Gmina Strumień - oficjalna strona

Urząd Gminy Strumień

2020-10-13

wyświetleń: 128

Odbyły się turnieje szachowe dla najmłodszych

Końcem września w sali widowiskowej MGOK w Strumieniu odbyły się trzy turnieje szachowe skierowane dla najmłodszych:  I Gminny Turniej Szachowy Przedszkolaków, II Gminny Turniej Szachowy dzieci do lat 10 oraz I Gminny Turniej Szachowy Ligi Szkolnej.

 

 

W I Gminnym Turnieju Szachowym Przedszkolaków spotkało się 9 najmłodszych szachistów. Reprezentowali oni przedszkole w Strumieniu i w Pruchnej.

W kategorii dziewcząt najlepsze wyniki osiągnęły: 1 miejsce Paulina Lupa, 2 miejsce Paulina Malinowska, 3 miejsce Zuzanna Morcinek (wszystkie PP Strumień), w kategorii chłopców sukces osiągnęli: 1 miejsce Jan Leszka, 2 miejsce Maksymilian Górski (obaj PP Pruchna), 3 miejsce Fabian Staroń (PP Strumień).

 

 W II Gminnym Turnieju Szachowym dzieci do lat 10 wzięło udział 25 uczniów ze szkół w Drogomyślu, Pruchnej i Strumieniu. Najlepsze wyniki w kategorii dziewcząt osiągnęły: 1 miejsce Sandra Waliczek (SP Drogomyśl), 2 miejsce Anna Wielg, 3 miejsce Kinga Piekarczyk (obie SP Strumień), wyniki chłopców: 1 miejsce Maciej Czaja, 2 miejsce Szymon Milanowski, 3 miejsce Antoni Bojda (wszyscy SP Strumień).

 

Medaliści obydwu turniejów otrzymali medale i dyplomy z rąk Burmistrz Strumienia Anny Grygierek.

 

Za nami również I Gminny Turniej Szachowy Ligi Szkolnej. Ogółem w tym roku szkolnym zaplanowanych jest pięć turniejów.  W pierwszym z nich wzięło udział 15 uczniów ze szkół podstawowych w Bąkowie, Drogomyślu, Pruchnej i Strumieniu.

Wyniki dziewcząt: 1 miejsce Zofia Czaja, 2 miejsce Wiktoria Borutka, 3 miejsce Sylwia Michalec (wszystkie SP Strumień), wyniki chłopców: 1 miejsce Jeremiasz Gębusia (SP Drogomyśl), 2 miejsce Jan Legierski (SP Pruchna), 3 miejsce Filip Chwastykowski (SP Bąków).

 

Zawody sędziował sędzia klasy międzynarodowej Jacek Matlak, kierownikiem turniejów był Jan Jałowiczor.

 

Drugi turniej Szachowej Ligi Szkolnej Żabiego Kraju odbędzie się 16 listopada o godzinie 9 w MGOK w Strumieniu.

 

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

 

 



Dodał: AB
 
Powszechny Spis RolnyPowszechny Spis Rolny


Jakość powietrza - strona zostanie otwarta na nowej karcieJakość powietrza Elektroniczna administracja Gminy Strumień - strona zostanie otwarta na nowej karcieElektroniczna administracja Gminy Strumień Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu
biblioteka w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karciemapa Sport w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieSport w Strumieniu

Kalendarz

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
październik 2020
PN WT ŚR CZ PT SB ND
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: październik

2020/10/24
galeriagaleria zdjęć

Współpracujemy

lokalna grupa działania cieszyńska kraina stowarzyszenie rozwoju i wspolpracy regionalnej śląski związek gmin i powiatów związek gmin wiejskich rzeczpospolitej polskiej związek miast polskich lokalna grupa rybactwa zabi kraj fundacja zdrowia slaska cieszynskiego hufiec ziemii cieszynskiej polska sieć odnowy o rozwoju wsi