Gmina Strumień - oficjalna strona

Urząd Gminy Strumień

Rok 2023

"Zasłużony dla sołectwa (miasta)”

(przyznane uchwałą Rady Miejskiej w Strumieniu Nr LXI.466.2023 z dnia 29 września 2023 r.)

 

  1. Zasłużony dla BĄKOWA:

Pani Maria Ostrowska - za bezinteresowną działalność na rzecz sołectwa Bąków, w szczególności za pracę w Kole Gospodyń Wiejskich i Polskim Komitecie Pomocy Społecznej;

Pani Irena Wacha - za wieloletnią, bezinteresowną działalność na rzecz sołectwa Bąków, w szczególności za pracę w Kole Gospodyń Wiejskich i Polskim Komitecie Pomocy Społecznej.

 

  1. Zasłużony dla DROGOMYŚLA:

Pan Bogusław Białoń - za wieloletnią, bezinteresowną działalność na rzecz sołectwa Drogomyśl, w szczególności za pracę w Ochotniczej Straży Pożarnej;

Pan Jan Paweł Borowski - za popularyzowanie historycznego dziedzictwa wsi Drogomyśl wśród jej mieszkańców oraz w przestrzeni publicznej i medialnej;

Pan Marcin Glet - za szczególne zaangażowanie w pełnieniu funkcji prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Drogomyślu, a szczególnie za pracę z młodzieżą i pozyskiwanie środków zewnętrznych na rozwój bazy materialnej jednostki.

 

  1. Zasłużony dla PRUCHNEJ:

Pani Maria Madziar - za bezinteresowną działalność na rzecz sołectwa Pruchna, w szczególności za pracę w Kole Gospodyń Wiejskich oraz wspieranie lokalnych inicjatyw;

Pan Tomasz Plinta - za wieloletnią, bezinteresowną działalność w Ludowym Klubie Sportowym „99 Pruchna” oraz propagowanie i upowszechnianie sportu wśród dzieci i młodzieży;

Pani Halina Płaczek - za wieloletnią, bezinteresowną działalność na rzecz sołectwa Pruchna, w szczególności za pracę w Kole Gospodyń Wiejskich.

 

  1. Zasłużony dla STRUMIENIA:

Pan Jan Wieliczka - za wieloletnią działalność w szeregach harcerstwa, za godną postawę patriotyczną zwłaszcza w okresie powojennym.

 

  1. Zasłużony dla ZABŁOCIA:

Pani Anna Harupa - za wieloletnią, bezinteresowną działalność na rzecz sołectwa Zabłocie, w szczególności za pracę w Kole Gospodyń Wiejskich;

Pan Leszek Kocur - za bezinteresowną działalność na rzecz sołectwa Zabłocie oraz jego promocję poprzez działalność artystyczną w Zespole „Szpasowici”.

 

  1. Zasłużony dla ZBYTKOWA:

Państwo Łucja i Józef Lapczyk - za wieloletnie, bezinteresowne zaangażowanie w dbałość o miejsca kultu religijnego w Zbytkowie;

Pani Alicja Niemiec - za wieloletnią, bezinteresowną działalność na rzecz sołectwa Zbytków, w szczególności za pracę w Kole Gospodyń Wiejskich.

 

"Zasłużony dla Gminy Strumień”

(przyznane uchwałą Rady Miejskiej w Strumieniu Nr LXI.466.2023 z dnia 29 września 2023 r.)

 

Pan Czesław Greń - za 25-lat działalności w samorządzie terytorialnym oraz wielowymiarową pracę społeczną na rzecz rozwoju Gminy Strumień.

Pani Cecylia Skowron - za wieloletnią działalność na rzecz samorządu terytorialnego i organizacji pozarządowych.

 

 

 Laur Gmin Ziemi Cieszyńskiej „Srebrna Cieszynianka”

(przyznany uchwałą Rady Miejskiej w Strumieniu Nr LXI.467.2023 z dnia 29 września 2023 r.)

 

Pani Grażyna Gądek - za wybitny wkład w badanie dziejów naszej Małej Ojczyzny, za wielowymiarową działalność edukacyjno-wychowawczą oraz publicystyczną, pozwalającą ocalić od zapomnienia losy ludzi i historię naszego Regionu.

 

 

Odznaki Honorowe za zasługi dla województwa śląskiego

(przyznane przez Sejmik Województwa Śląskiego)

Pan Jan Jałowiczor – Złota Odznaka

Pan Czesław Greń – Srebrna Odznaka

 

 

Nagrody za wysokie wyniki sportowe  uzyskane w 2023 r.

