Gmina Strumień - oficjalna strona

Urząd Gminy Strumień

Rok 2021

„Zasłużony dla sołectwa (miasta)”

(przyznane uchwałą Rady Miejskiej w Strumieniu Nr XXXIII.289.2021

z dnia 28 września 2021 r.)

 

  1. Zasłużony dla BĄKOWA:
  • Pan Edward Rakus – za wieloletnią, bezinteresowną działalność na rzecz sołectwa Bąków, w szczególności za pracę w Ochotniczej Straży Pożarnej,
  • Pani Bożena Winiarek – za zaangażowanie uczestnictwo w organizowaniu życia społecznego sołectwa Bąków, w szczególności za działalność w Kole Gospodyń Wiejskiej i Zespole Śpiewaczym „Echo Bąkowa”.
  1. Zasłużony dla DROGOMYŚLA:
  • Pan Zbigniew Podyma – za aktywne uczestnictwo w życiu społecznym sołectwa Drogomyśl, współinicjowanie i współtworzenie wielu przedsięwzięć i działalność aktywizującą lokalną wspólnotę,
  • Pan Józef Rudol – za społeczną aktywność realizowaną poprzez pełnienie funkcji w strukturach samorządu terytorialnego, jak i wielu organizacji społecznych,
  • Pani Urszula Strządała – za wieloletnią działalność społeczną na rzecz sołectwa Drogomyśl oraz aktywne uczestnictwo w pracach Koła Gospodyń Wiejskich.
  1. Zasłużony dla PRUCHNEJ:
  • Pani Halina Bierska – za aktywną, wieloletnią, wszechstronną działalność na rzecz sołectwa Pruchna, w szczególności za pracę w Kole Gospodyń Wiejskich,
  • Pani Anna Glac – za aktywną, wieloletnią działalność na rzecz sołectwa Pruchna, w szczególności za pracę w Kole Gospodyń Wiejskich oraz propagowanie rozwoju rolnictwa,
  • Pan Edward Heczko - za wieloletnią, bezinteresowną działalność na rzecz sołectwa Pruchna, w szczególności za pracę w Ochotniczej Straży Pożarnej.
  1. Zasłużony dla STRUMIENIA:
  • Pan Marcin Indyk – za bohaterską postawę `Druha i osobiste zaangażowanie w działalność na rzecz mieszkańców miasta i gminy Strumień,
  • Parafialny Oddział Akacji Katolickiej Diecezji Bielsko-Żywieckiej przy sanktuarium św. Barbary w Strumieniu – za długoletnią, wszechstronną działalność religijną i kulturalną oraz pomoc potrzebującym,
  • Państwo Monika i Zbigniew Szostek – za działalność charytatywną na rzecz organizacji społecznych miasta oraz „słodką promocję” Strumienia,
  • Pani Teresa Żur – za wieloletnią, bezinteresowną działalność na rzecz społeczności lokalnej miasta Strumienia.
  1. Zasłużony dla ZABŁOCIA:
  • Państwo Elżbieta i Henryk Klimaniec – za wieloletnią, bezinteresowną działalność na rzecz sołectw Zabłocie i Zabłocie Solanka, w szczególności za pracę w Kole Gospodyń Wiejskich.
  1. Zasłużony dla ZABŁOCIA SOLANKA:
  • Pan Łukasz Żur - za wieloletnią, bezinteresowną działalność na rzecz sołectw Zabłocie i Zabłocie Solanka.

 

  1. Zasłużony dla ZBYTKOWA:
  • Pani Grażyna Gądek – za wielostronną aktywność na rzecz lokalnej społeczności w szczególności w zakresie badań historii zbytkowskich rodzin i jej utrwalanie,
  • Pani Aniela Janota – za wieloletnią pracę społeczną na rzecz Koła Gospodyń Wiejskich i Przedszkola w Zbytkowie oraz integrowanie wspólnoty w sołectwie.

