Gmina Strumień - oficjalna strona

Urząd Gminy Strumień

RZĄDOWY FUNDUSZ INWESTYCJI LOKALNYCH

 

 

  1. Wniosek o uzyskanie środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 dla gmin
    i powiatów w ramach naboru z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Gmina Strumień złożyła wniosek o dofinansowanie w dniu 31.07.2020 r.

Kwota przyznanych środków – 1.205.153,00 zł

Zadania zaplanowane do realizacji:

- Rozbudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków w Strumieniu

- Przebudowa budynku ośrodka zdrowia w Drogomyślu

 

  1. Wniosek o uzyskanie środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 dla jst
    w ramach I naboru z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Gmina Strumień złożyła wniosek o dofinansowanie w dniu 23.09.2020 r.

Budowa kanalizacji sanitarnej grawitacyjno-ciśnieniowej z przepompowniami
i odtworzeniem nawierzchni  w Bąkowie-etap III
. Zakres inwestycji obejmuje budowę kanalizacji sanitarnej grawitacyjno–ciśnieniowej z odtworzeniem nawierzchni  dróg w Bąkowie:

- kanały  grawitacyjne z rur PCV o śr. 200 mm i dł. ok. 3,5 km

- kanały grawitacyjne z rur PCV o śr. 160 mm i dł. ok. 0,75 km

- przewody tłoczne z rur ciśnieniowych o śr. 90 mm i dł. ok.0,5 km

- zabudowę przepompowni ścieków „P3” wraz z wykonaniem ogrodzenia, bramy wjazdowej, nawierzchni terenu przepompowni oraz z budową zjazdu do przepompowni.

Kwota wnioskowanych środków - 3.651.868,00 zł

Kwota przyznanych środków – 3.000.000,00 zł

Planowany okres realizacji - do listopada 2022 r.

 

  1. Wniosek o uzyskanie środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 dla jst
    w ramach II naboru z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Gmina Strumień złożyła wniosek o dofinansowanie w dniu 17.12.2020 r.:

Przebudowa drogi gminnej ul. Nowej w Strumieniu, która łączy się drogą powiatową, a ta z kolei łączy się z drogą wojewódzką i stanowi kompleksowe uzupełnienie sieci drogowej.  Gmina posiada kompletną dokumentację techniczną wraz z niezbędnymi pozwoleniami. Zakres inwestycji obejmuje wykonanie jezdni ulicy Nowej o szerokości 3,5m i długości ok. 350m wraz z budową mijanek dla samochodów o szerokości 1,5m, wykonanie utwardzonego pobocza po obu stronach jezdni z kostki betonowej, zjazdów indywidualnych, budowę nowej sieci kanalizacji deszczowej o długości 380m oraz przebudowę sieci kanalizacji sanitarnej o długości 532m.

Kwota wnioskowanych środków - 2.302.116,00 zł

Kwota przyznanych środków – 2.000.000,00 zł

Planowany okres realizacji - do listopada 2022 r.

 

 4. „Przebudowa części ul. Strażackiej w Zbytkowie wraz z budową systemu odprowadzenia nadmiaru wody deszczowej ze zbiornika retencyjnego przy ul. Strażackiej”

Gmina Strumień w dniu 26.01.2021 r. wystąpiła z wnioskiem o wsparcie ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla gmin na inwestycje i zakupy inwestycyjne realizowane w  miejscowościach, w których funkcjonowały zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej. Otrzymano dofinansowanie na zadanie pn.: „Przebudowa części ul. Strażackiej w Zbytkowie wraz z budową systemu odprowadzenia nadmiaru wody deszczowej ze zbiornika retencyjnego przy ul. Strażackiej”.

Zadanie dotyczy przebudowy części ul. Strażackiej w Zbytkowie na odcinku 265 m, wykonania nowych warstw konstrukcyjnych, nowych warstw nawierzchni, obustronnego ograniczenia nawierzchni z drogowych krawężników betonowych, kanalizacji deszczowej odprowadzającej wody z jezdni, wpustów ulicznych wraz z budową systemu odprowadzenia nadmiaru wody deszczowej ze zbiornika retencyjnego przy ul. Strażackiej. Inwestycja ta poprawi znacznie bezpieczeństwo na terenie gminy Strumień.

 

Całkowita wartość zadania - 695.000,00 zł

Uzyskane dofinansowanie – 400.000,00 złDodał: AB
 
Obrazek domyslny serwisu strumien.pl

Trwają prace na ul. Nowej w Strumieniu

Trwają prace związane z przebudową drogi gminnej ulicy Nowej w Strumieniu. Dzięki inwestycji dofinansowanej z rządowych środków już niebawem droga zyska nowe oblicze.

Obrazek domyslny serwisu strumien.pl

Drogomyśl. Ośrodek Zdrowia w nowej odsłonie

Dobiegły końca prace przy przebudowie Ośrodka Zdrowia w Drogomyślu. Koszt inwestycji to ponad 432 tys. zł.

Obrazek domyslny serwisu strumien.pl

Dwa miliony na ulicę Nową

Rząd rozstrzygnął kolejny nabór w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. W tym naborze zastrzyk pieniędzy z budżetu państwa otrzymała między innymi Gmina Strumień. 2 mln złotych, które trafią do gminy zostaną przeznaczone na przebudowę ul. Nowej w Strumieniu.  

Gminny portal MapowyGminny portal Mapowy Jakość powietrza - strona zostanie otwarta na nowej karcieJakość powietrza Komunikaty i ostrzeżeniaKomunikaty i ostrzeżenia Program czyste powietrzeJakość powietrza Cyfrowa GminaCyfrowa Gmina Elektroniczna administracja Gminy Strumień - strona zostanie otwarta na nowej karcieElektroniczna administracja Gminy Strumień Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu
biblioteka w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karciemapa Sport w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieSport w Strumieniu

Kalendarz

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
czerwiec 2024
PN WT ŚR CZ PT SB ND
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
galeriagaleria zdjęć

Współpracujemy

lokalna grupa działania cieszyńska kraina stowarzyszenie rozwoju i wspolpracy regionalnej śląski związek gmin i powiatów związek gmin wiejskich rzeczpospolitej polskiej związek miast polskich lokalna grupa rybactwa zabi kraj fundacja zdrowia slaska cieszynskiego hufiec ziemii cieszynskiej polska sieć odnowy o rozwoju wsi