Gmina Strumień - oficjalna strona

Urząd Gminy Strumień

Rok 2015

„Zasłużony dla sołectwa (miasta)” wyróżnienia przyznane uchwałą Rady Miejskiej w Strumieniu Nr X.102.2015 z dnia 29 września 2015 r.

1.    Zasłużony dla BĄKOWA:
Pani Krystyna Kiełbasa – za wieloletnią, bezinteresowną działalność dla społeczności lokalnej sołectwa Bąków, w szczególności na rzecz Koła Gospodyń Wiejskich i Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów,
Pani Jadwiga Orawska – za wieloletnią, bezinteresowną działalność dla społeczności lokalnej sołectwa Bąków, w szczególności na rzecz Koła Gospodyń Wiejskich i Ochotniczej Straży Pożarnej.

2.    Zasłużony dla DROGOMYŚLA:
Pani Anna Mazur - za wspieranie kultury, bezinteresowne organizowanie koncertów, propagowanie poezji i gwary ludowej wśród mieszkańców oraz pracę społeczną na rzecz sołectwa Drogomyśl,
Pani Sabina Wacławik – za pracę na rzecz młodzieży, organizację imprez integracyjnych na rzecz lokalnego środowiska oraz wspieranie działalności stowarzyszeń na terenie sołectwa Drogomyśl.

3.    Zasłużony dla PRUCHNEJ:
Pani Henryka Brańczyk – za wieloletnią, bezinteresowną działalność w Stowarzyszeniu Rozwoju Wsi Pruchna, propagowanie historii sołectwa Pruchna i jego mieszkańców oraz wyszukiwanie młodych talentów,
Pani Maria Gazda – za wieloletnią, bezinteresowną działalność dla społeczności lokalnej sołectwa Pruchna, w szczególności na rzecz Koła Gospodyń Wiejskich i Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów,
Pani Joanna Wawrzyczek – za długoletnią bezinteresowną pomoc medyczną dla mieszkańców sołectwa Pruchna.


4.    Zasłużony dla STRUMIENIA:

Państwo Maria i Wiktor Bochenek – za wieloletnią działalność na rzecz popularyzacji bezpiecznego, nowoczesnego rolnictwa oraz bezinteresowną działalność na rzecz społeczności lokalnej,
Pani Józefa Greń – za promowanie folkloru Śląska Cieszyńskiego oraz kultywowanie tradycji stroju regionalnego,
-    Państwo Alicja i Zdzisław Żur – za propagowanie pszczelarstwa i zdrowej żywności oraz działalność charytatywną i edukację młodzieży.


5.    Zasłużony dla ZBYTKOWA:
Pan Antoni Klepek - za wieloletnią, bezinteresowną działalność dla społeczności lokalnej sołectwa Zbytków, w szczególności na rzecz Ochotniczej Straży Pożarnej i Przedszkola w Zbytkowie,
-    Pani Gertruda Pieczka - za wieloletnią, bezinteresowną działalność dla społeczności lokalnej sołectwa Zbytków, w szczególności na rzecz Koła Gospodyń Wiejskich i Przedszkola w Zbytkowie.

„Zasłużony dla Gminy Strumień” wyróżnienia przyznane uchwałą Rady Miejskiej w Strumieniu Nr X.102.2015 z dnia 29 września 2015 r.

Pan Marian Hus – za wieloletnią, bezinteresowną działalność społeczną w szczególności w Ochotniczej Straży Pożarnej i LKS „Zryw” Baków oraz pracę na rzecz Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Strumieniu,
Pani Emilia Kocur – za szczególną, ponad 60-letnią działalność na rzecz kół gospodyń wiejskich oraz integrację społeczności sołectwa Pruchna i całej Gminy,
Pan Ignacy Pajor – za wieloletnią, aktywną pracę społeczną na rzecz gminy Strumień , w szczególności zaangażowanie w realizację inwestycji sakralnych i użyteczności publicznej.



Laur Gmin Ziemi Cieszyńskiej „Srebrna Cieszynianka” przyznany uchwałą Rady Miejskiej w Strumieniu Nr X.103.2015 z dnia 29 września 2015 r.


Pani Wanda Niemiec - za znaczący wkład w kultywowanie i rozwijanie idei harcerstwa, za propagowanie teatru, kultywowanie gwary cieszyńskiej jej zwyczajów i tradycji.

 

NAGRODY ZA WYSOKIE WYNIKI SPORTOWE przyznane na podstawie Uchwały Rady Miejskiej w Strumieniu Nr XXXIX.339.2013 z dnia 29 października 2013 r.

 

Piotr Cieślik za osiągnięcie III miejsca w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem podczas Otwartych Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych w Lekkoatletyce w Zielonej Górze w dniach 26 - 28 czerwca 2015 r.;

Martyna Ihas za osiągnięcie III miejsca w JUDO podczas Mistrzostw Polski Młodziczek w Bochni w dniach 3 - 4 października 2015 r;

Natalia Mohr za osiągnięcie I miejsca w JUDO podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodziczek w Bytomiu w dniu 31 maja 2015 r.;

Alicja Śmigiel za osiągnięcie III miejsca w JUDO podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodziczek w Bytomiu w dniu 31 maja 2015 r.;

Bartłomiej Dudkowiak za osiągnięcie II miejsca w pływaniu – 100 m motylkowy podczas Mistrzostw Śląska w Gliwicach w dniu 10 grudnia 2015 r.;

Jakub Rozmarynowski za osiągniecie III miejsca w skoku i ćwiczeniach na drążku podczas Indywidualnych Mistrzostw Śląska w Gimnastyce Sportowej Mężczyzn w Zabrzu w dniu 7 czerwca 2015 r.;

Hubert Blobel za osiągnięcie III miejsca w zawodach pływackich – 50 m klasyczny podczas Mistrzostw Śląska w Gliwicach w dniu 10 grudnia 2015 r.;

Bartłomiej Haspert za osiągniecie III miejsca w zawodach pływackich 100 m grzbietowy podczas Mistrzostw Śląska w Gliwicach w dniu 30 maja 2015 r.;

Kamil Wilczyński za osiągnięcie I miejsca w biegu na 100 m podczas Mistrzostw Śląska Dzieci w Częstochowie w dniu 17 czerwca 2015 r.;

Magdalena Kolaczek za osiągnięcie III miejsca w JUDO podczas Mistrzostw Śląska Juniorek w Bytomiu w dniu 11 stycznia 2015 r.

 



Dodał: DK
 
Elektroniczna administracja Gminy Strumień - strona zostanie otwarta na nowej karcieElektroniczna administracja Gminy Strumień Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu
biblioteka w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karciemapa Sport w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieSport w Strumieniu

Kalendarz

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
październik 2017
PN WT ŚR CZ PT SB ND
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: październik

2017/10/1 2017/10/8 2017/10/13 2017/10/14 2017/10/15 2017/10/16 2017/10/21
galeriagaleria zdjęć

Współpracujemy

lokalna grupa działania cieszyńska kraina stowarzyszenie rozwoju i wspolpracy regionalnej śląski związek gmin i powiatów związek gmin wiejskich rzeczpospolitej polskiej związek miast polskich lokalna grupa rybactwa zabi kraj fundacja zdrowia slaska cieszynskiego hufiec ziemii cieszynskiej polska sieć odnowy o rozwoju wsi