Gmina Strumień - oficjalna strona

Urząd Gminy Strumień

2020-09-08

wyświetleń: 381

Wakacyjne remonty w szkołach i przedszkolach 2020

Dokładnie tydzień temu rozpoczął się rok szkolny, dlatego postaramy się podsumować czas wakacji, który w placówkach był czasem licznych prac remontowo - konserwatorskich i inwestycji.

Dobra edukacja to pierwsze z cegiełek w budowaniu przyszłych pokoleń, dlatego wspólnie z radnymi stale dbamy o to, by polepszać infrastrukturę gminnych szkół i przedszkoli. Niezmiennie okres wakacji wykorzystywany jest w gminie do przeprowadzania corocznych remontów oraz doposażania placówek – mówi Burmistrz Strumienia Anna Grygierek.   

 

Przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bąkowie kończą się prace związane z budową parkingu. W związku z powiększeniem przestrzeni przeznaczonej na parking zmieniona została lokalizacja placu zabaw. Ponadto od nowego roku szkolnego dzieci będą mogły korzystać tam z nowego zestawu zabawowego. To nie wszystkie zmiany w Bąkowie, gdyż w przedszkolu odmalowana została stołówka.

 

W budynku szkoły  w Drogomyślu wykonano remont łazienek, który obejmował przebudowę kanalizacji, wymianę sanitariatów, wymianę drzwi i malowanie. Ponadto przeprowadzono remont sali lekcyjnej nr 11 i 14. Metamorfozę przeszła kuchnia. Wykonano gładzie, odmalowano ściany,  wymieniono posadzkę oświetlenie i grzejniki. Z kolei w budynku przedszkola odmalowano ściany w kuchni, pomieszczeniu socjalnym oraz kancelarii.

 

Remonty wykonano również w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Pruchnej, gdzie odmalowano m. in. gabinet pedagoga, bibliotekę z czytelnią oraz pomieszczenia gospodarcze. Nowego blasku dzięki malowaniu nabrał główny hol przy wejściu do szkoły, klatki schodowe przy sali gimnastycznej i szatnia. W trzech salach lekcyjnych odmalowana została lamperia i kaloryfery, ponadto odmalowano listwy przypodłogowe na korytarzach, elementy metalowe w szatniach, elementy metalowe stolików i krzeseł. Dzięki wyrównaniu kostki brukowej poprawiła się estetyka przestrzeni wokół szkoły.

 

W Szkole Podstawowej w Strumieniu przy ul. 1 Maja odmalowana została sala gimnastyczna, naprawiono również uszkodzoną podłogę w sali lustrzanej. Ponadto wymieniono bojler na I piętrze, uzupełniono ubytki w schodach wejściowych i zamontowano słupki parkingowe. Odmalowane zostały także sale dydaktyczne wymagające odświeżenia. W strumieńskim przedszkolu w okresie wakacyjnym wykonano okucia kominów.

 

Podczas wakacji przeprowadzono gruntowny remont sali nr 6 w Szkole Podstawowej w Zabłociu. W ramach wykonanych prac wymieniona została posadzka, położono gładź, pomalowane zostały ściany  i sufit. Wakacyjny remont obejmował również wymianę drzwi.

 

Remonty nie ominęły także placówki w Zbytkowie, gdzie przebudowano wewnętrzną instalację C.O. Inwestycja obejmowała wymianę rur, kaloryferów, rur z ciepłą wodą oraz wymianę kotła do grzania ciepłej wody. Odmalowano kancelarię i magazyn wraz z regałami. Wymieniono również drzwi wewnętrzne do szatni, sal dydaktycznych, kancelarii, do pokoju intendentki, kuchni, łazienki i magazynu.

 

Przypomnijmy, że w tym roku ze względu na nauczanie w trybie zdalnym  wiele remontów udało się zrealizować już wiosną o czym pisaliśmy tutaj: http://strumien.pl/news/wiosenne-remonty-w-placowkach-oswiatowych .

 

Przedstawiamy  zdjęcia z wybranych prac.Dodał: AB
 
Powszechny Spis RolnyPowszechny Spis Rolny


Jakość powietrza - strona zostanie otwarta na nowej karcieJakość powietrza Elektroniczna administracja Gminy Strumień - strona zostanie otwarta na nowej karcieElektroniczna administracja Gminy Strumień Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu
biblioteka w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karciemapa Sport w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieSport w Strumieniu

Kalendarz

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
wrzesień 2020
PN WT ŚR CZ PT SB ND
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: wrzesień

2020/09/6 2020/09/15 2020/09/21 2020/09/22 2020/09/23 2020/09/24 2020/09/25 2020/09/26 2020/09/27 2020/09/29
galeriagaleria zdjęć

Współpracujemy

lokalna grupa działania cieszyńska kraina stowarzyszenie rozwoju i wspolpracy regionalnej śląski związek gmin i powiatów związek gmin wiejskich rzeczpospolitej polskiej związek miast polskich lokalna grupa rybactwa zabi kraj fundacja zdrowia slaska cieszynskiego hufiec ziemii cieszynskiej polska sieć odnowy o rozwoju wsi