„Zasłużony dla Gminy Strumień”

(przyznane uchwałą Rady Miejskiej w Strumieniu Nr XXXIII.289.2021

z dnia 28 września 2021 r.)

 

  • Pani Maria Gazda – za długoletnią pracę społeczną w wielu organizacjach działających na terenie Gminy, w szczególności Koła Gospodyń Wiejskich i Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów,
  • Pani Urszula Szymala – za zaangażowanie w życie społeczne sołectwa Drogomyśl i gminy Strumień w ramach działalności Koła Gospodyń Wiejskich i Macierzy Ziemi Cieszyńskiej Towarzystwo Miłośników Regionu Koło w Drogomyślu,
  • Macierz Ziemi Cieszyńskiej Towarzystwo Miłośników Regionu Koło w Strumieniu – za budzenie i rozwijanie umiłowania do krzewienia „Małej Ojczyzny”, za krzewienie wiedzy o regionie i ocalenie od zapomnienia dorobku pokoleń.

 

Laur Gmin Ziemi Cieszyńskiej „Srebrna Cieszynianka”

(przyznany uchwałą Rady Miejskiej w Strumieniu Nr XXXIII.290.2021 z dnia 28 września 2021 r.)

 

  • Anita ŚWITAŁA - za dbałość o proces wychowawczy i krzewienie historii wśród młodego pokolenia, zainicjowanie i wieloletnie koordynowanie działalności Sztabu Wielskiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w gminie Strumień oraz wielką wrażliwość na los ludzi i zwierząt.

 

Nagrody za wysokie wyniki sportowe  uzyskane w 2021 r.

  • Iga Fizia za I miejsce w ujeżdżaniu podczas Pucharu Polski Młodzików w Sopocie w dniach 25-27 czerwca 2021 r.
  • Maria Rozmarynowska za II miejsce w piłce ręcznej w rozgrywkach Śląskiej Ligi Dziewcząt/Młodziczek w sezonie 2020/2021,
  • Sebastian Libura za II miejsce w biegu na 100 m w Mistrzostwach Polski Młodzików w Lekkoatletyce w dniach 25-26 września 2021 r. w Karpaczu,
  • Jakub Libura za III miejsce w biegu na 100 m. w Ogólnopolskim Finale Programu lekkoatletyka dla każdego w dniu 30 czerwca 2021 r.
  • Kinga Karwacka za II miejsce w pływaniu sztafeta 4 x 50 m. stylem zmiennym w Mistrzostwach Śląska w Gliwicach w dniach 12-13 listopada 2021 r.
  • Bartłomiej Fizia za II miejsce w klasie OPEN2 podczas Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska w sezonie 2021 r.
  • Anna Szoska za I miejsce na Mistrzostwach Województwa Śląskiego w biegach górskich  w dniu 13 listopada 2021 r. w Wiśle.

 

 



Dodał: LP
 
Pomoc dla ukrainyPomoc dla ukrainy Punktem szczepieńPunktem szczepień


Gminny portal MapowyGminny portal Mapowy Jakość powietrza - strona zostanie otwarta na nowej karcieJakość powietrza Elektroniczna administracja Gminy Strumień - strona zostanie otwarta na nowej karcieElektroniczna administracja Gminy Strumień Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu
biblioteka w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karciemapa Sport w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieSport w Strumieniu

Kalendarz

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
czerwiec 2022
PN WT ŚR CZ PT SB ND
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: czerwiec

2022/06/4 2022/06/9 2022/06/11 2022/06/12 2022/06/14 2022/06/18 2022/06/25 2022/06/26 2022/06/27 2022/06/28 2022/06/30
galeriagaleria zdjęć

Współpracujemy

lokalna grupa działania cieszyńska kraina stowarzyszenie rozwoju i wspolpracy regionalnej śląski związek gmin i powiatów związek gmin wiejskich rzeczpospolitej polskiej związek miast polskich lokalna grupa rybactwa zabi kraj fundacja zdrowia slaska cieszynskiego hufiec ziemii cieszynskiej polska sieć odnowy o rozwoju wsi