Gmina Strumień - oficjalna strona

Urząd Gminy Strumień

2024-07-01

wyświetleń: 371

Nowe Rady Sołeckie i Rada Mieszkańców w gminie Strumień

W gminie Strumień wybrano nowe władze sołeckie oraz Radę Mieszkańców Strumienia. Podczas zebrań sprawozdawczo-wyborczych, w których brali udział burmistrz, Anna Grygierek, zastępca burmistrza Magdalena Suchanek-Kowalska oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Strumieniu Czesław Greń wyłoniono sołtysów i rady sołeckie na kolejną kadencję, a w przypadku Strumienia członków rady mieszkańców miasta. Spotkania te były okazją do podsumowania dotychczasowych działań oraz wyznaczenia kierunków na przyszłość.

 

Zebrania odbywały się kolejno w następujących miejscowościach: w Zabłociu (22 maja), w Strumieniu (4 czerwca), w Zabłociu Solance (5 czerwca), w Zbytkowie (11 czerwca),  w Pruchnej (19 czerwca), w Drogomyślu (20 czerwca) i w Bąkowie (27 czerwca).

 

  • Bąków

W Bąkowie sołtysem ponownie została Barbara Maślanka. Panią Sołtys wspierać będzie Rada Sołecka, którą decyzją mieszkańców tworzą: Barbara Dziura, Anna Niestrój, Radosław Orszulik, Krzysztof Pieter, Łukasz Sablik, Andrzej Wilkosz i Mirosław Czwartos.

 

  • Drogomyśl

Funkcję sołtysa w Drogomyślu nadal pełnić będzie Zbigniew Podyma. Wraz z nim w Radzie Sołeckiej zasiądą: Andrzej Borowski, Piotr Gabryś, Łukasz Macura, Katarzyna Misiorz, Tomasz Pocha, Bogusław Staniek, Urszula Szymala i Urszula Zahraj.

 

  • Pruchna

Sołtysem Pruchnej pozostał Leszek Czakon, a w skład Rady Sołeckiej weszli: Dawid Czakon, Arkadiusz Kolczarek, Jarosław Górski, Roman Węglorz, Maria Mencner, Malwina Witoszek, Maria Madziar, Ewa Mężyk i Piotr Cieślik.

 

  • Zabłocie Solanka

Sołtysem Zabłocia Solanki nadal będzie Marek Czerwiński. W Radzie Sołeckiej wspierać go będą: Ilona Szczypka, Jerzy Kupczak i Beata Wojtek.

 

  • Zabłocie

W Zabłociu funkcję sołtysa ponownie objął Jarosław Szast. Rada Sołecka składa się z: Wandy Firlej, Anny Harupy, Grzegorza Kajsztury, Bogdana Króla, Małgorzaty Krzempek, Sabiny Ociepki i Cecylii Uchyły-Smyczek.

 

  • Zbytków

W Zbytkowie nową sołtys została Ewelina Szczepańska. W radzie sołeckiej zasiądą: Ewa Kuboszek-Owsiany, Katarzyna Skinder, Cecylia Skowron, Elżbieta Pajor, Krzysztof Kojzar i Zbigniew Sikora.

 

Podczas zebrania Burmistrz Anna Grygierek skierowała szczególne podziękowania do Bogusława Wawrzyczka, który zrezygnował z funkcji sołtysa po dwóch kadencjach pełnionych od 2015 roku - Pan Bogusław Wawrzyczek nie tylko z wielkim zaangażowaniem, ale także z sercem i oddaniem służył naszej społeczności. Jego praca i poświęcenie na rzecz sołectwa były nieocenione, a jego wkład w rozwój Zbytkowa pozostanie w naszej pamięci na długo. Mam nadzieję, że nadal aktywnie będzie uczestniczył w życiu naszej wspólnoty, dzieląc się swoim doświadczeniem i mądrością – mówiła podczas zebrania burmistrz.

 

  • Rada Mieszkańców Strumienia

Nowi przedstawiciele Rady Mieszkańców Strumienia to: Barbara Bochenek, Patrycja Bojda, Teresa Cholewińska, Adam Gawron, Marlena Gębarowska, Gracjan Haka, Marcela Kanik, Rafał Klimkiewicz, Anna Kulińska, Stanisław Lapczyk, Marzena Majchrowska, Danuta Szpernol, Bronisław Świeży, Jan Żak i Teresa Żur.

 

Dziękuję wszystkim obecnym na zebraniach. Wasza obecność i aktywność są dowodem na to, jak bardzo zależy Wam na rozwoju naszej społeczności. Jestem przekonana, że wszelkie wyzwania będziemy mogli pokonywać razem. Życzę Wam wielu sukcesów i zapału do działania– podsumowała burmistrz Strumienia Anna Grygierek.

Nowi liderzy, wspierani przez burmistrz Annę Grygierek, będą kontynuować prace nad realizacją lokalnych projektów i inicjatyw, które przyniosą korzyści wszystkim mieszkańcom.

 

Sołtysom, członkom rad sołeckich oraz Radzie Mieszkańców Strumienia życzymy owocnej kadencji, pełnej sukcesów i satysfakcji z podejmowanych działań. Dziękujemy za Waszą gotowość do działania i wkład w rozwój naszej gminy.

 Dodał: AB
 Gminny portal MapowyGminny portal Mapowy Jakość powietrza - strona zostanie otwarta na nowej karcieJakość powietrza Komunikaty i ostrzeżeniaKomunikaty i ostrzeżenia Program czyste powietrzeJakość powietrza Cyfrowa GminaCyfrowa Gmina Elektroniczna administracja Gminy Strumień - strona zostanie otwarta na nowej karcieElektroniczna administracja Gminy Strumień Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu
biblioteka w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karciemapa Sport w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieSport w Strumieniu

Kalendarz

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
lipiec 2024
PN WT ŚR CZ PT SB ND
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: lipiec

2024/07/6 2024/07/7 2024/07/13 2024/07/14 2024/07/21 2024/07/25 2024/07/28
galeriagaleria zdjęć

Współpracujemy

lokalna grupa działania cieszyńska kraina stowarzyszenie rozwoju i wspolpracy regionalnej śląski związek gmin i powiatów związek gmin wiejskich rzeczpospolitej polskiej związek miast polskich lokalna grupa rybactwa zabi kraj fundacja zdrowia slaska cieszynskiego hufiec ziemii cieszynskiej polska sieć odnowy o rozwoju wsi