Gmina Strumień - oficjalna strona

Urząd Gminy Strumień

2019-12-27

wyświetleń: 1008

Tegoroczne występy Parafialnego Zespołu Teatralnego „Szpasowici” z Zabłocia

Parafialny Zespół Teatralny „Szpasowici” z Zabłocia tradycyjnie jak co roku przygotował występ jasełkowy. Pierwszy tegoroczny spektakl pt. „Cud Świętej Nocy” przedstawili w sobotę 7 grudnia w Zabłociu w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej. Niezwykły spektakl ukazujący historię narodzin Chrystusa, żywa gra aktorów, piękna sceneria i miły dla ucha śpiew kolęd sprawiają, że co roku przyciąga całe rodziny. Po występie wśród swoich, Zespół szykował się do kolejnych występów, tym razem poza granicami kraju. W niedzielę 8 grudnia zaprezentował przedstawienie jasełkowe w Czechach na zaproszenie proboszcza parafii w kościele pw. św. Katarzyny w Štěpánkovicach. Po występie kilka dni oddechu na odpoczynek by 13 grudnia gościć  w Lwowie- Brzuchowicach. Daleka wyprawa z długim oczekiwaniem na przejściu granicznym nie zniechęciła naszych aktorów. Po przyjeździe na miejsce do Domu Pielgrzyma w Mościskach i krótkim odpoczynku był czas na zwiedzanie Lwowa. Podczas wizyty Parafialny Zespół Teatralny „Szpasowici”  z Zabłocia na zaproszenie ks. Władysława Derunow, zaprezentował przedstawienie jasełkowe w Domu Narodowym w Mościskach przy licznie zgromadzonych widzach. W poniedziałek 16 grudnia Parafialny Zespół Teatralny „Szpasowici” wrócił bezpiecznie do domu.

Cieszę się że w naszej gminie tak prężnie działa Parafialny Zespół Teatralny. Przygotowywane jasełka przez Zespół stały się już w naszej gminie tradycją, co roku czekamy z niecierpliwością na przedstawienie jasełkowe w wykonaniu Zespołu. Dziękuję wszystkim Aktorom, wszystkim zaangażowanym a także Pani Janinie Motylewskiej za podjęty trud w przygotowywaniu nowych spektakli i poświęcony czas- powiedziała Burmistrz Strumienia Anna Grygierek.Dodał: LP
 
Jakość powietrza - strona zostanie otwarta na nowej karcieJakość powietrza


Jakość powietrza - strona zostanie otwarta na nowej karcieJakość powietrza Elektroniczna administracja Gminy Strumień - strona zostanie otwarta na nowej karcieElektroniczna administracja Gminy Strumień Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu
biblioteka w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karciemapa Sport w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieSport w Strumieniu

Kalendarz

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
lipiec 2020
PN WT ŚR CZ PT SB ND
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: lipiec

2020/07/11 2020/07/18
galeriagaleria zdjęć

Współpracujemy

lokalna grupa działania cieszyńska kraina stowarzyszenie rozwoju i wspolpracy regionalnej śląski związek gmin i powiatów związek gmin wiejskich rzeczpospolitej polskiej związek miast polskich lokalna grupa rybactwa zabi kraj fundacja zdrowia slaska cieszynskiego hufiec ziemii cieszynskiej polska sieć odnowy o rozwoju wsi