Gmina Strumień - oficjalna strona

Urząd Gminy Strumień

Rekrutacja do przedszkoli i klas I szkół podstawowych


Dzieci kontynuujące wychowanie przedszkolne w dotychczasowym publicznym przedszkolu nie biorą udziału w rekrutacji. Rodzice składają jedynie deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego, w terminie 7 dni poprzedzających termin rozpoczęcia postępowania rekrutacyjnego.

Postępowanie rekrutacyjne na wolne miejsca w publicznych przedszkolach
Kandydaci których rodzice ubiegają się o przyjęcie do przedszkola publicznego po raz pierwszy lub których rodzice zdecydują się na zmianę przedszkola, uczestniczą w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2021/2022. Postępowanie rekrutacyjne prowadzone jest na wniosek rodzica. Formularze wniosków dostępne są w publicznych placówkach wychowania przedszkolnego lub na stronach internetowych danego publicznego przedszkola. Wnioski należy złożyć zgodnie z przyjętym harmonogramem w dniach 15-19 lutego br. w sekretariacie przedszkola, w godzinach jego pracy -załącznik nr 1. Kryteria brane pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym stanowią załącznik nr 3,4.
Wykaz wszystkich przedszkoli funkcjonujących w Gminie Strumień podany jest w zakładce Edukacja>>Przedszkole (http://strumien.pl/przedszkola).

Zgłoszenia do klas I szkół podstawowych
Przypominamy rodzicom dzieci, które w tym roku szkolnym kończą edukację przedszkolną, że zgodnie z art. 133 ust. 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz.U. 2020 r., poz. 910, z późn. zm.) do klasy I publicznej szkoły podstawowej, której ustalono obwód, przyjmuje się na podstawie zgłoszenia rodziców dzieci zamieszkałe w tym obwodzie.

Zapisy do klas pierwszych w obwodowych szkołach podstawowych na rok szkolny 2020/2021 na bieżąco prowadzone są przez dyrektorów szkół.
Rekrutacja na wolne miejsca w klasach I szkół podstawowych
Na podstawie art. 133 ust. 2 ustawy Prawo oświatowe kandydaci zamieszkali poza obwodem publicznej szkoły podstawowej mogą być przyjęci do klasy I po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego, jeżeli dana publiczna szkoła podstawowa nadal dysponuje wolnymi miejscami.
Szczegółowych informacji dotyczących rekrutacji udzielają dyrektorzy szkół i przedszkoli.
Wykaz publicznych szkół podstawowych funkcjonujących w Gminie Strumień podany jest w zakładce Edukacja>>Szkoły Podstawowe (http://strumien.pl/szkoly-podstawowe).

 

 Do pobrania:

Zarządzenie 831_2021 Burmistrza Strumienia z dnia 22_01_2021

Załącznik 1 Harmonogram czynności w postępowaniu rekrutacyjnym do przedszkoli

Załącznik 2 Harmonogram czynności w postępowaniu rekrutacyjnym do klas I

Załącznik 3 Kryteria brane pod uwagę na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego (ustawa Prawo oświatowe)

Załącznik 4 kryteria brane pod uwagę na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego

 

 Dodał: LP
 
Obrazek domyslny serwisu strumien.pl

Rekrutacja do przedszkoli i zapisy do klas pierwszych w gminie Strumień

Burmistrz Strumienia informuje, że w dniach 15-19 lutego br. w gminnych przedszkolach przyjmowane będą wnioski o przyjęcie dziecka do danej placówki. Jednocześnie przypominamy, że prowadzone są również zapisy do klas pierwszych w szkołach obwodowych na przyszły rok szkolny.


Punktem szczepieńPunktem szczepień


Gminny portal MapowyGminny portal Mapowy Jakość powietrza - strona zostanie otwarta na nowej karcieJakość powietrza Elektroniczna administracja Gminy Strumień - strona zostanie otwarta na nowej karcieElektroniczna administracja Gminy Strumień Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu
biblioteka w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karciemapa Sport w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieSport w Strumieniu

Kalendarz

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
grudzień 2021
PN WT ŚR CZ PT SB ND
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: grudzień

2021/12/4 2021/12/6 2021/12/10 2021/12/20
galeriagaleria zdjęć

Współpracujemy

lokalna grupa działania cieszyńska kraina stowarzyszenie rozwoju i wspolpracy regionalnej śląski związek gmin i powiatów związek gmin wiejskich rzeczpospolitej polskiej związek miast polskich lokalna grupa rybactwa zabi kraj fundacja zdrowia slaska cieszynskiego hufiec ziemii cieszynskiej polska sieć odnowy o rozwoju wsi