Gmina Strumień - oficjalna strona

Urząd Gminy Strumień

2020-08-28

wyświetleń: 11486

Gmina Strumień przyjazna seniorom

Jeszcze w tym roku seniorzy z Gminy Strumień będą mogli dysponować Ogólnopolską Kartą Seniora, która umożliwia otrzymanie zniżek, ulg i bonifikat u podmiotów biorących udział w tym programie.

 

 15 lipca radni  jednogłośnie podjęli decyzję o przystąpieniu do Programu   „Ogólnopolska Karta Seniora” -  edycja Gminy Strumień. Podjęcie tej uchwały otworzyło drogę do podpisania umowy ze Stowarzyszeniem Manko z Krakowa, które jest organizatorem programu. Karta wydawana będzie mieszkańcom Gminy Strumień, którzy ukończyli 60 lat. Jej posiadacze będą mogli korzystać  z wielu przywilejów i ulg np. podczas pobytów w sanatoriach i uzdrowiskach czy w trakcie zakupów i to na terenie całego kraju. Karta wystawiana będzie na konkretną osobę, co oznacza, że tylko posiadacz może z niej korzystać. I co ważne, jest ona bezterminowa i bezpłatna.

Realizatorem programu będzie Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Strumieniu.

- Programem tym jesteśmy zainteresowani od ubiegłego roku. Spotkaliśmy się z przedstawicielami Stowarzyszenia Manko, gdyż było wiele pytań z naszej strony. Analizowaliśmy różne warianty dotyczące przystąpienia do programu. Ostatecznie  zdecydowaliśmy, że tym roku wydamy 1000 kart, jeśli okaże się, że zainteresowanie jest większe, to mamy możliwość zwiększenia tej liczby - mówi Burmistrz Strumienia Anna Grygierek i dodaje, że karty dają początek do jeszcze większej aktywizacji seniorów także w strefie uświadamiania i edukowania przed czyhającymi na nich niebezpieczeństwami, jak choćby celowym wprowadzaniu w błąd.

Aby seniorzy mogli korzystać z ulg na własnym terenie początkiem września Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zorganizuje spotkanie inaugurujące Kartę Seniora w gminie Strumień.

Na razie seniorzy mogą zapoznać się z pełną listą partnerów programu, która znajduje się na stronie Stowarzyszenia:www.glosseniora.pl w zakładce: Ogólnopolska Karta Seniora -> Gdzie skorzystać z karty.

 Dodał: AB
 Gminny portal MapowyGminny portal Mapowy Jakość powietrza - strona zostanie otwarta na nowej karcieJakość powietrza Komunikaty i ostrzeżeniaKomunikaty i ostrzeżenia Program czyste powietrzeJakość powietrza Cyfrowa GminaCyfrowa Gmina Elektroniczna administracja Gminy Strumień - strona zostanie otwarta na nowej karcieElektroniczna administracja Gminy Strumień Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu
biblioteka w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karciemapa Sport w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieSport w Strumieniu

Kalendarz

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
czerwiec 2024
PN WT ŚR CZ PT SB ND
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
galeriagaleria zdjęć

Współpracujemy

lokalna grupa działania cieszyńska kraina stowarzyszenie rozwoju i wspolpracy regionalnej śląski związek gmin i powiatów związek gmin wiejskich rzeczpospolitej polskiej związek miast polskich lokalna grupa rybactwa zabi kraj fundacja zdrowia slaska cieszynskiego hufiec ziemii cieszynskiej polska sieć odnowy o rozwoju wsi