Gmina Strumień - oficjalna strona

Urząd Gminy Strumień

2024-06-07

wyświetleń: 119

Obchody Dnia Dziecka w gminie Strumień

Obchody Dnia Dziecka w gminie Strumień rozpoczęły się już 25 maja VII Dniem Wdzięczności „Każdy ma swojego Anioła” i Bardzo Kulturalnym Dniem Dziecka w strumieńskim parku. Równie radosny i pełen atrakcji przygotowanych specjalnie dla dzieci z okazji ich święta był pierwszy weekend czerwca.  Uśmiechy na twarzach najmłodszych mieszkańców oraz bogaty program wydarzeń sprawiły, że najmłodsi zapamiętają te dni na długo.

 

1 czerwca na strumieńskiej Cegielni odbyły się zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży, zorganizowane przez Zarząd Koła PZW Strumień – Miasto. Młodzi wędkarze rywalizowali z pełnym zaangażowaniem, ciesząc się piękną pogodą i wspaniałą atmosferą. Wydarzenie objęła patronatem Burmistrz Strumienia Anna Grygierek, która wręczyła najlepszym wędkarzom ufundowane przez Gminę Strumień puchary.  Gratulacje dla wszystkich uczestników za entuzjazm i sportową rywalizację!

 

Tego samego dnia odbył się piknik z okazji Dnia Dziecka w Bąkowie, zorganizowany przez Radę Sołecką, OSP Bąków i LKS Zryw Bąków. Wydarzenie przyciągnęło liczne rodziny, które mogły korzystać z wielu darmowych atrakcji przygotowanych specjalnie dla najmłodszych. Dmuchany zamek, malowanie twarzy, animacje prowadzone przez Akademię Ruchu Synteza, liczne gry i zabawy ruchowe oraz tańce porwały wszystkich do zabawy. W wydarzeniu wzięła udział Burmistrz Strumienia Anna Grygierek, która również świetnie się bawiła z najmłodszymi.

 

W niedzielę kontynuowaliśmy świętowanie w hali sportowej w Strumieniu, gdzie odbył się pełen aktywności Sportowy Dzień Dziecka. Dzieci i młodzież mogły korzystać z licznych atrakcji i wspólnie świętować swój dzień w wyjątkowy sposób. Program obejmował wyrzuty kolorowych proszków holi, skakanie na dmuchańcach, zabawy w pianie oraz liczne konkurencje sportowe, które dostarczyły mnóstwo emocji i zdrowej rywalizacji. Dzieci miały także okazję nauczyć się podstaw pierwszej pomocy przedmedycznej dzięki warsztatom zorganizowanym przez ratowników WOPR z basenu kąpielowego. O oprawę muzyczną zadbał DJ "Pedro", który zapewnił wspaniałą atmosferę podczas zabawy. Impreza odbyła się pod patronatem Burmistrz Strumienia Anny Grygierek i została sfinansowana w ramach Gminnego Programu Profilaktyki.

 

Cieszę się, że tegoroczne obchody Dnia Dziecka były tak bogate i różnorodne, a co najważniejsze przyciągnęły tak wielu mieszkańców i dostarczyły dzieciom tyle radości. Była to wspaniała okazja do integracji i wspólnej zabawy. Chciałabym, żeby tak huczne świętowanie tego dnia stało się naszą tradycją – podsumowała Burmistrz Strumienia Anna Grygierek.

 

Serdeczne podziękowania składamy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tych wydarzeń. O to aby tegoroczny Dzień Dziecka w naszej gminie był długo wspominany zadbali m.in. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu, Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci w Strumieniu, Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, Gminny Koordynator Sportu Janusza Krzyżanowska, Zarząd Koła PZW Strumień – Miasto, Rada Sołecka Bąkowa, OSP Bąków, LKS Zryw Bąków. Ponadto w przygotowaniach do Sportowego Dnia Dziecka pomagała młodzież  z MDP z Drogomyśla i Strumienia oraz strażacy z OSP Strumień. Dziękujemy wszystkim za udział i wspólnie spędzony czas.

 

Pełne fotoreportaże z wydarzeń można znaleźć na facebooku gminy Strumień.

 Dodał: AB
 Gminny portal MapowyGminny portal Mapowy Jakość powietrza - strona zostanie otwarta na nowej karcieJakość powietrza Komunikaty i ostrzeżeniaKomunikaty i ostrzeżenia Program czyste powietrzeJakość powietrza Cyfrowa GminaCyfrowa Gmina Elektroniczna administracja Gminy Strumień - strona zostanie otwarta na nowej karcieElektroniczna administracja Gminy Strumień Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu
biblioteka w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karciemapa Sport w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieSport w Strumieniu

Kalendarz

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
czerwiec 2024
PN WT ŚR CZ PT SB ND
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
galeriagaleria zdjęć

Współpracujemy

lokalna grupa działania cieszyńska kraina stowarzyszenie rozwoju i wspolpracy regionalnej śląski związek gmin i powiatów związek gmin wiejskich rzeczpospolitej polskiej związek miast polskich lokalna grupa rybactwa zabi kraj fundacja zdrowia slaska cieszynskiego hufiec ziemii cieszynskiej polska sieć odnowy o rozwoju wsi