Gmina Strumień - oficjalna strona

Urząd Gminy Strumień

Rok 2016

„Zasłużony dla sołectwa (miasta)”

wyróżnienia przyznane uchwałą Rady Miejskiej w Strumieniu Nr XXIV.213.2016

z dnia 27 września 2016 r.

 

  1. Zasłużony dla BĄKOWA:
  • Państwo Alina i Adam Bisok - za wieloletnią, bezinteresowną działalność na rzecz sołectwa Bąków, w szczególności za dbanie o estetykę sołectwa,
  • Pan Oskar Omozik – za 60 letnią, bezinteresowną działalność na rzecz sołectwa Bąków, w szczególności za pracę w Ochotniczej Straży Pożarnej.
  1. Zasłużony dla DROGOMYŚLA:
  • Pan Zygmunt Gębusia – za wieloletnią, bezinteresowną działalność na rzecz sołectwa Drogomyśl, w szczególności za pracę w Klubie Ekologicznym „EKO”, działalność sportową na rzecz dzieci i dorosłych oraz sponsorowanie imprez dla dzieci i młodzieży,
  • Pani Genowefa Ochantel - za wieloletnią, bezinteresowną działalność na rzecz sołectwa Drogomyśl, w szczególności za pracę w Kole Gospodyń Wiejskich, Klubie Ekologicznym „EKO” oraz pracę w Komitecie Rodzicielskim,
  • Pani Wanda Sztyper - za wieloletnią, bezinteresowną działalność na rzecz sołectwa Drogomyśl, w szczególności za 55 lat pracy w Kole Gospodyń Wiejskich, pracę z młodzieżą oraz organizowanie konkursu na najpiękniejszy ogród.
  1. Zasłużony dla PRUCHNEJ:
  • Pani Małgorzata Gołyszny - za wieloletnią, bezinteresowną działalność na rzecz rozwoju sołectwa Pruchna i pracę w organizacjach społecznych,
  • Pani Teresa Grzybek - za wieloletnią, bezinteresowną pracę w Kole Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszeniu Rozwoju Wsi Pruchna oraz działalność literacką,
  • Pani Hildegarda Kumorek - za wieloletnią, bezinteresowną działalność na rzecz sołectwa Pruchna, w szczególności za pracę w Kole Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszeniu Rozwoju Wsi Pruchna.
  1. Zasłużony dla STRUMIENIA:
  • Ksiądz Stanisław Binda – za wykreowanie nowatorskiej formy promocji gminy Strumień i Ziemi Cieszyńskiej w oparciu o wartości chrześcijańskie i zwyczaje ludowe oraz dbałość o ochronę środowiska,
  • Państwo Monika i Dariusz Bujok - za bezinteresowną działalność na rzecz społeczności lokalnej, w szczególności na rzecz Ochotniczej Straży Pożarnej,
  • Pani Władysława Lewandowska – za bezinteresowną, coroczną obsługę finansową projektów konkursowych Koła Macierzy Ziemi Cieszyńskiej, promocję stroju cieszyńskiego, aktywny udział we wszystkich zadaniach statutowych Macierzy,
  • Pani Genowefa Szajter-Kidoń – za wieloletnią, bezinteresowną działalność na rzecz Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej i Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów Koło w Strumieniu.
  1. Zasłużony dla ZABŁOCIA:
  • Pani Izabela Bielecka – za bezinteresowną działalność na rzecz Ochotniczej Straży Pożarnej i Ludowego Klubu Sportowego „Orzeł” Zabłocie,
  • Pani Helena Bojda – za bezinteresowną pracę na rzecz sołectwa i Parafii w Zabłociu, w szczególności za pracę w Zespole Teatralnym „Szpasowici”.
  1. Zasłużony dla ZBYTKOWA:
  • Pani Anna Pieczka za aktywną działalność w Kole Gospodyń Wiejskich w Zbytkowie oraz podejmowanie działań zmierzających do integracji mieszkańców,
  • Pani Władysława Kuboszek – za całokształt pracy społecznej, stworzenie podwalin pod budowę kościoła w Zbytkowie oraz rozwoju sfery duchowej społeczności lokalnej.

 

„Zasłużony dla Gminy Strumień”

wyróżnienia przyznane uchwałą Rady Miejskiej w Strumieniu Nr XXIV.213.2016

z dnia 27 września 2016 r.

