długoletnią pracę na rzecz społeczności lokalnej miasta Strumienia, w szczególności w Polskim Komitecie Pomocy Społecznej.

  1. Zasłużony dla ZABŁOCIA:

- Pan Jarosław Szast – za zaangażowanie i pracę na rzecz społeczności lokalnej sołectwa Zabłocie.

  1. Zasłużony dla ZABŁOCIA SOLANKA:

- Pani Halina Kobiela – za wieloletnią pracę na rzecz sołectw Zabłocie i Zabłocie Solanka, w szczególności w Ludowym Klubie Sportowym „Orzeł” Zabłocie i Kole Gospodyń Wiejskich.

  1. Zasłużony dla ZBYTKOWA:

- Państwo Wiesława i Jan Kuś - za promowanie rolnictwa, zaangażowanie w przygotowanie święta plonów i współpracę z organizacjami społecznymi,

- Pan Marek Omozik – za działalność prospołeczną, łączenie tradycji pokoleń z nowoczesnością oraz kształtowanie postaw młodych strażaków.

 „Zasłużony dla Gminy Strumień”

- Pan Ireneusz Nowak – za wybitne wyniki w podnoszeniu sprawności operacyjnej jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych działających na terenie gminy Strumień, wynikających z kompetencji Komendanta Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Strumieniu,

- Pani Bogumiła Szupina – za bezinteresowną pracę dydaktyczno-wychowawczą, propagowanie wartości artystycznych, patriotycznych i religijnych wśród wychowanków oraz zaangażowanie na rzecz lokalnej społeczności.

 

Uchwałą Rady Miejskiej w Strumieniu Nr XXIII.196.2020 z dnia 29 września 2020 r. w tym roku Laurem Gmin Ziemi Cieszyńskiej „Srebrna Cieszynianka” odznaczona została Pani Józefa Greń.

 

Ponadto w tym roku na wniosek Gminy Strumień, decyzją Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi tytuł Zasłużony dla Rolnictwa otrzymali: Pan Adam Wacławik, Pan Bogusław Skiba, Państwo Renata i Tomasz Sabiniok, Pani Wiesława Kuś, Pan Paweł Keller.

 

    Przewodniczący Rady Miejskiej                                                       Burmistrz Strumienia

       Czesław Greń                                                                                 Anna Grygierek



Dodał: AB
 
Powszechny Spis RolnyPowszechny Spis Rolny


Jakość powietrza - strona zostanie otwarta na nowej karcieJakość powietrza Elektroniczna administracja Gminy Strumień - strona zostanie otwarta na nowej karcieElektroniczna administracja Gminy Strumień Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu
biblioteka w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karciemapa Sport w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieSport w Strumieniu

Kalendarz

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
grudzień 2020
PN WT ŚR CZ PT SB ND
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: grudzień

galeriagaleria zdjęć

Współpracujemy

lokalna grupa działania cieszyńska kraina stowarzyszenie rozwoju i wspolpracy regionalnej śląski związek gmin i powiatów związek gmin wiejskich rzeczpospolitej polskiej związek miast polskich lokalna grupa rybactwa zabi kraj fundacja zdrowia slaska cieszynskiego hufiec ziemii cieszynskiej polska sieć odnowy o rozwoju wsi