Gmina Strumień - oficjalna strona

Urząd Gminy Strumień

2023-09-15

wyświetleń: 1944

Planując budowę przydomowej oczyszczalni ścieków warto wiedzieć…

Planując inwestycję w budowę przydomowej oczyszczalni ścieków nie można zapominać o formalnościach. Przedstawiamy jak poradzić sobie z nimi krok po kroku. 

 

1.Złóż wniosek o wypis i wyrys z Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego (Urząd Miejski w Strumieniu, Referat Gospodarki Nieruchomościami i Planowania Przestrzennego, pok. nr 9)

Na jego podstawie uzyskasz informację czy dopuszcza się na danej działce budowę przydomowej oczyszczalni.

 

2. Uzyskaj zaświadczenie o przebiegu sieci kanalizacyjnej (Urząd Miejski w Strumieniu, Referat Inwestycji i Remontów, pok. nr 6 )

Zaświadczenie będzie potwierdzeniem braku sieci kanalizacyjnej na danej działce.

 

3. Jeżeli miejsce wykonania oczyszczalni znajduje się na terenie NATURA 2000 złóż „Zgłoszenie prowadzenia działań dot. wód na obszarach ochrony przyrody oraz w obrębie cieków naturalnych, w trybie art. 118 ust. 1 pkt. 4 ustawy o ochronie przyrodyRegionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Katowicach, Plac Grunwaldzki 8-10, 40-127 Katowice.

 

NA TYM ETAPIE WARTO SRECYZOWAĆ RODZAJ PLANOWANYCH URZĄDZEŃ – W ZALEŻNOŚCI OD ICH RODZAJU PROCEDURA MOŻE SIĘ NIEZNACZNIE RÓŻNIĆ.

 

4. Złóż ZGŁOSZENIE WODNOPRAWNE PGW Wody Polskie Nadzór Wodny (Skoczów, Pszczyna, Cieszyn)

lub w przypadku, gdy nieruchomość zlokalizowana jest na obszarach szczególnego zagrożenia powodzią POZWOLENIE WODNOPRAWNE  PGW Wody Polskie Zarząd Zlewni (w Katowicach bądź Gliwicach)

 

W tych instytucjach zgłaszamy budowę urządzenia wodnego, tj. np. studnia chłonna, drenaż rozsączający, wylot.

 

5. Złóż Zgłoszenie zamiaru budowy, wykonania robót budowlanych Starostwo Powiatowe w Cieszynie

 

 6. Złóż Zgłoszenie eksploatacji przydomowej oczyszczalni ścieków

Urząd Miejski w Strumieniu Referat Ochrony Środowiska i Rolnictwa, pok. nr 3

 

Eksploatujący oczyszczalnię jest obowiązany do dokonania zgłoszenia przed rozpoczęciem jej eksploatacji. Do rozpoczęcia eksploatacji oczyszczalni można przystąpić, jeżeli w terminie 30 dni od dnia doręczenia zgłoszenia organ nie wniesie sprzeciwu w drodze decyzji.

 

 

 

 Dodał: AB
 Gminny portal MapowyGminny portal Mapowy Jakość powietrza - strona zostanie otwarta na nowej karcieJakość powietrza Komunikaty i ostrzeżeniaKomunikaty i ostrzeżenia Program czyste powietrzeJakość powietrza Cyfrowa GminaCyfrowa Gmina Elektroniczna administracja Gminy Strumień - strona zostanie otwarta na nowej karcieElektroniczna administracja Gminy Strumień Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu
biblioteka w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karciemapa Sport w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieSport w Strumieniu

Kalendarz

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
czerwiec 2024
PN WT ŚR CZ PT SB ND
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
galeriagaleria zdjęć

Współpracujemy

lokalna grupa działania cieszyńska kraina stowarzyszenie rozwoju i wspolpracy regionalnej śląski związek gmin i powiatów związek gmin wiejskich rzeczpospolitej polskiej związek miast polskich lokalna grupa rybactwa zabi kraj fundacja zdrowia slaska cieszynskiego hufiec ziemii cieszynskiej polska sieć odnowy o rozwoju wsi