Gmina Strumień - oficjalna strona

Urząd Gminy Strumień

Rok 2008

ZASŁUŻENI DLA GMINY STRUMIEŃ:

  • Chór Mieszany „NADZIEJA” przy Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Drogomyślu – za 75-lecie krzewienia kultury śpiewaczej i muzycznej oraz promowanie Gminy w Kraju i za granicą
  • Pani Irena STRZĄDAŁA – za wieloletnią, aktywną działalność na rzecz społeczności lokalnej gminy Strumień oraz promowanie Gminy poprzez współautorstwo monografii Bąkowa
  • Państwo Ewa i Zbigniew TOMASZKOWIE – za bezinteresowną działalność charytatywną na rzecz społeczności całej Gminy.

ZASŁUŻONY DLA BĄKOWA:

  • Panu Emilowi FARANIE – za aktywną pracę społeczną na rzecz rozwoju sołectwa Bąków, m. in. jako członek OSP i Klubu Sportowego,
  • Pani Anieli STEKLA – za wieloletnią, aktywną działalność w Kole Gospodyń Wiejskich w Bąkowie oraz pracę społeczną na rzecz sołectwa.

ZASŁUŻONY DLA DROGOMYŚLA:

  • Panu Dariuszowi BYRCZKOWI – za pracę społeczną na rzecz rozwoju kultury fizycznej, sportu i rekreacji wśród dzieci, młodzieży i mieszkańców,
  • Pani Eugenii TROJAN – za wieloletnią, bezinteresowną pomoc medyczną dla mieszkańców sołectwa Drogomyśl,
  • Chórowi Mieszanemu „NADZIEJA” przy Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Drogomyślu – za 75-lecie krzewienia kultury śpiewaczej i muzycznej.

ZASŁUŻONY DLA PRUCHNEJ:

  • Panu Józefowi OBRACAJOWI – za aktywną pracę społeczną w Klubie Sportowym, Kole Łowieckim oraz na rzecz ochrony środowiska,
  • Pani Janinie RZEPKA – za długoletnią prace społeczną dla dobra sołectwa Pruchna,
  • Panu Otonowi SAJDOKOWI – za aktywną pracę na rzecz jednostki OSP Pruchna oraz czynny udział w pracach społecznych na rzecz sołectwa.

ZASŁUŻONY DLA STRUMIENIA:

  • Panu Henrykowi JARZYŃSKIEMU – za aktywny udział w życiu kulturalnym miasta oraz współautorstwo monografii Strumienia,
  • Panu Stefanowi JASIKOWI – za 60-letnią działalność społeczną na rzecz jednostki OSP Strumień,
  • Pani Stefanii MACURZE – za długoletnią pracę dydaktyczno-wychowawczą na rzecz młodzieży oraz aktywną pracę w Związku Nauczycielstwa Polskiego i Macierzy Ziemi Cieszyńskiej,
  • Pani Annie SUCHIŃSKIEJ – za długoletnią pracę dydaktyczno-wychowawczą na rzecz młodzieży oraz aktywną pracę w Związku Nauczycielstwa Polskiego.

ZASŁUŻONY DLA ZABŁOCIA:

  • Panu Grzegorzowi DZIENDZIELOWI – za aktywną działalność na rzecz jednostki OSP Zabłocie,
  • Panu Tadeuszowi KAJSTURZE – za aktywną działalność na rzecz Klubu Sportowego i sołectwa Zabłocie.

ZASŁUŻONY DLA ZBYTKOWA:

  • Kołu Gospodyń Wiejskich w Zbytkowie – za wieloletnie, aktywne uczestniczenie w życiu społeczności lokalnej sołectwa Zbytków.

----------------------------------------------------------------------------------

LAUR GMIN ZIEMI CIESZYŃSKIEJ - SREBRNA CIESZYNIANKA

Pani Irena Strządała, zam. Bąków - za wieloletnią, aktywną działalność wychowawczą wśród dzieci i młodzieży, kultywowanie gwary cieszyńskiej oraz zwyczajów i tradycji, a także promowanie i utrwalanie historii gminy Strumień w różnorodnych publikacjach.

 



Dodał: Admin
 
Elektroniczna administracja Gminy Strumień - strona zostanie otwarta na nowej karcieElektroniczna administracja Gminy Strumień Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu
biblioteka w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karciemapa Sport w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieSport w Strumieniu

Współpracujemy

lokalna grupa działania cieszyńska kraina stowarzyszenie rozwoju i wspolpracy regionalnej śląski związek gmin i powiatów związek gmin wiejskich rzeczpospolitej polskiej związek miast polskich lokalna grupa rybactwa zabi kraj fundacja zdrowia slaska cieszynskiego hufiec ziemii cieszynskiej polska sieć odnowy o rozwoju wsi