Gmina Strumień - oficjalna strona

Urząd Gminy Strumień

2017-02-07

wyświetleń: 1193

Za nami sesja Rady Miejskiej

Styczniowe obrady Rady Miejskiej Strumienia rozpoczęły się od informacji o działalności Burmistrza Strumienia Anny Grygierek oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej Strumienia w okresie międzysesyjnym. Następnie radni zgłosili swoje interpelacje i zapytania.

Radni przyjęli uchwałę w sprawie wstępnego projektu dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego. Uchwała ta podlegać będzie jeszcze konsultacjom. Ostateczny projekt sieci szkół poznamy w marcu po zaopiniowaniu go przez kuratorium oświaty.

Uchwałą Rady Miejskiej w Strumieniu podjęto również decyzję o zaciągnięciu długoterminowego kredytu, który został zaplanowany w budżecie gminy Strumień w kwocie 2 mln zł. Warto dodać, że w planach gminy Strumień na rok 2017 jest pozyskanie funduszy zewnętrznych na kwotę ponad 2,5 mln zł. Gmina zgodnie z art. 89 ustawy o finansach publicznych może zaciągnąć kredyt na: pokrycie przejściowego deficytu, finansowanie planowanego deficytu, spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań, wyprzedzenie finansowania działań współfinansowanych z funduszy zewnętrznych.

Gmina Strumień uchwałą Rady Miejskiej udzieliła wsparcia dwóm ośrodkom.  Gmina jest zobowiązana do udzielenia tych dotacji w związku z tym, że nie prowadzi takiej działalności na swoim terenie. Ośrodkowi Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym w Bielsku-Białej zostanie przekazane 12 742 zł. W ubiegłym roku do tego ośrodka trafiło 62 osób z terenu gminy Strumień. Podobne wsparcie z budżetu gminy zostało przekazane Powiatowemu Ośrodkowi Wsparcia Dla Osób Dotkniętych Przemocą w Rodzinie. Z gminy Strumień na ten cel zostanie przekazane 12 800 zł. Taką dotację przekazują wszystkie gminy z powiatu cieszyńskiego proporcjonalnie do ilości mieszkańców.

Radni przekazali również  miastu Jastrzębie-Zdrój fundusze za finansowanie obowiązku szkolnego dziecka mieszkającego na terenie gminy Strumień. Jedno z dzieci niepełnosprawnych z gminy Strumień realizuje tam obowiązek szkolny, stąd gmina Strumień jest zobowiązana do przekazania funduszy na ten cel.

Podczas sesji Rady Miejskiej radni zapoznali się również z informacją o dofinansowaniu do wymiany źródeł ciepła. Taki program działa w gminie Strumień od 2008 roku łącznie na cel przekazano środki w wysokości 552 494, 36 zł.

Uchwałą Rada Miejska w Strumieniu wsparła również apel do Ministra Zdrowia o wpisanie Śląskiego Centrum Reumatologii, Rehabilitacji i Zapobiegania Niepełnosprawności im. Gen. Jerzego Ziętka w Ustroniu Sp. z o.o. do podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej.

W czasie obrad przyjęto również plan pracy Komisji Rady Miejskiej w roku 2017.Dodał: DK
 
Elektroniczna administracja Gminy Strumień - strona zostanie otwarta na nowej karcieElektroniczna administracja Gminy Strumień Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu
biblioteka w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karciemapa Sport w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieSport w Strumieniu

Kalendarz

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
kwiecień 2018
PN WT ŚR CZ PT SB ND
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: kwiecień

2018/04/14 2018/04/18 2018/04/19 2018/04/22 2018/04/27
galeriagaleria zdjęć

Współpracujemy

lokalna grupa działania cieszyńska kraina stowarzyszenie rozwoju i wspolpracy regionalnej śląski związek gmin i powiatów związek gmin wiejskich rzeczpospolitej polskiej związek miast polskich lokalna grupa rybactwa zabi kraj fundacja zdrowia slaska cieszynskiego hufiec ziemii cieszynskiej polska sieć odnowy o rozwoju wsi