Gmina Strumień - oficjalna strona

Urząd Gminy Strumień

2021-11-13

wyświetleń: 367

Laur Ziemi Cieszyńskiej dla Anity Świtały

W dniu Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie odbyło się uroczyste wręczenie Laurów Ziemi Cieszyńskiej. Tradycyjnie imprezę przygotowało Stowarzyszenie Samorządowe Ziemi Cieszyńskiej.

Laureatem tegorocznej Srebrnej Cieszynianki z Gminy Strumień na mocy uchwały Rady Miejskiej w Strumieniu Nr XXXIII.290.2021 z dnia 28 września 2021 r. została Pani Anita Świtała – osoba niezwykle aktywna, pełna charyzmy, zaangażowana w różne dziedziny życia społecznego i kulturalnego regionu.

Pani Anita Świtała jest nauczycielką, która w swojej pracy jest zawsze profesjonalna i wymagająca.  Wśród mieszkańców Gminy Strumień znana jest przede wszystkim jako organizatorka finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy, które prowadzi nieprzerwanie od 1994 roku. Każdy finał jest świętem ludzi o wielkich sercach, których w Gminie Strumień nie brakuje, co się przekłada na rekordowe wyniki zbiórek.

Od 2013 roku współzałożycielka Amatorskiego Teatrzyku Okazjonalnego, który jest inicjatywą mającą na celu integrację artystyczną nauczycieli, absolwentów oraz mieszkańców Pruchnej i Drogomyśla. W 2018 i 2019 roku Amatorski Teatrzyk Okazjonalny otrzymał tytuł „Przyjaciel Kultury” przyznawany przez Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu. Bogaty repertuar kabaretowy i poetycki sprawia, że każde przedstawienie jest wydarzeniem artystycznym, jedynym w swoim rodzaju cieszącym się dużym zainteresowaniem.

Wraz ze swoimi wychowankami bierze udział w wielu konkursach i imprezach związanych z edukacją. Z jej inicjatywy zorganizowano Gminny Konkurs Gwarowy im. Emilii Michalskiej, który stał się bardzo cenioną imprezą cykliczną. W 2017 roku otrzymała nagrodę Burmistrza Strumienia z okazji Dnia Edukacji Narodowej za wkład w organizację uroczystości szkolnych i środowiskowych, za aktywny udział w akcjach o charakterze wolontariatu oraz za umiejętne rozwiązywania problemów wychowawczych. W 2004 roku w uznaniu wybitnych zasług dla społeczności gminy Strumień uchwałą Rady Miejskiej w Strumieniu została uhonorowana wyróżnieniem „Zasłużony dla Gminy Strumień. Jest osobą wrażliwą na krzywdę ludzką, ale nie zapomina też o zwierzętach. Od 2010 roku organizuje w szkołach, w których pracuje akcję „Pełna miska dla schroniska”, polegającą  na dobrowolnej zbiórce żywości dla zwierząt. Od wielu lat współorganizuje i prowadzi lokalne imprezy okolicznościowe. W 2018 roku wraz ze Społecznym Komitetem Obchodów Święta Niepodległości przygotowała uroczystą akademię z okazji 100 rocznicy odzyskania Niepodległości Polski. Anita Świtała jest kobietą niezwykłą i oryginalną, pełną pasji i zaangażowania, które stara się przekazać otaczającym ją ludziom.

Laureatami Srebrnej Cieszynianki w tegorocznej edycji zostali także: Alojzy Nowak – gmina Brenna, Anna Krzempek – gmina Chybie, Maria Liwczak – Cieszyn, Remigiusz Hanusek – gmina Dębowiec, Albin Klimczak – gmina Goleszów, Józef Stoszek – gmina Hażlach, Paweł Rucki – gmina Istebna, Janina Czader – gmina Jaworze, Eugeniusz Hyski – gmina Skoczów, Kazimierz Heczko – Ustroń, Jan Pilch – Wisła, Halina Wielądek – gmina Zebrzydowice oraz Krzysztof Marciniuk – Powiat Cieszyński.

Złotą Honorową Cieszyniankę, decyzją Stowarzyszenia Samorządu Ziemi Cieszyńskiej, otrzymał Antoni Kratki ze Skoczowa.

Wszystkim tegorocznym laureatom składamy wyrazy uznania i gratulacje!Dodał: LP
 
Punktem szczepieńPunktem szczepień


Gminny portal MapowyGminny portal Mapowy Jakość powietrza - strona zostanie otwarta na nowej karcieJakość powietrza Elektroniczna administracja Gminy Strumień - strona zostanie otwarta na nowej karcieElektroniczna administracja Gminy Strumień Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu
biblioteka w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karciemapa Sport w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieSport w Strumieniu

Kalendarz

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
grudzień 2021
PN WT ŚR CZ PT SB ND
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: grudzień

2021/12/4 2021/12/5 2021/12/6 2021/12/10 2021/12/11 2021/12/14 2021/12/15 2021/12/20
galeriagaleria zdjęć

Współpracujemy

lokalna grupa działania cieszyńska kraina stowarzyszenie rozwoju i wspolpracy regionalnej śląski związek gmin i powiatów związek gmin wiejskich rzeczpospolitej polskiej związek miast polskich lokalna grupa rybactwa zabi kraj fundacja zdrowia slaska cieszynskiego hufiec ziemii cieszynskiej polska sieć odnowy o rozwoju wsi