Gmina Strumień - oficjalna strona

Urząd Gminy Strumień

2019-01-22

wyświetleń: 452

W Drogomyślu podsumowano projekt

15 stycznia w Zespole Szkół w Drogomyślu uroczyście podsumowano projekt „Czerpiąc siłę z wody, czyli o małej wiosce w Żabim Kraju nad Wisłą i pięknym mieście nad Ostrawicą” dofinansowany  z Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Śląsk Cieszyński – Těšínské Slezsko  w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska.

Przybyłych gości powitała Dyrektor ZS w Drogomyślu Ilona Gabryś. Uczniowie Zespołu Szkół w Drogomyślu przygotowali gwarowy występ artystyczny, po którym  P. Anna Głowinkowska i P. Anna Wiech przedstawiły sprawozdanie z realizacji projektu. Na koniec zebrani goście wysłuchali prelekcji P. Janiny Motylewskiej, która z pasją opowiedziała o Śląsku Cieszyńskim i  lokalnych tradycjach.

Na zakończenie projektu młodzież wzięła udział we wspólnej zabawie karnawałowej.

W ostatnim, podsumowującym dniu projektowym wzięli udział m.in. Burmistrz Strumienia Anna Grygierek, Przewodniczący Rady Miejskiej Czesław Greń, dyrektor szkoły we Vratimowie Daria Kucharova i Erika Herzova wiodąca od spraw oświatowych w mieście Vratimov.    

Projekt skierowany był do młodzieży w wieku 13-16 lat z Zespołu Szkół w Drogomyślu oraz Szkoły Podstawowej we Vratimovie. W projekcie realizowane były wspólne działania mające na celu pogłębienie wiedzy na temat tradycji, kultury oraz przyrody po obu stronach Olzy. Działania zaplanowane w projekcie odbywały się na terenie gminy Strumień oraz miasta Vratimov.

 

W ramach projektu odbyły się następujące działania:

-„W poszukiwaniu rosiczki i cieszynianki” –10. 05 2018r. Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego oraz prezentacja prac konkursowych w Galerii pod Ratuszem w Urzędzie Miejskim w Strumieniu.

-„Warsztaty ceramiczne we Vratimovie” – 18.05.2018r.

- „Tak daleko nam do morza – skąd solanka w Zabłociu”- 25.09.2018r. wizyta młodzieży w zakładzie Solanka Zabłocka SA i udział w warsztatach chemicznych w Zakładzie Doświadczalnym w Gołyszu.

-„Szkolny Dzień Tradycji”- 25.10.2018r. oficjalne otwarcie Sali Regionalnej połączone z warsztatami dotyczącymi Małej Ojczyzny.

- Bal karnawałowy - 15.01.2019r. – podsumowanie projektu i wspólna zabawa karnawałowa dla młodzieży

-„Dzień otwarty” – zaprezentowanie efektów współpracy władzom samorządowym i społeczności lokalnej.

Dziś , podsumowując projekt chcemy pokazać jak wiele zyskaliśmy dzięki jego realizacji. Cieszymy się, że kontakty ze szkołą we Vratimovie stały się tak serdeczne. Mamy nadzieję utrzymać te kontakty i liczymy na dalszą życzliwą współpracę również po zakończeniu projektu i poza projektem. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali nas w działaniu. – Mówiła P. Anna Głowinkowska.

W celu realizacji działań projektowych konieczne było przygotowanie odpowiedniej infrastruktury. W drogomyskiej szkole powstały sale: regionalna i multimedialna. W sali lekcyjnej zostały wykonane kompleksowe prace remontowe, wyposażono ją w nowe meble, zamontowano sprzęt multimedialny – laptop wraz z oprogramowaniem i programem graficznym, projektor i tablicę interaktywną. Szkoła zyskała aparat fotograficzny oraz strój cieszyński. Z pomocą sprzętu zorganizowano dni projektowe, które jako imprezy cykliczne weszły na stałe w kalendarz pracy szkoły. Jednocześnie w wyniku działań projektowych powstał fanpage obu szkół z nazwą projektu w tytule, którego celem jest kontynuacja wspólnych działań z partnerem czeskim.

 

 Dodał: AB
 
Biuletyn informacji publicznejBiuletyn informacji publicznej
Elektroniczna administracja Gminy Strumień - strona zostanie otwarta na nowej karcieElektroniczna administracja Gminy Strumień Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu
biblioteka w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karciemapa Sport w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieSport w Strumieniu

Kalendarz

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
sierpień 2019
PN WT ŚR CZ PT SB ND
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: sierpień

2019/08/7 2019/08/10 2019/08/11 2019/08/17 2019/08/23 2019/08/24
galeriagaleria zdjęć

Współpracujemy

lokalna grupa działania cieszyńska kraina stowarzyszenie rozwoju i wspolpracy regionalnej śląski związek gmin i powiatów związek gmin wiejskich rzeczpospolitej polskiej związek miast polskich lokalna grupa rybactwa zabi kraj fundacja zdrowia slaska cieszynskiego hufiec ziemii cieszynskiej polska sieć odnowy o rozwoju wsi