 

  • Pan Bronisław Jurczyk za działalność na rzecz ochrony przeciwpożarowej oraz bezinteresowne niesienie pomocy mieszkańcom Gminy w czasie klęsk żywiołowych i wkład w pracę na rzecz Ochotniczej Straży Pożarnej,
  • Ludowy Klub Sportowy „99 Pruchna” – za wybitne, osiągnięcia sportowe, promocję Gminy, krzewienie sportu wśród mieszkańców oraz szkolenie młodzieży,
  • Pani Urszula Słowik – za wieloletnią, bezinteresowną pracę na rzecz sołectwa i Gminy, w szczególności organizowanie imprez, wieloletnią pracę w Stowarzyszeniu Miłośników Drogomyśla „Droga-Myśl”, propagowanie kultury regionalnej i dziedzictwa narodowego oraz wkład w uczestnictwo sołectwa Drogomyśl w konkursie „Najpiękniejsza Wieś Województwa Śląskiego”.

 

Laur Gmin Ziemi Cieszyńskiej „Srebrna Cieszynianka”

przyznany uchwałą Rady Miejskiej w Strumieniu Nr XXIV.214.2016

z dnia 27 września 2016 r.

 

Pan Arkadiusz Mleczko - za znaczący wkład w rozwój sportu w regionie, promowanie idei Społecznej Odpowiedzialności Biznesu oraz aktywny udział w życiu społecznym.

 

 

Na podstawie Uchwały nr XXXIX.339.2013 Rady Miejskiej w Strumieniu z dnia 29 października 2013 r. nagrody za wysokie wyniki sportowe osiągnięte w 2016 r. otrzymują :

 

 

  1. Za wyniki osiągnięte na Mistrzostwach Śląska:

 

  1. Hubert Blobel za osiągnięcie III miejsca podczas Mistrzostw Śląska w sztafecie pływackiej chłopców 4 x 100 m zmienny w Radlinie w dniu 16 grudnia 2016 r.;
  2. Bartłomiej Dudkowiak za osiągnięcie III miejsca podczas Mistrzostw Śląska chłopców w pływaniu 100 m motylkowy w Radlinie w dniu 16 grudnia 2016 r.;
  3. Bartłomiej Haspert za osiągnięcie III miejsca podczas Mistrzostw Śląska w sztafecie pływackiej chłopców 4 x 100 m zmienny w Radlinie w dniu 16 grudnia 2016 r.;
  4. Jakub Rozmarynowski za osiągnięcie III miejsca podczas Indywidualnych Mistrzostw Śląska w Gimnastyce Sportowej Mężczyzn na przyrządzie kółka w Zabrzu w dniu 14 maja 2016 r.;
  5. Alicja Śmigiel za osiągnięcie II miejsca podczas Mistrzostw Śląska Młodziczek w Judo w Bielsku – Białej w dniu 10 stycznia 2016 r.;

 

 

  1. Za wyniki osiągnięte na Mistrzostwach Międzywojewódzkich:

 

  1. Kamil Wilczyński za osiągnięcie III miejsca podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w lekkoatletyce w skoku w dal w Bielsku Białej w dniu 10 września 2016 r. zł; 

 

  1. Za wyniki osiągnięte na Mistrzostwach Polski:

 

  1. Adam Holesz za osiągnięcie III miejsca podczas Halowych Mistrzostw Polski w sezonie 2015/2016 w kategorii U-16 w Pniewach w dniach 12 - 14 luty 2016 r. zł;
  2. Martyna Ihas za osiągnięcie III miejsca podczas Mistrzostw Polski Młodziczek w Judo w Opolu w dniach 08 – 09 października 2016 r.;
  3. Natalia Mohr za osiągnięcie III miejsca podczas Mistrzostw Polski Młodziczek w Judo w Opolu w dniach 08 - 09 października 2016 r.;

 



Dodał: DK
 
Elektroniczna administracja Gminy Strumień - strona zostanie otwarta na nowej karcieElektroniczna administracja Gminy Strumień Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu
biblioteka w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karciemapa Sport w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieSport w Strumieniu

Kalendarz

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
październik 2017
PN WT ŚR CZ PT SB ND
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: październik

2017/10/1 2017/10/8 2017/10/13 2017/10/14 2017/10/15 2017/10/16 2017/10/21
galeriagaleria zdjęć

Współpracujemy

lokalna grupa działania cieszyńska kraina stowarzyszenie rozwoju i wspolpracy regionalnej śląski związek gmin i powiatów związek gmin wiejskich rzeczpospolitej polskiej związek miast polskich lokalna grupa rybactwa zabi kraj fundacja zdrowia slaska cieszynskiego hufiec ziemii cieszynskiej polska sieć odnowy o rozwoju wsi