Gmina Strumień - oficjalna strona

Urząd Gminy Strumień

Termomodernizacja przedszkola przy ul. Młyńskiej w Strumieniu

Przedszkole w Strumieniu po remoncie:

Przedszkole w Strumieniu przed remontem:

 

 

 

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

Priorytet  V Środowisko
Działanie 5.3 Czyste powietrze i odnawialne źródła energii

Całkowita wartość projektu: 840 121,36 zł
Kwota dofinansowania z RPO: 680 751,22 zł
Środki z WFOŚiGW: 103 996,06 zł
Środki z budżetu gminy: 55 374,08 zł

Termin realizacji :  III kwartał 2012

Projekt zakłada kompleksową termomodernizację (ocieplenie ścian i dachu, wymiana starych okien i drzwi) z modernizacją (wymiana wymiennika i usunięcie dwóch kotłów)węzła cieplnego oraz wymianą instalacji c.o. i c.w.u. w budynku przedszkola przy ul. Młyńskiej w Strumieniu.

Inwestycja ma na celu redukcję zanieczyszczeń niskiej emisji wytwarzanych przez tą placówkę. Rezultatem projektu będzie poprawa stanu powietrza i wszystkich komponentów  środowiska naturalnego regionu. Wdrożenie założeń projektowych spowoduje zmniejszenie energochłonności budynku i ilości wykorzystywanego do jego ogrzania paliwa grzewczego oraz poprawi stan techniczny konstrukcji obiektu i podniesie jego wartość estetyczną.
 

AKTUALNOŚCI

24.10.2012
Termomodernizacja przedszkola w Strumieniu zakończona

więcej...

17.05.2012
Przedszkole w Strumieniu nabiera barw
Już dziś cieszy oko wesoła kolorystyka budynku przedszkola w Strumieniu. Prace związane z modernizacją przedszkola przebiegają zgodnie z założonym harmonogramem
więcej...

21.09.2011
Termomodernizacja startuje
Termomodernizacja przedszkola w Strumieniu ruszyła na dobre. Po zakończonym przetargu umowę na wykonanie zadania podpisano z firmą Elios z Bielska-Białej. Plac budowy został przekazany 13 września.

więcej...

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
12.08.2011
Umowę na termomodernizację podpisano
Termomodernizacja przedszkola w Strumieniu odbędzie się na pewno – Burmistrz Strumienia Anna Grygierek podpisała umowę na dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego.

więcej...
 
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
17.05.2012
Przedszkole w Strumieniu nabiera barw
Już dziś cieszy oko wesoła kolorystyka budynku przedszkola w Strumieniu. Prace związane z modernizacją przedszkola przebiegają zgodnie z założonym harmonogramem.

więcej...

 Dodał: Admin
 

30 lat Przedszkola w Strumieniu

Przedszkole w Strumieniu świętowało swoje 30-lecie istnienia.Historia edukacji przedszkolnej na terenie miasta jest znacznie dłuższa, ale od 1983 roku placówka funkcjonuje na ulicy Młyńskiej.  Z okazji jubileuszu na ręce dyrektor Bożeny Gładysz-Malik spłynęły gratulacje  i życzenia od Burmistrza Strumienia Pani Anny Grygierek,  dr hab. prof. UŚ Urszuli Szuścik, dyrektorów: Przedszkola w Zbytkowie Pani Joanny Krakowka, Szkoły Podstawowej Pani Beaty Greń oraz dyrekcji i grona pedagogicznego Gimnazjum w Strumieniu oraz dyrektor Zespołu Obsługi Szkół Pani Joanny Włoch. Życzenia sukcesów i wszelkiej pomyślności popłynęły także od prezes ZNP pani Wioletty Hanzel, dyrektor Biblioteki Publicznej w Strumieniu oraz Komisji Oświaty Rady Miejskiej w Strumieniu. 
    Przebieg uroczystości uświetniły występy:
 przedszkolaków z grupy ,, Kubusiowa gromada” z Bogumiłą Szupina oraz ,, Żabki” z Danutą Folwarczny ze specjalnym udziałem Przemysława Janik- ucznia strumieńskiego  gimnazjum
Chóru Szkoły Podstawowej i Gimnazjum „Canzonetta" ze Strumienia pod dyrekcją Tamary Nowok i Agnieszki Gawron-Gaszczyk
Klaudii Lisieckiej- absolwentki przedszkola, która zagrała na saksofonie.
    Obchody jubileuszu stały się także okazją do wyróżnienia i podziękowań za wieloletnią pracę w Przedszkolu. Listy gratulacyjne i okazjonalne upominki otrzymały:
Pani Honorata Kuś – intendent – 30 lat pracy
Pani Celina Kopel – nauczyciel – 29 lat pracy
Pani Joanna Worek – nauczyciel -25 lat pracy
Pani Urszula Lang – kucharka – 25 lat pracy
Pani Bogusława Tadla – kucharka – 25 lat pracy
Pani Zofia Czaja – pracownik obsługi- 21 lat pracy
Pani Lucyna Mazurek – nauczyciel- 20 lat pracy
Pani Danuta Tekla – pracownik obsługi – 16 lat pracy
Pani Bogumiła Szupina  za wyjątkowe zaangażowanie na rzecz placówki.

Zapraszamy do obejrzenia galerii z wydarzenia. Foto G. Kajstura.

Otwarcie Miejskiej Biblioteki Publicznej

Gustownie urządzone wnętrza, zachęcają żeby z półki zabrać książkę usiąść na wygodnej kanapie i rozkoszować się lekturą. Biblioteka Miejska w Strumieniu po remoncie zupełnie odmieniła swoje oblicze. Jest przestronnie, przytulnie i nowocześnie.

Czytelnia w kotłowni

Miejska Biblioteka Publiczna w Strumieniu szykuje się do otwarcia po gruntownym remoncie. Już od 6 lutego czytelnicy będą mogli normalnie korzystać z księgozbioru.


Powszechny Spis RolnyNarodowy spis powszechny


Gminny portal MapowyGminny portal Mapowy Jakość powietrza - strona zostanie otwarta na nowej karcieJakość powietrza Elektroniczna administracja Gminy Strumień - strona zostanie otwarta na nowej karcieElektroniczna administracja Gminy Strumień Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu
biblioteka w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karciemapa Sport w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieSport w Strumieniu

Kalendarz

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
październik 2021
PN WT ŚR CZ PT SB ND
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: październik

2021/10/2 2021/10/4 2021/10/6 2021/10/16 2021/10/17 2021/10/21 2021/10/22
galeriagaleria zdjęć

Współpracujemy

lokalna grupa działania cieszyńska kraina stowarzyszenie rozwoju i wspolpracy regionalnej śląski związek gmin i powiatów związek gmin wiejskich rzeczpospolitej polskiej związek miast polskich lokalna grupa rybactwa zabi kraj fundacja zdrowia slaska cieszynskiego hufiec ziemii cieszynskiej polska sieć odnowy o rozwoju wsi