Gmina Strumień - oficjalna strona

Urząd Gminy Strumień

Rok 2019

„Zasłużony dla sołectwa (miasta)”

wyróżnienia przyznane uchwałą Rady Miejskiej w Strumieniu Nr XI.98.2019

z dnia 26 września 2019 r.

 

  1. Zasłużony dla BĄKOWA:
  • Pan Stanisław Konieczny – za wieloletnią, bezinteresowną działalność na rzecz sołectwa Bąków, w szczególności za pracę w Ochotniczej Straży Pożarnej,
  • Pan Mirosław Czwartos – za działalność na rzecz sołectwa Bąków w dziedzinie krzewienia kultury fizycznej i sportu w Ludowym Klubie Sportowym „Zryw” Bąków.
  1. Zasłużony dla DROGOMYŚLA:
  • Pani Eufemia Konieczny – za wieloletnią, bezinteresowną działalność na rzecz społeczności lokalnej sołectwa Drogomyśl, w szczególności za pracę w Kole Gospodyń Wiejskich,
  • Pani Anna Białogłowicz – za wieloletnią, bezinteresowną działalność na rzecz społeczności lokalnej sołectwa Drogomyśl, w szczególności za pracę w Kole Gospodyń Wiejskich,
  • Pani Bożena Rudol – za zaangażowanie w życie społeczne sołectwa Drogomyśl oraz wspieranie materialne działalności lokalnych organizacji społecznych.
  1. Zasłużony dla PRUCHNEJ:
  • Pan Henryk Siekierka – za wieloletnią, bezinteresowną działalność na rzecz sołectwa Pruchna, w szczególności za pracę w Ochotniczej Straży Pożarnej,
  • Pani Janina Wiśniewska – za wieloletnią, bezinteresowną działalność na rzecz sołectwa Pruchna, w szczególności za pracę w Kole Gospodyń Wiejskich i Polskim Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów,
  • Pani Janina Adamczyk – za wieloletnią, bezinteresowną działalność społeczną i artystyczną na rzecz sołectwa Pruchna, w szczególności za pracę w Kole Gospodyń Wiejskich i Chórze „AVE”.
  1. Zasłużony dla STRUMIENIA:
  • Pani Anna Flaczek – za wieloletnią, bezinteresowną działalność z ramienia Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej na rzecz miasta Strumień, w szczególności za coroczne organizowanie pomocy żywnościowej dla seniorów,
  • Pan Stanisław Pietrzyk – za wieloletnią, bezinteresowną pomoc na rzecz chorych na stwardnienie rozsiane, za krzewienie wśród społeczeństwa wiedzy historycznej oraz kultywowanie tradycji stroju cieszyńskiego,
  • Towarzystwo Motoryzacyjne „ZABYTEK” w Strumieniu – za charytatywną działalność na rzecz osób dotkniętych chorobą oraz kultywowanie tradycji historycznych motoryzacji,
  • Pani Jolanta Żur – za bezinteresowną pomoc na rzecz ochrony środowiska i dbałość o ekologię w mieście oraz wysoką wrażliwość społeczną na potrzeby ludzi i zwierząt.

 

  1. Zasłużony dla ZABŁOCIA:
  • Ś.P. Zbigniew Machalica – za wieloletnią, bezinteresowną działalność na rzecz sołectwa Zabłocie, w szczególności za pracę w Ochotniczej Straży Pożarnej i Ludowym Klubie Sportowym „Orzeł” Zabłocie.
  1. Zasłużony dla ZABŁOCIA SOLANKI:
  • Pani Ilona Szczypka – za wieloletnią, bezinteresowną działalność na rzecz sołectw Zabłocie i Zabłocie Solanka, w szczególności za pracę w Kole Gospodyń Wiejskich.
  1. Zasłużony dla ZBYTKOWA:
  • Pan Andrzej Kuboszek - za aktywizowanie społeczne mieszkańców, wpieranie sfery duchowej oraz całokształt pracy na rzecz zbytkowskiej społeczności i lokalnych instytucji,
  • Pani Ewelina Szczepańska – za aktywną działalność na rzecz sołectwa Zbytków, w szczególności za pracę w Kole Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszeniu Miłośników Zbytkowa i Rejonowym Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych.

 

 

„Zasłużony dla Gminy Strumień”

wyróżnienia przyznane uchwałą Rady Miejskiej w Strumieniu Nr XI.98.2019

z dnia 26 września 2019 r.

 

  • Pani Janusza Krzyżanowska – za organizowanie życia sportowego Gminy, promowanie zdrowego trybu życia, działalność charytatywną i wolontariat na rzecz niepełnosprawnych,
  • Pan Wojciech Kiełkowski – za działalność publicystyczną i edukację historyczną społeczeństwa pozwalającą ocalić od zapomnienia dzieje Gminy i Regionu,
  • Pani Józefa Greń – za wieloletnią, bezinteresowną działalność kulturalno-artystyczną, kultywowanie tradycji strojów regionalnych oraz promocję Gminy w kraju i za granicą.

 

 

Laur Gmin Ziemi Cieszyńskiej „Srebrna Cieszynianka”

przyznany uchwałą Rady Miejskiej w Strumieniu Nr XI.99.2019

z dnia 26 września 2019 r.

 

Pan Józef Sikora - za pełną oddania, długoletnią pracę na rzecz Sołectwa Zbytków, Gminy Strumień i Powiatu Cieszyńskiego. Za organizowanie i realizowanie wielu spraw istotnych dla życia mieszkańców. Za sportową postawę i pielęgnowanie tradycji regionu. Za stworzenie ponadczasowych możliwości dla kolejnych pokoleń.



Dodał: AB
 
Biuletyn informacji publicznejBiuletyn informacji publicznej
Elektroniczna administracja Gminy Strumień - strona zostanie otwarta na nowej karcieElektroniczna administracja Gminy Strumień Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu
biblioteka w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karciemapa Sport w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieSport w Strumieniu

Kalendarz

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
styczeń 2020
PN WT ŚR CZ PT SB ND
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: styczeń

2020/01/6 2020/01/12 2020/01/13 2020/01/20 2020/01/21 2020/01/26 2020/01/27
galeriagaleria zdjęć

Współpracujemy

lokalna grupa działania cieszyńska kraina stowarzyszenie rozwoju i wspolpracy regionalnej śląski związek gmin i powiatów związek gmin wiejskich rzeczpospolitej polskiej związek miast polskich lokalna grupa rybactwa zabi kraj fundacja zdrowia slaska cieszynskiego hufiec ziemii cieszynskiej polska sieć odnowy o rozwoju wsi