Gmina Strumień - oficjalna strona

Urząd Gminy Strumień

2018-01-18

wyświetleń: 991

II Turniej Badmintona Samorządowców za nami!

W hali sportowej w Strumieniu odbył się II Turniej Badmintona Pracowników Samorządowych i Radnych Śląska Cieszyńskiego. Uroczystego otwarcia turnieju dokonali Burmistrz Strumienia Anna Grygierek oraz Starosta Powiatu Cieszyńskiego Janusz Król. Wśród zaproszonych gości byli również Radna Powiatu Cieszyńskiego Lilla Salachna-Brzoza, Ludwik Kuboszek Przewodniczący Rady Powiatu, a także Dyrektor Biura Projektów Bogdan Kasperek. Nad sprawnym przeprowadzeniem rywalizacji czuwał sędzia główny zawodów – Adam Kuśka.


W gronie trzynastu uczestników imprezy najlepszy okazał się reprezentant Gminy Brenna Tomasz Kawa, który w wielkim finale pokonał Burmistrza Wisły Tomasza Bujoka 2:0 (15:8, 15:2).
W boju o trzecie miejsce obrońca tytułu mistrzowskiego Janusz Martynek ze Starostwa Powiatowego wygrał z Bogusławem Rauerem ze Skoczowa - 2:0 (15:11, 15:8).

Warto wspomnieć, że w pierwszej edycji turnieju Tomasz Kawa nie wygrał żadnego meczu, a teraz nie tylko zanotował komplet zwycięstw, ale także nie stracił ani jednego seta.

 

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła reprezentacja Wisły w składzie: Tomasz Bujok, Krzysztof Sztajnert i Janusz Podżorski. Drugie miejsce zajęło Starostwo Powiatowe w Cieszynie (Janusz Król, Janusz Martynek, Wojciech Hławiczka), a trzecia pozycja przypadła zespołowi ze Skoczowa (Bogusław Rauer, Mirosław Nowicki, Henryk Linert).

 

Organizatorzy, czyli Stowarzyszenia Samorządowe Ziemi Cieszyńskiej oraz Gmina Strumień, przewidzieli również puchar dla najlepszej kobiety w klasyfikacji końcowej, a ten otrzymała Janusza Krzyżanowska ze Strumienia.

 

Wyniki:

Grupa A
Tomasz Kawa (Brenna) - Bogusław Rauer (Skoczów) - 2:0 (15:5, 15:7)
Wojciech Hławiczka (Starostwo) - Łukasz Mendrek (Strumień) - 2:0 (15:4, 15:4)
Tomasz Kawa (Brenna) - Łukasz Mendrek (Strumień) - 2:0 (15:5, 15:7)
Bogusław Rauer (Skoczów) - Wojciech Hławiczka (Starostwo) - 2:0 (15:6, 15:8)
Tomasz Kawa (Brenna) - Wojciech Hławiczka (Starostwo) - 2:0 (15:3, 15:3)
Bogusław Rauer (Skoczów) - Łukasz Mendrek (Strumień) - 2:0 (15:3, 15:2)

1

Tomasz Kawa

Brenna

3

6 pkt.

6:0

2

Bogusław Rauer

Skoczów

3

4 pkt.

4:2

3

Wojciech Hławiczka

Starostwo Powiatowe

3

2 pkt.

2:4

4

Łukasz Mendrek

Strumień

3

0 pkt.

0:6


Grupa B
Janusz Podżorski (Wisła) - Piotr Janas (Strumień) - 2:0 (15:2, 15:2)
Janusz Król (Starostwo) - Janusz Podżorski (Wisła) - 2:1 (11:9, 10:15, 13:11)
Janusz Król (Starostwo) - Piotr Janas (Strumień) - 2:0 (15:2, 15:2)

1

Janusz Król

Starostwo Powiatowe

2

4 pkt.

4:1

2

Janusz Podżorski

Wisła

2

2 pkt.

3:2

3

Piotr Janas

Strumień

2

0 pkt.

0:4


Grupa C
Janusz Martynek (Starostwo) - Mirosław Nowicki (Skoczów) - 2:0 (15:8, 15:10)
Tomasz Bujok (Wisła) - Mirosław Nowicki (Skoczów) - 2:0 (15:10, 17:15)
Janusz Martynek (Starostwo) - Tomasz Bujok (Wisła) - 2:0 (15:13, 15:10)

1

Janusz Martynek

Starostwo Powiatowe

2

4 pkt.

