Gmina Strumień - oficjalna strona

Urząd Gminy Strumień

2023-11-16

wyświetleń: 1930

Spotkanie dotyczące zagospodarowania działki po Kaflarni

Burmistrz Strumienia zaprasza na spotkanie informacyjne w dniu 23 listopada 2023 r. o godz. 17:00 w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury i Rekreacji w Strumieniu, ul. Młyńska 14.

Na spotkaniu omówiony zostanie temat wspólnej realizacji z Agencją Rozwoju Regionalnego S.A. z siedzibą w Bielsku-Białej projektu pn. „Beskidzki HUB - Centrum Innowacji Cyfrowych i Nowoczesnych Technologii wraz z lokalnymi inkubatorami przedsiębiorczości i wspierania firm typu start-up” na działce po byłej Kaflarni.

 

Gmina szuka pomysłów na rewitalizację poprzemysłowego terenu. Obecnie dysponujemy wstępnymi założeniami koncepcyjnymi wizualizacji budynku, który mógłby powstać w miejscu po rozebranych obiektach byłej kaflarni.

 

Planowane jest wybudowanie  przy współpracy z Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Bielsku-Białej ośrodka rozwoju możliwości zawodowych i biznesowych Beskidzki HUB - Centrum Innowacji Cyfrowych i Nowoczesnych Technologii wraz z lokalnymi inkubatorami przedsiębiorczości i wspierania firm typu start-up, w wymiarze technicznym bazującym na planowanym laboratorium - Fab-LAB.

 

Na  nieruchomości planuje się lokalizację obiektu (którego kubatura będzie mniejsza niż dawne budynki kaflarni), miejsca parkingowe. Teren, który do tej pory był wykorzystywany pod działalność gospodarczą, nadal służyłby mieszkańcom, dając miejsca pracy i stwarzając wsparcie dla osób planujących lub prowadzących własne firmy.

 

Prezentujemy Państwu koncepcyjną wizualizację zagospodarowania działki jak również wykorzystania obiektu. 

 

Uprzejmie zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu informacyjnym.



Dodał: AB
 



Gminny portal MapowyGminny portal Mapowy Jakość powietrza - strona zostanie otwarta na nowej karcieJakość powietrza Komunikaty i ostrzeżeniaKomunikaty i ostrzeżenia Program czyste powietrzeJakość powietrza Cyfrowa GminaCyfrowa Gmina Elektroniczna administracja Gminy Strumień - strona zostanie otwarta na nowej karcieElektroniczna administracja Gminy Strumień Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu
biblioteka w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karciemapa Sport w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieSport w Strumieniu

Kalendarz

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
czerwiec 2024
PN WT ŚR CZ PT SB ND
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
galeriagaleria zdjęć

Współpracujemy

lokalna grupa działania cieszyńska kraina stowarzyszenie rozwoju i wspolpracy regionalnej śląski związek gmin i powiatów związek gmin wiejskich rzeczpospolitej polskiej związek miast polskich lokalna grupa rybactwa zabi kraj fundacja zdrowia slaska cieszynskiego hufiec ziemii cieszynskiej polska sieć odnowy o rozwoju wsi