 

  1. Sebastian Libura za osiągnięcie I miejsca w biegu na 100 metrów podczas 29 Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży - 55 PZLA Mistrzostwa Polski U18 w dniu 7 lipca 2023 r. w Chorzowie,
  2. Jakub Libura za osiągnięcie I miejsca w sztafecie 4x100 metrów podczas 29 Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży - 55 PZLA Mistrzostwa Polski U18 w dniu 8 lipca 2023 r. w Chorzowie,
  3. Mikołaj Osiadły za osiągnięcie II miejsca w hokeju na lodzie podczas Mistrzostw Polski Młodzików w dniach 28.03-02.04.2023 r. w Jastrzębiu-Zdroju,
  4. Maria Rozmarynowska za osiągnięcie II miejsca w dyscyplinie piłki ręcznej podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w dniu 18 kwietnia 2023 r. w Rewalu,
  5. Filip Zogata za osiągnięcie II miejsca w Futsalu U-13 podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski w dniach 15-17 grudnia 2023 r. w Brzesku,
  6. Martyna Ihas za osiągnięcie V miejsca w judo w kat. wag. 52 kg podczas Akademickich Mistrzostw Polski Seniorów, które odbył się w dniach 01-02 kwietnia 2023 r. w Pile,
  7. Bartłomiej Fizia za osiągniecie I miejsca w klasie NAT 4 w rajdzie samochodowym podczas Rajdu Śląska 2023 w dniach 08-10 września 2023 r. w Chorzowie,
  8. Iga Fizia za osiągnięcie I miejsca w ujeżdżaniu podczas Halowych Otwartych Mistrzostw Śląska Juniorów w dniach 21-22 października 2023 r. w Zbrosławicach,
  9. Bartłomiej Haspert za osiągnięcie I miejsca w pływaniu w kategorii 2006 i starsi sztafeta 4x100 dowolny podczas Mistrzostw Śląska w Pływaniu w dniach 17-18 listopada 2023 r. w Gliwicach,
  10. Jan Legierski za osiągnięcie I miejsca w szachach podczas Pucharu Śląska Juniorów do lat 14 w dniu 10 grudnia 2023 r. w Ustroniu,
  11. Anna Szoska za osiągnięcie I miejsca w biegu górskim na dystansie 2000 m podczas Mistrzostw Śląska w Biegach Górskich U20 w dniu 21.10.2023 r. w Wiśle,
  12. Marta Wyleżoł za osiągnięcie I miejsca w klasie młodzieżowej w konkurencji trójki dziewcząt podczas Indywidualnych Mistrzostw Śląska w Akrobatyce Sportowej i Skokach na Ścieżce w dniu 6 maja 2023 r. w Bielsku-Białej,
  13. Kinga Karwacka za osiągnięcie III miejsca w pływaniu 4x50 m dowolny w kategorii 2006 i starsi podczas Mistrzostw Okręgu Śląskiego w pływaniu w dniach 17-18 listopada 2023 r. w Gliwicach,

 

 

 



Dodał: AB
 



Gminny portal MapowyGminny portal Mapowy Jakość powietrza - strona zostanie otwarta na nowej karcieJakość powietrza Komunikaty i ostrzeżeniaKomunikaty i ostrzeżenia Program czyste powietrzeJakość powietrza Cyfrowa GminaCyfrowa Gmina Elektroniczna administracja Gminy Strumień - strona zostanie otwarta na nowej karcieElektroniczna administracja Gminy Strumień Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu
biblioteka w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karciemapa Sport w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieSport w Strumieniu

Kalendarz

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
maj 2024
PN WT ŚR CZ PT SB ND
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: maj

2024/05/2 2024/05/12 2024/05/14 2024/05/18 2024/05/20 2024/05/22 2024/05/23 2024/05/24 2024/05/25 2024/05/29
galeriagaleria zdjęć

Współpracujemy

lokalna grupa działania cieszyńska kraina stowarzyszenie rozwoju i wspolpracy regionalnej śląski związek gmin i powiatów związek gmin wiejskich rzeczpospolitej polskiej związek miast polskich lokalna grupa rybactwa zabi kraj fundacja zdrowia slaska cieszynskiego hufiec ziemii cieszynskiej polska sieć odnowy o rozwoju wsi