Gmina Strumień - oficjalna strona

Urząd Gminy Strumień

2023-09-23

wyświetleń: 959

Algorytmy chaosu w Galerii Pod Ratuszem

W Galerii Pod Ratuszem trwa wystawa malarstwa Marioli Markowiak „Algorytmy chaosu”. W minionym tygodniu odbył się wernisaż, który był okazją do spotkania z artystką i rozmowy o sztuce. Gości powitała w galerii gospodarz miejsca Burmistrz Strumienia Anna Grygierek.

 

Wystawa „Algorytmy chaosu” to malarskie rozważania na temat dialogu pomiędzy przypadkiem a celowym działaniem w sztuce. Te pozornie wykluczające się zjawiska nie są wcale tak odległe od siebie jak się wydaje. Artystka zadaje sobie pytanie, czy pozorny chaos nie jest jednak zbiorem uporządkowanych działań.

A może jedno wynika z drugiego?

W naturze bardzo często to co się wydaje nam chaosem jest w rzeczywistości ciągiem bardzo logicznie następujących po sobie zjawisk i kombinacji.

 

Te rozważania doprowadziły do powstania kilku cykli obrazów będących próbą odpowiedzi na pytanie o granice pomiędzy naturalną dynamiką, tu rozumianą jako chaos, a świadomą kreacją, będącą odpowiednikiem przemyślenia, uporządkowania czy wręcz algorytmu.

 

Stąd też na wystawie cykle malarskie tematycznie nawiązujące do zjawisk zachodzących w przyrodzie (pejzaż, wszechświat, działania człowieka) w kontekście wzajemnego przenikania chaosu i świadomej kreacji.

 

Artystka mówi o sobie tak: „Dla mnie malarstwo to nieustanne poszukiwanie równowagi między rzeczywistością, a wyobraźnią, między żywiołem, a łagodnością, między szorstkimi pociągnięciami pędzla, wynikającymi z naturalnej ekspresji , a przemyślanym, harmonijnym, wykorzystaniem barw w procesie tworzenia. To fascynacja tym co nieokreślone, ale jednocześnie konkretne i prawdziwe”.  

 

Wystawa została zorganizowana przy współpracy z Amatorską Grupą Twórczą „Strumień” i potrwa do 24 października w godzinach pracy Urzędu Miejskiego w Strumieniu.

 

Pełny fotoreportaż z wydarzenia można znaleźć na facebooku Gminy Strumień

 

Serdecznie zapraszamy!

 

 

 Dodał: AB
 
Prace nad Strategią Rozwoju Gminy Strumień na lata 2023-2030+Prace nad Strategią Rozwoju Gminy Strumień na lata 2023-2030+ Program czyste powietrzeJakość powietrza


Gminny portal MapowyGminny portal Mapowy Jakość powietrza - strona zostanie otwarta na nowej karcieJakość powietrza Pomoc dla ukrainyPomoc dla ukrainy Cyfrowa GminaCyfrowa Gmina Elektroniczna administracja Gminy Strumień - strona zostanie otwarta na nowej karcieElektroniczna administracja Gminy Strumień Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu
biblioteka w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karciemapa Sport w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieSport w Strumieniu

Kalendarz

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
grudzień 2023
PN WT ŚR CZ PT SB ND
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: grudzień

2023/12/3 2023/12/5 2023/12/6 2023/12/7
galeriagaleria zdjęć

Współpracujemy

lokalna grupa działania cieszyńska kraina stowarzyszenie rozwoju i wspolpracy regionalnej śląski związek gmin i powiatów związek gmin wiejskich rzeczpospolitej polskiej związek miast polskich lokalna grupa rybactwa zabi kraj fundacja zdrowia slaska cieszynskiego hufiec ziemii cieszynskiej polska sieć odnowy o rozwoju wsi