Gmina Strumień - oficjalna strona

Urząd Gminy Strumień

2018-02-03

wyświetleń: 12399

Trwają prace w strumieńskim Ratuszu

 

W ramach kolejnego projektu Budatin-Strumień: współpraca na pograniczu-Etap 2 udało się pozyskać środki na remont Ratusza. Podobnie jak w pierwszym etapie gmina uzyskała 85% dofinansowania ze środków zewnętrznych. Współpraca polsko-słowacka trwa już od kilku lat. Dzięki temu w 2010 roku powstała Galeria pod Ratuszem. Teraz prace w najstarszym Ratuszu na Śląsku są kontynuowane.

W sali sesyjnej trwa generalny remont. Wymieniona zostanie podłoga, a ściany będą całkowicie odnowione. Sala zostanie przebudowana na salę multimedialną oraz wyposażona będzie w nowe instalacje i urządzenia. Dzięki tym udogodnieniom oraz nowoczesnym systemom przebieg prac Rady Miejskiej w Strumieniu będzie sprawniejszy. Zamontowany sprzęt multimedialny pomoże w organizacji wszelkich wydarzeń z Galerii pod Ratuszem takich jak m. in.: spotkania autorskie, wernisaże, prezentacje oraz wykłady.

W powstałej sali multimedialnej odbędzie się seminarium poświęcone prezentacji atrakcji dziedzictwa kulturowego i atrakcji turystycznych terenu pogranicza. Zostanie zaprezentowana m. in. mobilna aplikacja, która zostanie stworzona w ramach projektu. Aplikacja będzie zawierała informacje na temat zabytków kultury oraz wydarzeń odbywających się u partnerów.

Wszystko to wzbogaci informacje o gminie Strumień jak również o województwie Żylinskim, wzmocni wykorzystanie dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego regionu pogranicza przez osoby odwiedzające i mieszkańców.

Całość prac związanych z salą sesyjną oraz odnowieniem elewacji Ratusza ma sfinalizować się do końca tego roku.

Poniżej przedstawiamy zdjęcia z prac jakie zostały wykonane w sali sesyjnej. Prace przy elewacji Ratusza ruszą w drugim i trzecim kwartale 2018 roku.

 Dodał: Admin
 Gminny portal MapowyGminny portal Mapowy Jakość powietrza - strona zostanie otwarta na nowej karcieJakość powietrza Komunikaty i ostrzeżeniaKomunikaty i ostrzeżenia Program czyste powietrzeJakość powietrza Cyfrowa GminaCyfrowa Gmina Elektroniczna administracja Gminy Strumień - strona zostanie otwarta na nowej karcieElektroniczna administracja Gminy Strumień Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu
biblioteka w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karciemapa Sport w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieSport w Strumieniu

Kalendarz

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
czerwiec 2024
PN WT ŚR CZ PT SB ND
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
galeriagaleria zdjęć

Współpracujemy

lokalna grupa działania cieszyńska kraina stowarzyszenie rozwoju i wspolpracy regionalnej śląski związek gmin i powiatów związek gmin wiejskich rzeczpospolitej polskiej związek miast polskich lokalna grupa rybactwa zabi kraj fundacja zdrowia slaska cieszynskiego hufiec ziemii cieszynskiej polska sieć odnowy o rozwoju wsi