Gmina Strumień - oficjalna strona

Urząd Gminy Strumień

2022-11-15

wyświetleń: 314

Srebrna Cieszynianka dla Anny Orawskiej

W dniu Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie odbyło się uroczyste wręczenie Laurów Ziemi Cieszyńskiej.

 

Podczas wydarzenia organizowanego przez Stowarzyszenie Samorządowe Ziemi Cieszyńskiej nagradzane zostają osoby, które w szczególny sposób zasłużyły się dla społeczności, w której działają, a ich działanie może zostać uznane za godne naśladowania, polecenia i być wzorem dla innych.

 

Prawo zgłaszania kandydatów przysługuje wszystkim działającym na terenie gmin Powiatu Cieszyńskiego stowarzyszeniom, organizacjom, instytucjom, radom sołeckim i osiedlowym oraz wójtowi (burmistrzowi) gminy (miasta). Następnie gminy dokonują wyboru laureata w formie uchwały.

 

Laureatką tegorocznej Srebrnej Cieszynianki z gminy Strumień na mocy uchwały Rady Miejskiej została Pani Anna Orawska za prawie 50-letnią działalność na trwale wpisaną w krajobraz życia społecznego Gminy Strumień, za nieustającą pasję i wolę działania na arenie krajowej i zagranicznej.

 

Pani Anna Orawska jest kobietą licznych pasji i lokalną liderką, która swoim zapałem motywuje do działania innych. Od wielu lat swój wolny czas poświęca pracy na rzecz lokalnej społeczności Drogomyśla i Gminy Strumień, jako aktywny członek wielu organizacji. W latach 1977-1986 była Przewodniczącą Komitetu Rodzicielskiego przy drogomyskiej Szkole Podstawowej. Od 1984 roku pełniła funkcję Przewodniczącej Komitetu Kobiet w Radzie Miejsko-Gminnego Związku Kółek i Organizacji Rolniczych. Jest wieloletnią przewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich w Drogomyślu. Funkcję tą objęła w 1981 roku i z wielkim zaangażowaniem pełni ją do dziś. Jest członkinią Zarządu Klubu Ekologicznego „EKO” w Drogomyślu, należy także do drogomyskiego koła Macierzy Ziemi Cieszyńskiej. Zasiadając już kolejną kadencję w Radzie Sołeckiej jest inicjatorką wielu wydarzeń społeczno-kulturalnych, mobilizuje do bezinteresownych działań społecznych przyczyniających się do poprawy warunków życia i estetyki sołectwa. W każdym przedsięwzięciu służy swoim doświadczeniem, radą i pomocą.

 

Laureatami Srebrnej Cieszynianki w tegorocznej edycji zostali także:

 • Jacek Proszyk (Powiat Cieszyński),
 • Ryszard Główczak (Brenna),
 • Grażyna Uchyła-Godziek (Chybie),
 • Janina Siwek (Cieszyn),
 • Marian Matejczuk (Dębowiec),
 • Henryka Szarzec (Goleszów),
 • Anna Kałuża (Hażlach),
 • Elżbieta Legierska-Niewiadomska (Istebna),
 • Mirosław Koniewski (Skoczów),
 • Karina Wowry (Ustroń),
 • Henryk Itner (Wisła),
 • Czesława Haczek (Zebrzydowice),
 • Ryszard Milli (Jaworze).

W tym roku przyznano 2 Złote Cieszynianki, które otrzymali: Włodzimierz Szturc oraz Karol Franek. 

 

Laureatom składamy wyrazy uznania i gratulacje!

 

Pełny fotoreportaż Mariusza Gruszki można zobaczyć na FACEBOOKU GMINY

 Dodał: AB
 
Pomoc dla ukrainyPomoc dla ukrainy


Gminny portal MapowyGminny portal Mapowy Jakość powietrza - strona zostanie otwarta na nowej karcieJakość powietrza Program czyste powietrzeJakość powietrza Cyfrowa GminaCyfrowa Gmina Elektroniczna administracja Gminy Strumień - strona zostanie otwarta na nowej karcieElektroniczna administracja Gminy Strumień Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu
biblioteka w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karciemapa Sport w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieSport w Strumieniu

Kalendarz

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
listopad 2022
PN WT ŚR CZ PT SB ND
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: listopad

2022/11/8 2022/11/11 2022/11/14 2022/11/18 2022/11/19 2022/11/25 2022/11/27 2022/11/28
galeriagaleria zdjęć

Współpracujemy

lokalna grupa działania cieszyńska kraina stowarzyszenie rozwoju i wspolpracy regionalnej śląski związek gmin i powiatów związek gmin wiejskich rzeczpospolitej polskiej związek miast polskich lokalna grupa rybactwa zabi kraj fundacja zdrowia slaska cieszynskiego hufiec ziemii cieszynskiej polska sieć odnowy o rozwoju wsi