Gmina Strumień - oficjalna strona

Urząd Gminy Strumień

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich

prow.slaskie.plDodał: Admin
 

Rozbudowa sieci kanalizacyjnej w zlewni oczyszczalni ścieków w Strumieniu - budowa kanalizacji sanitarnej w Strumieniu i w Zbytkowie - etap 2

Rozbudowa sieci kanalizacyjnej w zlewni oczyszczalni ścieków w Strumieniu - budowa kanalizacji sanitarnej w Strumieniu i w Zbytkowie - etap 2".

Ulice objęte projektem: ul. Wspólna w Strumieniu, ul. Olchowa, Brzozowa, Grabowa, Bukowa w Zbytkowie.  W wyniku realizacji projektu do kanalizacji zostało podłączonych  108  domów. W załączeniu zdjęcie.

Obrazek domyslny serwisu strumien.pl

Budowa obiektu sportowego na cele rekreacji sportowej wraz z zagospodarowaniem terenu

W ramach projektu wyburzono stodołę, w miejscu której stanął nowy budynek o powierzchni użytkowej ponad 280 m.kw. W nim powstaje świetlica środowiskowa,a w sali głównej na parterze będą odbywać się spotkania i imprezy integracyjne inicjowane przez mieszkańców sołectwa Zabłocie. Teren wokół budynku zagospodarowano, zbudowano miejsca do grillowania, plac zabaw oraz taras.

Obrazek domyslny serwisu strumien.pl

Budowa sieci kanalizacyjnej w rejonie ulic Parkowej i Brodeckiego w Strumieniu

Celem inwestycji jest budowa kanalizacji sanitarnej, która ma poprawić jakość środowiska naturalnego. Projekt przyczyni się do poprawy warunków życia i zdrowia mieszkańców Strumienia. Zwiększy się atrakcyjność terenu oraz będą lepsze warunki dla rozwoju gospodarczego Strumienia.

Obrazek domyslny serwisu strumien.pl

Budowa ogólnodostępnego parkingu przed Gimnazjum w Strumieniu

Głównym celem jest poprawa dostępności do centrum miejscowości i Gminy Strumień poprzez budowę ogólnodostępnego parkingu przed Gimnazjum w Strumieniu

Obrazek domyslny serwisu strumien.pl

Budowa chodnika przy ul. Wyzwolenia w Zbytkowie

Głównym celem operacji jest poprawa dostępności do centrum miejscowości Zbytków, poprzez budowę chodnika. Nowo powstały chodnik umożliwi większej liczbie mieszkańców korzystanie z obiektów użyteczności publicznej m.in. przedszkola, świetlicy wiejskiej, biblioteki, kościoła, placu zabaw, sklepów.

Obrazek domyslny serwisu strumien.pl

Budowa terenu rekreacyjnego sportowego w Strumieniu etap I

Głównym celem operacji jest zaspokajanie potrzeb społecznych i prozdrowotnych jak również podniesienie jakości życia mieszkańców Strumienia poprzez budowę boiska do piłki nożnej wraz z trybunami i oświetleniem.
 

Obrazek domyslny serwisu strumien.pl

Zagospodarowanie terenu wokół Gminnego Centrum Integracji Wsi w Pruchnej

W ramach operacji zostanie zmodernizowany plac wjazdowy i wewnętrzny przy nowo powstałym Gminnym Centrum Integracji Wsi w Pruchnej, powstanie plac zabaw z ogrodzeniem oraz chodnik prowadzący do placu zabaw.

Obrazek domyslny serwisu strumien.pl

Budowa ogólnodostępnego parkingu przy ul. Osiedlowej w Strumieniu

W ramach projektu utworzony zostanie parking tuż obok osiedla oraz budynków użyteczności publicznej takich jak szkoła, przedszkole, biblioteka czy basen. Powstaną 43 miejsca parkingowe.

Pomoc dla ukrainyPomoc dla ukrainy Wakacje 2022 w Gminie StrumieńWakacje 2022 w Gminie Strumień


Gminny portal MapowyGminny portal Mapowy Jakość powietrza - strona zostanie otwarta na nowej karcieJakość powietrza Program czyste powietrzeJakość powietrza Cyfrowa GminaCyfrowa Gmina Elektroniczna administracja Gminy Strumień - strona zostanie otwarta na nowej karcieElektroniczna administracja Gminy Strumień Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu
biblioteka w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karciemapa Sport w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieSport w Strumieniu

Kalendarz

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
sierpień 2022
PN WT ŚR CZ PT SB ND
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: sierpień

2022/08/6 2022/08/7
galeriagaleria zdjęć

Współpracujemy

lokalna grupa działania cieszyńska kraina stowarzyszenie rozwoju i wspolpracy regionalnej śląski związek gmin i powiatów związek gmin wiejskich rzeczpospolitej polskiej związek miast polskich lokalna grupa rybactwa zabi kraj fundacja zdrowia slaska cieszynskiego hufiec ziemii cieszynskiej polska sieć odnowy o rozwoju wsi