Gmina Strumień - oficjalna strona

Urząd Gminy Strumień

2018-12-07

wyświetleń: 134

Ogólnopolski Konkurs Sztuki Nieprofesjonalnej rozstrzygnięty

W sali widowiskowej strumieńskiego emgok-u odbył się finał XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Sztuki Nieprofesjonalnej im. Emilii Michalskiej.

 

W Konkursie wzięło udział 44 twórców z różnych zakątków Polski, rywalizując w czterech kategoriach: malarstwo i grafika, rękodzieło artystyczne, poezja i fotografia.

Nagrody wręczyła uczestnikom Burmistrz Strumienia Anna Grygierek.

Wystawę pokonkursową można oglądać w galerii Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Strumieniu od 30 listopada do 28 grudnia 2018 r.  

 

Poniżej przedstawiamy wyniki tegorocznej edycji konkursu.

 

KATEGORIA MALARSTWO I GRAFIKA

Skład jury:

-dr hab. prof. UŚ Urszula Szuścik - Zakład Dydaktyki i Pedagogiki Wczesnoszkolnej i Przedszkolnej w Cieszynie

- Fryderyk Parwicki – artysta, plastyk, fotograf, wielokrotny laureat Konkursu Sztuki Nieprofesjonalnej im. Emilii Michalskiej

- Krystyna Nikiel – artystka, plastyk, absolwentka ASP w Katowicach. Na co dzień pracuje w pracowni plastycznej Teatru Lalek Banialuka w Bielsku-Białej. Prowadzi także warsztaty min. w Ośrodku Kultury w Strumieniu

Wyniki:

I   nagroda– Jerzy Sapielak z Katowic „Małopolski pejzaż”

II nagroda  –Danuta Nowacka z Katowic „Kapliczka – plener Korbielów”

III nagroda – Maria Michalczyk  ze Strumienia „Mój świat”

Wyróżnienie  – Janina Matysiewicz  z Katowic „ Już jesień”

Wyróżnienie – Halina Worecka z Węgierskiej Górki „Cudowne dzieciństwo”

Wyróżnienie – Wanda Wolna  z  Mikołowa „Spacer”

 

KATEGORIA RĘKODZIEŁO ARTYSTYCZNE

Skład jury:

- Regina Gosieniecka-Giertuga - hafciarka, znawczyni różnorakich technik rękodzielniczych, wielokrotna laureatka Konkursu Sztuki Nieprofesjonalnej im. Emilii Michalskiej

- Krystyna Wacławik - artystka, hafciarka, znawczyni różnorakich technik rękodzielniczych

- Martyna Szymik-Kasza  - artystka, plastyk

Wyniki:

I   nagroda – Janina Matysiewicz z Katowic „Rusałka – Boginka Strumienia”

II  nagroda – Danuta Szpernol ze Strumienia „Róże – haft wstążkowy”

III nagroda – Anna Baron z Wisły Wielkiej „Serwetka – kwiaty”

Wyróżnienie – Maria Michalczyk ze Strumienia „Skrzydła wolności”

Wyróżnienie – Władysława Wala z Wisły Małej „Szkatułka”

 

KATEGORIA POEZJA

Skład jury:

- Tomasz Nowak - doktor habilitowany nauk humanistycznych w zakresie językoznawstwa, pracownik Instytutu Języka Polskiego im. Ireny Bajerowej UŚ w Katowicach Zakładu Leksykologii i Semantyki;

-Anna Mazur – pedagog, poetka z Drogomyśla, autorka kilku tomików wierszy, uhonorowana wieloma nagrodami animatorka życia kulturalnego;

- Renata Moczała – pisarka, autorka kilku tomików wierszy, licznych opowiadań w prasie, laureatka wielu nagród literackich.

Wyniki:

I   nagroda  – Iwona Świerkula z Warszawy „Ballada o Wiśle”

II  nagroda – Zofia Micza z Pszczyny „Przed stu laty”

III nagroda – Jolanta Przystał z Pszczyny „Ku refleksji”

Wyróżnienie – Henryk Pasterzy z Cieszyna „Wandrok”

 

KATEGORIA FOTOGRAFIA (GRUPY MŁODSZA I STARSZA)

Skład jury:

- Fryderyk Parwicki - artysta, plastyk, fotograf, wielokrotny laureat Konkursu Sztuki Nieprofesjonalnej im. Emilii Michalskiej

- Michał Piekarski- fotograf, przyrodnik

- Krystyna Nikiel  - artystka, plastyk

Wyniki:

GRUPA MŁODSZA

I   nagroda – Hanna Burczyk  ze Zbytkowa „Ziemia moja cieszyńska”

II  nagroda – Kacper Pawełek z Golasowic „Nad wodą”

III nagroda – Aleksandra Stawicka z Pawłowic „Wiecznie piękna”

Wyróżnienie -  Wiktoria Kocur „ Widok”

GRUPA STARSZA

Wyróżnienie – Barbara Karnas z Dębowca „Mała ojczyzna z Ochodzitej"

 

 

Już dziś zapraszamy  do udziału w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Sztuki Nieprofesjonalnej im. Emilii Michalskiej:

 

Motto  XIX edycji konkursu brzmi:

Już tylko białej sukni czekać

i dnia zaślubin z

Matką - Ziemią.

Ach czasie,

czemuż tak uciekasz?

Zwolnij!...

O, wiem,

że proszę

nadaremno...

Fragment utworu pochodzi z wiersza Emilii Michalskiej pt. U schyłku

(zbiorek Jesienne liście).



Dodał: AB
 
Biuletyn informacji publicznejBiuletyn informacji publicznej
Elektroniczna administracja Gminy Strumień - strona zostanie otwarta na nowej karcieElektroniczna administracja Gminy Strumień Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu
biblioteka w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karciemapa Sport w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieSport w Strumieniu

Kalendarz

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
grudzień 2018
PN WT ŚR CZ PT SB ND
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: grudzień

2018/12/1 2018/12/6 2018/12/9 2018/12/15 2018/12/30
galeriagaleria zdjęć

Współpracujemy

lokalna grupa działania cieszyńska kraina stowarzyszenie rozwoju i wspolpracy regionalnej śląski związek gmin i powiatów związek gmin wiejskich rzeczpospolitej polskiej związek miast polskich lokalna grupa rybactwa zabi kraj fundacja zdrowia slaska cieszynskiego hufiec ziemii cieszynskiej polska sieć odnowy o rozwoju wsi