4:0

2

Tomasz Bujok

Wisła

2

2 pkt.

2:2

3

Mirosław Nowicki

Skoczów

2

0 pkt.

0:4


Grupa D
Henryk Linert (Skoczów) - Krzysztof Sztajnert (Wisła) - 2:1 (5:11, 15:10, 11:5)
Krzysztof Sztajnert (Wisła) - Janusza Krzyżanowska (Strumień) - 2:1 (13:15, 15:13, 11:9)
Janusza Krzyżanowska (Strumień) - Henryk Linert (Skoczów) - 2:0 (15:4, 15:13)

1

Janusza Krzyżanowska

Strumień

2

3 pkt.

3:2

2

Krzysztof Sztajnert

Wisła

2

3 pkt.

3:3

3

Henryk Linert

Skoczów

2

3 pkt.

2:3



Turniej pocieszenia (o miejsca 9-13)

I runda
Mirosław Nowicki (Skoczów) - Łukasz Mendrek (Strumień) - 2:0 (15:4, 15:2)

Półfinały
Henryk Linert (Skoczów) - Wojciech Hławiczka (Starostwo) - 2:0 (15:7, 15:4)
Mirosław Nowicki (Skoczów) - Piotr Janas (Strumień) - 2:0 (15:3, 15:2)

o 11 miejsce
Wojciech Hławiczka (Starostwo) - Piotr Janas (Strumień) - 2:0 (15:1, 15:2)

o 9 miejsce
Henryk Nowicki (Skoczów) - Henryk Linert (Skoczów) - 2:0 (15:8, 15:9)


Turniej główny

Ćwierćfinały
Tomasz Kawa (Brenna) - Janusz Podżorski (Wisła) - 2:0 (15:3, 15:6)
Janusz Martynek (Starostwo) - Krzysztof Sztajnert (Wisła) - 2:1 (7:15, 15:10, 15:13)
Bogusław Rauer (Skoczów) - Janusz Król (Starostwo) - 2:1 (6:15, 15:3, 16:14)
Tomasz Bujok (Wisła) - Janusza Krzyżanowska (Strumień) - 2:0 (15:10, 15:13)


o miejsca 5-8
Krzysztof Sztajnert (Wisła) - Janusz Podżorski (Wisła) - 2:0 (15:12, 15:11)
Janusza Krzyżanowska (Strumień) - Janusz Król (Starostwo) - 2:0 (15:7, 15:3)

Półfinały
Tomasz Kawa (Brenna) - Janusz Martynek (Starostwo) - 2:0 (15:10, 15:10)
Tomasz Bujok (Wisła) - Bogusław Rauer (Skoczów) - 2:0 (15:10, 18:16)


o 7 miejsce
Janusz Podżorski (Wisła) - Janusz Król (Starostwo) - 2:0 (15:7, 15:9)

o 5 miejsce
Krzysztof Sztajnert (Wisła) - Janusza Krzyżanowska (Strumień) - 2:0 (15:13, 17:15)

o 3 miejsce
Janusz Martynek (Starostwo) - Bogusław Rauer (Skoczów) - 2:0 (15:11, 15:8)

o 1 miejsce
Tomasz Kawa (Brenna) - Tomasz Bujok (Wisła) - 2:0 (15:8, 15:2)



Klasyfikacja drużynowa

1

Wisła

149 pkt.

2

Starostwo Powiatowe

134 pkt.

3

Skoczów

130 pkt.

4

Strumień

119 pkt.

5

Brenna

60 pkt.





Dodał: EF
 
Biuletyn informacji publicznejBiuletyn informacji publicznej
Elektroniczna administracja Gminy Strumień - strona zostanie otwarta na nowej karcieElektroniczna administracja Gminy Strumień Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu
biblioteka w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karciemapa Sport w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieSport w Strumieniu

Kalendarz

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
luty 2020
PN WT ŚR CZ PT SB ND
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: luty

2020/02/3 2020/02/5 2020/02/8 2020/02/10 2020/02/12 2020/02/16 2020/02/19 2020/02/20 2020/02/22
galeriagaleria zdjęć

Współpracujemy

lokalna grupa działania cieszyńska kraina stowarzyszenie rozwoju i wspolpracy regionalnej śląski związek gmin i powiatów związek gmin wiejskich rzeczpospolitej polskiej związek miast polskich lokalna grupa rybactwa zabi kraj fundacja zdrowia slaska cieszynskiego hufiec ziemii cieszynskiej polska sieć odnowy o rozwoju wsi