Gmina Strumień - oficjalna strona

Urząd Gminy Strumień

2021-11-12

wyświetleń: 468

Zasłużeni nagrodzeni 11 listopada

Uroczysty wymiar miały obchody Święta Niepodległości w Gminie Strumień. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą odprawioną w Sanktuarium Św. Barbary w Strumieniu po czym uczczono pamięć tych, którzy oddali życie za Ojczyznę przechodząc pod Pomnik poświęcony Ofiarom Hitleryzmu w Parku Miejskim w Strumieniu, a także pod tablicę upamiętniającą wydarzenia związane z I Powstaniem Śląskim znajdującą się na budynku przy ul. 1 Maja 20. W miejscach pamięci delegacje złożyły wiązanki i znicze.

W Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury miała miejsce uroczysta sesja Rady Miejskiej. O artystyczną oprawę tej uroczystości zadbał Zespół Szkolno-Przedszkolny w Drogomyślu, którego społeczność przygotowała piękny program słowno-muzyczny. Uczniów do występu przygotowali nauczyciele: Pani Anna Głowinkowska, Pani Anna Wiech, Pani Kinga Klimek, Pani Alina Englert przy wsparciu Dyrektor Ilony Gabryś.

Zaraz potem Burmistrz Strumienia Anna Grygierek wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Czesławem Greniem wręczyli nagrody dla zasłużonych dla gminy Strumień. Poniżej lista osób, które odebrały to szczególne wyróżnienie uchwałą Rady Miejskiej Strumienia na wniosek miejscowej społeczności - stowarzyszeń czy rad sołeckich.

 Zasłużony dla BĄKOWA:

  • Pan Edward Rakus – za wieloletnią, bezinteresowną działalność na rzecz sołectwa Bąków, w szczególności za pracę w Ochotniczej Straży Pożarnej,
  • Pani Bożena Winiarek – za zaangażowanie uczestnictwo w organizowaniu życia społecznego sołectwa Bąków, w szczególności za działalność w Kole Gospodyń Wiejskiej i Zespole Śpiewaczym „Echo Bąkowa”.

 

Zasłużony dla DROGOMYŚLA:

  • Pan Zbigniew Podyma – za aktywne uczestnictwo w życiu społecznym sołectwa Drogomyśl, współinicjowanie i współtworzenie wielu przedsięwzięć i działalność aktywizującą lokalną wspólnotę,
  • Pan Józef Rudol – za społeczną aktywność realizowaną poprzez pełnienie funkcji w strukturach samorządu terytorialnego, jak i wielu organizacji społecznych,
  • Pani Urszula Strządała – za wieloletnią działalność społeczną na rzecz sołectwa Drogomyśl oraz aktywne uczestnictwo w pracach Koła Gospodyń Wiejskich.

 

Zasłużony dla PRUCHNEJ:

  • Pani Halina Bierska – za aktywną, wieloletnią, wszechstronną działalność na rzecz sołectwa Pruchna, w szczególności za pracę w Kole Gospodyń Wiejskich,
  • Pani Anna Glac – za aktywną, wieloletnią działalność na rzecz sołectwa Pruchna, w szczególności za pracę w Kole Gospodyń Wiejskich oraz propagowanie rozwoju rolnictwa,
  • Pan Edward Heczko - za wieloletnią, bezinteresowną działalność na rzecz sołectwa Pruchna, w szczególności za pracę w Ochotniczej Straży Pożarnej.

 

Zasłużony dla STRUMIENIA:

  • Pan Marcin Indyk – za bohaterską postawę `Druha i osobiste zaangażowanie w działalność na rzecz mieszkańców miasta i gminy Strumień,
  • Parafialny Oddział Akacji Katolickiej Diecezji Bielsko-Żywieckiej przy sanktuarium św. Barbary w Strumieniu – za długoletnią, wszechstronną działalność religijną i kulturalną oraz pomoc potrzebującym,
  • Państwo Monika i Zbigniew Szostek – za działalność charytatywną na rzecz organizacji społecznych miasta oraz „słodką promocję” Strumienia,
  • Pani Teresa Żur – za wieloletnią, bezinteresowną działalność na rzecz społeczności lokalnej miasta Strumienia.

 

Zasłużony dla ZABŁOCIA:

  • Państwo Elżbieta i Henryk Klimaniec – za wieloletnią, bezinteresowną działalność na rzecz sołectw Zabłocie i Zabłocie Solanka, w szczególności za pracę w Kole Gospodyń Wiejskich.

 

Zasłużony dla ZABŁOCIA SOLANKA:

  • Pan Łukasz Żur - za wieloletnią, bezinteresowną działalność na rzecz sołectw Zabłocie i Zabłocie Solanka.

 

 

Zasłużony dla ZBYTKOWA:

  • PaniGrażyna Gądek – za wielostronną aktywność na rzecz lokalnej społeczności w szczególności w zakresie badań historii zbytkowskich rodzin i jej utrwalanie,
  • Pani Aniela Janota – za wieloletnią pracę społeczną na rzecz Koła Gospodyń Wiejskich i Przedszkola w Zbytkowie oraz integrowanie wspólnoty w sołectwie.


Zasłużony dla Gminy Strumień

  • Pani Maria Gazda – za długoletnią pracę społeczną w wielu organizacjach działających na terenie Gminy, w szczególności Koła Gospodyń Wiejskich i Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów,
  • Pani Urszula Szymala – za zaangażowanie w życie społeczne sołectwa Drogomyśl i gminy Strumień w ramach działalności Koła Gospodyń Wiejskich i Macierzy Ziemi Cieszyńskiej Towarzystwo Miłośników Regionu Koło w Drogomyślu,
  • Macierz Ziemi Cieszyńskiej Towarzystwo Miłośników Regionu Koło w Strumieniu – za budzenie i rozwijanie umiłowania do krzewienia „Małej Ojczyzny”, za krzewienie wiedzy o regionie i ocalenie od zapomnienia dorobku pokoleń.

 

Zachęcamy do oglądania zdjęć autorstwa Mariusza Gruszki na FACEBOOKU

 



Dodał: LP
 
Punktem szczepieńPunktem szczepień


Gminny portal MapowyGminny portal Mapowy Jakość powietrza - strona zostanie otwarta na nowej karcieJakość powietrza Elektroniczna administracja Gminy Strumień - strona zostanie otwarta na nowej karcieElektroniczna administracja Gminy Strumień Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu
biblioteka w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karciemapa Sport w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieSport w Strumieniu

Kalendarz

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
grudzień 2021
PN WT ŚR CZ PT SB ND
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: grudzień

2021/12/4 2021/12/5 2021/12/6 2021/12/10 2021/12/11 2021/12/14 2021/12/15 2021/12/20
galeriagaleria zdjęć

Współpracujemy

lokalna grupa działania cieszyńska kraina stowarzyszenie rozwoju i wspolpracy regionalnej śląski związek gmin i powiatów związek gmin wiejskich rzeczpospolitej polskiej związek miast polskich lokalna grupa rybactwa zabi kraj fundacja zdrowia slaska cieszynskiego hufiec ziemii cieszynskiej polska sieć odnowy o rozwoju wsi