Gmina Strumień - oficjalna strona

Urząd Gminy Strumień

2017-10-21

wyświetleń: 6825

Władza do szkolnej ławki w zielonej pracowni

 

Wyremontowana i przystosowana do zajęć jest zielona pracownia w Szkole Podstawowej w Bąkowie. Gmina Strumień we współpracy ze Szkoła Podstawową w Bąkowie pozyskała dofinansowanie na wyposażenie pracowni szkolnej. Klasa została uroczyście otwarta, a o możliwościach pracowni przekonali się nie tylko uczniowie, ale też Burmistrz Strumienia, Anna Grygierek, Przewodniczący Rady Miejskiej Czesław Greń, radni: Maria Krutyła, Karol Gajdzica i Stanisław Balas, sołtys Bąkowa oraz rodzice.

Pokazową lekcją uroczyście otwarta została zielona pracownia w Bąkowie. Uczestnicy spotkania mogli przekonać się jak nowoczesna technologia wspiera przeprowadzenie zajęć przyrodniczych. - To była podróż do przeszłości, bardzo się cieszę, że dziś uczniowie nie pamiętają już co to jest tablica i kreda. Korzystają z multimedialnej tablicy, elektronicznych mikroskopów i przyrządów. Cieszę się, że taką pracownię udało się zorganizować w Bąkowie. To dopełnienie termomodernizacji, którą właśnie zakończyliśmy. Zmienił się wizerunek szkoły na kolorowy, zmieniła się również efektywność energetyczna. Pozyskane dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska pozwoliło również na stworzenie profesjonalnej pracowni przyrodnicze, więc mamy komplet – dodaje Anna Grygierek, Burmistrz Strumienia.


W ramach zadania zakupione zostało wyposażenie ekopracowni m.in.tablica multimedialna, projektor oraz laptop z oprogramowaniem. W sali zostały postawione nowe meble, stół ekspozycyjny do wykonania doświadczeń i pomoce dydaktyczne – tablice, preparaty, urządzenia do przeprowadzania doświadczeń. Na parapetach ustawione zostały doniczki z kwiatami i roślinami, o które dbać będą uczniowie .
Przeprowadzony został generalny remont podłogi, odnowiono ściany i lamperie, które odzwierciedlają słoneczne barwy. Na ten cel gmina pozyskała fundusze z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, jako jedyna w powiecie.
Pracownia jest dopełnieniem przeprowadzonej termomodernizacji, która została wykonana w Bąkowie. Szara szkoła jest kolorowa, ciepła i eprzyjazna środowisku. Czytaj więcej na ten temat "Nowy rok w nowej szkole"

Czytaj również "Szkoły z pompami ciepła"

Zobacz również materiał TVP KATOWICE Program Bliżej natury

 

 

 

 Dodał: EF
 
Punktem szczepieńPunktem szczepień


Gminny portal MapowyGminny portal Mapowy Jakość powietrza - strona zostanie otwarta na nowej karcieJakość powietrza Elektroniczna administracja Gminy Strumień - strona zostanie otwarta na nowej karcieElektroniczna administracja Gminy Strumień Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu
biblioteka w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karciemapa Sport w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieSport w Strumieniu

Kalendarz

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
grudzień 2021
PN WT ŚR CZ PT SB ND
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: grudzień

2021/12/4 2021/12/6 2021/12/10 2021/12/20
galeriagaleria zdjęć

Współpracujemy

lokalna grupa działania cieszyńska kraina stowarzyszenie rozwoju i wspolpracy regionalnej śląski związek gmin i powiatów związek gmin wiejskich rzeczpospolitej polskiej związek miast polskich lokalna grupa rybactwa zabi kraj fundacja zdrowia slaska cieszynskiego hufiec ziemii cieszynskiej polska sieć odnowy o rozwoju wsi