Gmina Strumień - oficjalna strona

Urząd Gminy Strumień

2021-07-31

wyświetleń: 559

Otwarcie ścieżki wiedzy i zdrowia w Drogomyślu

W Drogomyślu odbyło się oficjalne otwarcie drogomyskiego traktu, na którym powstała ścieżka wiedzy i zdrowia. Przedsięwzięcie powstało w ramach realizacji polsko- czeskiego projektu pn. „Ścieżka wiedzy i zdrowia na drogomyskim trakcie”.  Środki na  realizację przedsięwzięcia zostały pozyskane z Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Śląsk Cieszyński – Těšínské Slezsko w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska.

 

Wykonawcą inwestycji było Przedsiębiorstwo Roboty Ziemne Marek Kubicius z Dębowca.

Łączny koszt wykonania inwestycji wyniósł ponad 121 757,70 zł brutto.

Atrakcyjna ścieżka z ławeczkami rozpoczyna się między siedzibą Warsztatu Terapii Zajęciowej i boiskiem drogomyskiego Klubu Sportowego "Błyskawica", a kończy się nad stawem Podymacz.  Relaks zapewnia możliwość spaceru, piękne widoki, a także zapach posadzonych wzdłuż ścieżki miododajnych krzewów. Co ważne, turyści odwiedzający to miejsce będą mogli nie tylko odpocząć, ale także zaczerpnąć wiedzy o atrakcjach i obiektach historycznych w okolicy a także o atrakcjach turystycznych Miasta Petřvald- Partnera projektu. Pomogą w tym umieszczone na trasie traktu tabliczki w formie QR kodów.

 

W uroczystym otwarciu ścieżki wzięli udział m.in. Anna Grygierek Burmistrz Strumienia, Czesław Greń Przewodniczący Rady Miejskiej w Strumieniu, delegacja z Miasta Petřvald na czele ze Starostą Miasta Jiří Lukša, Sebastian Słonina Kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Drogomyślu, Zbigniew Podyma Sołtys Drogomyśla, Joanna Kajstura reprezentująca Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej „Olza”, Amatorska Grupa Twórcza „Strumień”, członkowie Macierzy Ziemi Cieszyńskiej Koło Drogomyśl, członkinie KGW Drogomyśl oraz zaproszeni goście.

 

Ponadto podczas wydarzenia na terenie Warsztatu Terapii Zajęciowej w Drogomyślu odbyła się prelekcja poświęcona historii Drogomyśla, dodatkowo wydarzeniu towarzyszyła wystawa plenerowa przygotowana przez podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej w Drogomyślu oraz Amatorską Grupę Twórczą “Strumień". Wystawa przedstawiała zabytki i atrakcje turystyczne sołectwa Drogomyśl.

 

Przypomnijmy, że projekt realizowany jest od 01.12.2020 r. do 31.12.2021 r. Otwarcie ścieżki wiedzy i zdrowia, to jedno ze spotkań transgranicznych jakie przewiduje projekt, którego celem jest podniesienie atrakcyjności turystycznej pogranicza polsko-czeskiego i przyciągnięcie na ten obszar nowych gości. W ramach projektu w Drogomyślu odbędą się wydarzenia m.in. Marsz Nordic Walking, polsko- czeski rajd rowerowy, międzynarodowe młodzieżowe rozgrywki sportowe. Po stronie czeskiej w Mieście Petřvald odbędzie się spotkanie z kulturą oraz turystyka piesza. 

 Dodał: LP
 
Powszechny Spis RolnyNarodowy spis powszechny


Gminny portal MapowyGminny portal Mapowy Jakość powietrza - strona zostanie otwarta na nowej karcieJakość powietrza Elektroniczna administracja Gminy Strumień - strona zostanie otwarta na nowej karcieElektroniczna administracja Gminy Strumień Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu
biblioteka w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karciemapa Sport w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieSport w Strumieniu

Kalendarz

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
październik 2021
PN WT ŚR CZ PT SB ND
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: październik

2021/10/2 2021/10/4 2021/10/6 2021/10/16 2021/10/17 2021/10/21 2021/10/22
galeriagaleria zdjęć

Współpracujemy

lokalna grupa działania cieszyńska kraina stowarzyszenie rozwoju i wspolpracy regionalnej śląski związek gmin i powiatów związek gmin wiejskich rzeczpospolitej polskiej związek miast polskich lokalna grupa rybactwa zabi kraj fundacja zdrowia slaska cieszynskiego hufiec ziemii cieszynskiej polska sieć odnowy o rozwoju wsi