Gmina Strumień - oficjalna strona

Urząd Gminy Strumień

2019-07-11

wyświetleń: 1149

Zbliża się XIX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Sztuki Nieprofesjonalnej im. Emilii Michalskiej

Prezentujemy tegoroczny regulamin XIX Ogólnopolskiego Konkursu Sztuki Nieprofesjonalnej im. Emilii Michalskiej.

Celem konkursu jest przypomnienie sylwetki wyjątkowej artystki, nie z wykształcenia, ale z powołania, z potrzeby serca. Konkurs ma kultywować tradycję ludową i integrować środowiska twórcze. W konkursie mogą startować twórcy zrzeszeni lub nie, nie mogą być jednak związani zawodowo z prezentowaną dziedziną twórczości.

Motto tegorocznej edycji konkursu:

 

Już tylko białej sukni czekać

i dnia zaślubin z

Matką – Ziemią.

Ach czasie,

czemuż tak uciekasz?

Zwolnij!…

O, wiem,

że proszę

nadaremno…

 Fragment utworu pochodzi z wiersza Emilii Michalskiej pt. U schyłku (zbiorek Jesienne liście).

 

Sposób, termin i miejsce zgłaszania prac

  1. Prace należy dostarczyć do siedziby Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Strumieniu, ul. Młyńska 14 (teren basenu miejskiego).
  2. Termin przyjmowania prac: 21-25 października 2019 r. w godz. 8.00-16.00 (w innych porach po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym).
  3. Prace literackie w tym samym terminie można dostarczyć osobiście lub przesłać pocztą (decyduje data stempla pocztowego).
  4. Wyklucza się dopuszczenie do konkursu prac plastycznych przesłanych pocztą lub kurierem.
  5. Istnieje możliwość zgłoszenia pracy do konkursu za pośrednictwem innej osoby, ale należy spełnić wszystkie warunki ujęte w niniejszym regulaminie, zwłaszcza te ujęte w punkcie 8 zasad konkursu (karta zgłoszenia wypełniona przez autora pracy, a nie dostarczającego pracę).
  6. Informacje na temat konkursu i sposobu dostarczania prac można uzyskać osobiście w siedzibie ośrodka kultury, pod adresem e-mailowym (biuro@emgok.pl) lub telefonicznie: 33 8570 174.

 

Szczegóły w regulaminie zamieszczonym na stronie organizatora konkursu Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Strumieniu: TUTAJ

 Dodał: AB
 
Jakość powietrza - strona zostanie otwarta na nowej karcieJakość powietrza


Jakość powietrza - strona zostanie otwarta na nowej karcieJakość powietrza Elektroniczna administracja Gminy Strumień - strona zostanie otwarta na nowej karcieElektroniczna administracja Gminy Strumień Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu
biblioteka w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karciemapa Sport w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieSport w Strumieniu

Kalendarz

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
lipiec 2020
PN WT ŚR CZ PT SB ND
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: lipiec

2020/07/11 2020/07/18
galeriagaleria zdjęć

Współpracujemy

lokalna grupa działania cieszyńska kraina stowarzyszenie rozwoju i wspolpracy regionalnej śląski związek gmin i powiatów związek gmin wiejskich rzeczpospolitej polskiej związek miast polskich lokalna grupa rybactwa zabi kraj fundacja zdrowia slaska cieszynskiego hufiec ziemii cieszynskiej polska sieć odnowy o rozwoju wsi