Gmina Strumień - oficjalna strona

Urząd Gminy Strumień

2019-09-03

wyświetleń: 1591

Cała gmina dziękowała za plony

W miniony weekend mieszkańcy Gminy Strumień świętowali koniec żniw. Gospodarzem tegorocznych dożynek był Strumień.  Podsumowanie całego roku ciężkiej pracy rolników było jednocześnie okazją do wspólnej zabawy i integracji!

 

 

„Czasem wdzięczność trudno jest ubrać w słowa…

wtedy proste – DZIĘKUJĘ – zawiera wszystko co chcemy wyrazić”

 

 

Za nami tegoroczne święto plonów. To niewątpliwie  jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu rolników  gdyż ten radosny dzień kończący żniwa stanowi ukoronowanie ich całorocznego wysiłku. Ale jednocześnie to hołd i wyraz szacunku złożony wszystkim, którzy – nie szczędząc sił – podjęli się tej ciężkiej pracy, dzięki której w polskich domach i na polskich stołach nigdy nie brakuje chleba.

 

Nasze święto plonów zgromadziło ogromną liczbę uczestników. To wymagające wielkiej pracy przedsięwzięcie nie byłoby możliwe bez zaangażowania rolników, życzliwej pomocy organizatorów, mieszkańców naszego miasta i gminy. Trzeba też pamiętać, iż jak zawsze do tego święta przygotowała się cała gmina.

 

Tym razem główny ciężar organizacji tej – bez wątpienia -  jednej z najważniejszych w gminie imprez, wzięli na siebie mieszkańcy Strumienia przy dużym zaangażowaniu sołectw oraz gazdowie dożynek Irena i Bogusław Skiba. Serdecznie dziękuję wszystkim rolnikom,  sołtysom i Przewodniczącej Rady Mieszkańców Strumienia, radnym i mieszkańcom.

 

Dziękuję przedstawicielom organizacji i stowarzyszeń m.in. Kołom Gospodyń Wiejskich, a w szczególności KGW Pruchna i Zabłocie za przygotowanie dożynkowych kołaczy, Ochotniczym Strażom Pożarnym, Policji, Hodowcom Gołębi Pocztowych, Macierzy Ziemi Cieszyńskiej, Kołu Łowieckiemu „Jastrząb” z Pruchnej, Stowarzyszeniu Miłośników Zbytkowa, Zespołowi Regionalnemu „Strumień”, Sekcji Rękodzieła Artystycznego IGŁĄ I NITKĄ i wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania naszego święta plonów.

 

Pragnę skierować szczególne podziękowania Przewodniczącej Komitetu Organizacyjnego Dożynek Gminnych Pani Patrycji Bojdzie,  koordynatorowi korowodu Panu Bogusławowi Wawrzyczkowi oraz wszystkim  uczestnikom korowodu. 

 

Dziękuję bardzo – Chórowi „NADZIEJA” z Drogomyśla,  młodym Artystom z Przedszkola Publicznego w Strumieniu, Zespołowi Szpasowici z Zabłocia, a także Grupie Wokalnej z GOK-u z Chybia i Zespołowi Muzycznemu CANTARE za udział w części artystycznej.

 

Podziękowania kieruję do Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej i „załogi” Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury- dyrektora wraz z pracownikami i wolontariuszami za to, że byliście zawsze tam, gdzie było trzeba.

 

Drodzy  mieszkańcy, jest dla mnie niezwykle wzruszające, że mimo  tak wielu bieżących spraw i obowiązków potrafiliście znaleźć wolny czas aby spotkać się z okazji zakończenia żniw i jednocześnie zintegrować w bezinteresownym działaniu, dla wspólnego dobra naszej małej Ojczyzny.

 

Dziękuję znakomitym Gościom, którzy zechcieli uczestniczyć w tak ważnym i pięknym święcie polskiej wsi. Dożynkowe popołudnie spędzili z nami m.in. Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Stanisław Szwed, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju Grzegorz Puda, Posłowie na Sejm: Mirosława Nykiel, Mirosław Suchoń, Jerzy Jachnik, Wicestarosta Cieszyński Janina Żagan, Radni Powiatu Cieszyńskiego Janusz Dziedzic, Stanisław Mendrek, partnerzy transgraniczni z Czech z Gminy Vratimov na czele ze Starostą Martinem Čechem, delegacja partnerska z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej Horni Datyne na czele z Davidem Přidalem, Starosta Petrvaldu z Czech Jiří Lukša, Starostka Gminy Krasnany ze Słowacji Jana Žáková, delegacja z jednostki OSP Krasnany na czele z komendantem jednostki Mariánem Hliníkiem, Wicestarosta Gminy Dolni Domaslavice Luděk Furmančík, Starosta Gminy Rabča ze Słowacji Julius Pitak, Członek Zarządu Głównego Macierzy Ziemi Cieszyńskiej Irena Skrzyżala, Członek Zarządu Stowarzyszenia Rybackiego Żabi Kraj Stanisław Gabzdyl. Ks. Wojciech Olesiński wikariusz Parafii Św. Barbary w Strumieniu, Ks. Pastor Tomasz Bujok z Parafii Ewangelicko-Augsburskiej, Ks. Prałat Oskar Kuśka.

 

Wszystkim rolnikom i ich rodzinom pragnę życzyć zdrowia i wytrwałości. Niech kolejne lata będą pomyślne, radosne i szczęśliwe , plony co roku obfite, a Państwa ciężkiej pracy niech zawsze towarzyszy poczucie satysfakcji i spełnienia.

 

 

Anna Grygierek

Burmistrz Strumienia

 

Relacja z dożynek w obiektywie Mariusza Gruszki.

 Dodał: AB
 
Powszechny Spis RolnyPowszechny Spis Rolny


Jakość powietrza - strona zostanie otwarta na nowej karcieJakość powietrza Elektroniczna administracja Gminy Strumień - strona zostanie otwarta na nowej karcieElektroniczna administracja Gminy Strumień Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu
biblioteka w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karciemapa Sport w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieSport w Strumieniu

Kalendarz

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
sierpień 2020
PN WT ŚR CZ PT SB ND
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: sierpień

2020/08/2 2020/08/7 2020/08/8
galeriagaleria zdjęć

Współpracujemy

lokalna grupa działania cieszyńska kraina stowarzyszenie rozwoju i wspolpracy regionalnej śląski związek gmin i powiatów związek gmin wiejskich rzeczpospolitej polskiej związek miast polskich lokalna grupa rybactwa zabi kraj fundacja zdrowia slaska cieszynskiego hufiec ziemii cieszynskiej polska sieć odnowy o rozwoju wsi