Gmina Strumień - oficjalna strona

Urząd Gminy Strumień

Aktualności

Galeria pod Ratuszem mieści się w odremontowanych piwnicach Urzędu Miejskiego
w Strumieniu. Pomieszczenia wystawiennicze oraz bogate zaplecze zostały zagospodarowane w 2010 roku w ramach współpracy polsko-słowackiej.

Galeria jest miejscem wystaw, wernisaży i spotkań. Swoje prace prezentują lokalni twórcy ale również zagraniczni artyści. W 2017 roku w galerii zaprezentowanych zostało 6 wystaw, które łącznie odwiedziło ponad 1500 osób. Wernisaże otwierające każdą wystawę cieszą się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców i turystów.

Galeria pod Ratuszem czynna jest w godzinach pracy Urzędu Miejskiego. Grupy zorganizowane mogą umawiać się w Referacie Promocji i Rozwoju pod numerem telefonu 33 8570 182 lub 781 727 772.Dodał: GH
 
Obrazek domyslny serwisu strumien.pl

Wspomnieli Tych, co odeszli…

W listopadzie strumieńska Galeria Pod Ratuszem przeniosła się w czasie, by uczcić dziedzictwo i twórczość nieżyjących już Członków Amatorskiej Grupy Twórczej „ Strumień”.

Obrazek domyslny serwisu strumien.pl

Listopadowe spotkania w Galerii pod Ratuszem

Listopad w Galerii pod Ratuszem w Strumieniu stał się miesiącem ciekawych spotkań. Za nami wieczorek poetycki promujący tomik poezji „Z rozkazu serca” Pani Heleny Szefer oraz oficjalne otwarcie wystawy przygotowanej przez Amatorską Grupę Twórczą „Strumień” pn. „Plenerowe inspiracje”, a już w najbliższą środę 22 listopada odbędzie się wieczór poetycki „Pamiętajmy o tych, którzy odeszli”, poświęcony pamięci nieżyjących Członków Amatorskiej Grupy Twórczej „Strumień".

Obrazek domyslny serwisu strumien.pl

Algorytmy chaosu w Galerii Pod Ratuszem

W Galerii Pod Ratuszem trwa wystawa malarstwa Marioli Markowiak „Algorytmy chaosu”. W minionym tygodniu odbył się wernisaż, który był okazją do spotkania z artystką i rozmowy o sztuce.

Obrazek domyslny serwisu strumien.pl

Zapraszamy na wernisaż wystawy Marioli Markowiak

Amatorska Grupa Twórcza "Strumień" oraz Urząd Miejski w Strumieniu zapraszają na wernisaż wystawy malarstwa Marioli Markowiak pt. "Algorytmy Chaosu".

Obrazek domyslny serwisu strumien.pl

KWIATY w Galerii Pod Ratuszem

Klub Fotograficzny „START” przy oddziale PTTK „Beskid Śląski” oraz Urząd Miejski w Strumieniu zapraszają na kolejną wystawę, która zostanie zaprezentowana w Galerii Pod Ratuszem w Strumieniu. Tym razem będzie można podziwiać KWIATY w obiektywie dziesięciu pasjonatów fotografii.

Obrazek domyslny serwisu strumien.pl

Za nami wernisaż wystawy "Piękna jesteś Ukraino"

W minionym tygodniu w Galerii Pod Ratuszem miał miejsce wyjątkowy wernisaż pt. „Piękna jesteś Ukraino. Artyści ku pokrzepieniu serc.”

Obrazek domyslny serwisu strumien.pl

"Piękna jesteś Ukraino..." - zapraszamy na wernisaż wystawy

Urząd Miejski w Strumieniu oraz Amatorska Grupa Twórcza "Strumień", Klub "Zdrzadełko" z Pszczyny i Grupa Plastyków "Jaskółka" z Bestwiny zapraszają na wernisaż wystawy "Piękna jesteś Ukraino - artyści ku pokrzepieniu serc / Ти прекрасна Україна -Артисти на підкріплення сердець" obrazującej piękno Ukrainy przed wybuchem wojny.

Obrazek domyslny serwisu strumien.pl

„Po drugiej stronie lustra” w Galerii Pod Ratuszem

Końcem lutego w Galerii Pod Ratuszem odbył się wernisaż wystawy prac malarstwa i rzeźby Klubu "Zdrzadełko" z Pszczyny „Po drugiej stronie lustra” .

Obrazek domyslny serwisu strumien.pl

Zakończyła się edukacyjna wystawa w Galerii Pod Ratuszem

Zakończyła się wystawa Bogactwo lasów naszym skarbem. Chętnych do odkrywania tajników flory i fauny w podziemiach strumieńskiego ratusza nie brakowało.

Obrazek domyslny serwisu strumien.pl

"Bogactwo lasów naszym skarbem" w Galerii Pod Ratuszem

W Galerii Pod Ratuszem została otwarta wystawa „Bogactwo lasów naszym skarbem”. Prezentowane ekspozycje z pewnością wychodzą naprzeciw oczekiwaniom tych wszystkich, którzy chcieliby bliżej poznać walory lasu i problemy, które wiążą się z potrzebą ich zachowania w dobrej kondycji. Wystawa została zorganizowana przez Urząd Miejski w Strumieniu, Nadleśnictwo Kobiór oraz Koło Łowieckie „Bażaniec” z Czechowic-Dziedzic.

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Gminny portal MapowyGminny portal Mapowy Jakość powietrza - strona zostanie otwarta na nowej karcieJakość powietrza Komunikaty i ostrzeżeniaKomunikaty i ostrzeżenia Program czyste powietrzeJakość powietrza Cyfrowa GminaCyfrowa Gmina Elektroniczna administracja Gminy Strumień - strona zostanie otwarta na nowej karcieElektroniczna administracja Gminy Strumień Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu
biblioteka w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karciemapa Sport w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieSport w Strumieniu

Kalendarz

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
kwiecień 2024
PN WT ŚR CZ PT SB ND
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: kwiecień

2024/04/4 2024/04/9 2024/04/10 2024/04/13 2024/04/14 2024/04/17 2024/04/20 2024/04/25 2024/04/26 2024/04/27
galeriagaleria zdjęć

Współpracujemy

lokalna grupa działania cieszyńska kraina stowarzyszenie rozwoju i wspolpracy regionalnej śląski związek gmin i powiatów związek gmin wiejskich rzeczpospolitej polskiej związek miast polskich lokalna grupa rybactwa zabi kraj fundacja zdrowia slaska cieszynskiego hufiec ziemii cieszynskiej polska sieć odnowy o rozwoju wsi