Gmina Strumień - oficjalna strona

Urząd Gminy Strumień

2018-02-28

wyświetleń: 485

Walne Zebranie OSP Pruchna

W Gminnym Centrum Integracji Wsi w Pruchnej odbyło się Zebranie Sprawozdawcze za rok 2017, które poprowadził druh Piotr Brańczyk. Wśród uczestników zebrania  znalazło się wielu zaproszonych gości Burmistrz Strumienia Anna Grygierek,  Przewodniczący Rady miejskiej Czesław Greń wraz z radnymi, Radna Powiatowa Lilla Salachna-Brzoza, Zastępca Dowódcy JRG w Skoczowie st.asp. Józef Wojtyła, Prezes Zarządu Miejsko-Gminnego dh Marek Omozik, Komendant Miejsko-Gminny dh Ireneusz Nowak, Sołtys Otton Czakon, Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Pruchna Henryka Barańczyk.

JOT OSP Pruchna liczy 57 druhów. W roku 2017 uczestniczyła 41 razy w akcjach ratowniczo-gaśniczych.

Prezes podsumowując ubiegły rok, zwrócił uwagę na wiele sukcesów które udało się jednostce osiągnąć - podczas Obchodów 115-lecia naszej jednostki odebraliśmy sztandar, przygotowywaliśmy się również do organizacji Manewrów Ratowniczych na terenie sołectwa Pruchna, które to odbyły się we wrześniu, zorganizowaliśmy pokazy ratownictwa drogowego i pokazy udzielania pierwszej pomocy, druhowie wykonali wiele prac przy remizie.

 

Prucheńscy strażacy osiągnęli również wysokie wyniki w zawodach sportowych Jednostek Gminy Strumień.

 

Watro wspomnieć  o aktywnie działającej Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej, liczącej 15 członków, która oprócz uczestnictwa w Zawodach Sportowo-Pożarniczych i obozie da młodzieży, odwiedziła Centralne Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach.

 

Nie zabrakło również tematu pozyskania dla jednostki samochodu. Przy wsparciu Gminny 200tyś jak i również mieszkańców naszej wsi 8100zł nie udało znaleźć nam się samochodu który spełniał by nasze oczekiwania – mówił naczelnik. Burmistrz wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej gwarantowała swoją dalszą pomoc w poszukiwaniach samochodu.

 

Spotkanie było również okazja do nadania odznak:

 

Wiśniewski Filip – złota odznaka „Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej”

Worek Maksymilian - złota odznaka „Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej”

Hanzel Grzegorz - złota odznaka „Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej”

Stokłosa Wiktoria - srebrna odznaka „Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej”

Matuszek Magdalena - srebrna odznaka „Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej”

Wilk Natalia - brązowa odznaka „Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej”

 

Brańczyk Piotr – „Za wysługę lat” – 40 lat

Świtała Stanisław  - „Za wysługę lat” – 10 lat

 

Więcej zdjęć z tego wydarzenia można zobaczyć TUTAJ

 

 Dodał: EF
 
Biuletyn informacji publicznejBiuletyn informacji publicznej
Elektroniczna administracja Gminy Strumień - strona zostanie otwarta na nowej karcieElektroniczna administracja Gminy Strumień Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu
biblioteka w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karciemapa Sport w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieSport w Strumieniu

Kalendarz

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
grudzień 2018
PN WT ŚR CZ PT SB ND
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: grudzień

2018/12/1 2018/12/6 2018/12/9 2018/12/14 2018/12/15 2018/12/30
galeriagaleria zdjęć

Współpracujemy

lokalna grupa działania cieszyńska kraina stowarzyszenie rozwoju i wspolpracy regionalnej śląski związek gmin i powiatów związek gmin wiejskich rzeczpospolitej polskiej związek miast polskich lokalna grupa rybactwa zabi kraj fundacja zdrowia slaska cieszynskiego hufiec ziemii cieszynskiej polska sieć odnowy o rozwoju wsi