Gmina Strumień - oficjalna strona

Urząd Gminy Strumień

Relacje z przebiegu spotkania

    

W dniach 9-11 kwietnia 2014r. gościliśmy na terenie gminy Strumień gości z Czech i Słowacji. Spotkanie odbyło się dzięki realizacji projektu „Rozwój współpracy szansą na rozwiązanie wspólnych problemów i bliższe poznanie” w ramach programu „Europa dla Obywateli” , działanie 1 „Aktywni obywatele dla Europy”, poddziałanie 1.1. „Spotkania mieszkańców miast partnerskich”. Wnioskodawcą projektu jest Gmina Strumień.

Liczba uczestników z poszczególnych krajów:

    Czechy: 18 osób ( Miasto Šenov i Vratimov).

    Słowacja: 45 osób ( gmina Dolný Hričov, Krasňany, Rudina, Súľov-Hradná).

    Polska: 90 osób.

Delegacje z miast partnerskich reprezentowane były przez przedstawicieli władz lokalnych, kultury, oświaty, liderów lokalnych stowarzyszeń.

Przez trzy dni pobytu goście mieli okazję uczestniczyć i brać udział w warsztatach, dyskusjach, prelekcjach, głównie na temat gospodarki, funduszy UE, rozwiązywania problemów społecznych. Mogli zobaczyć inwestycje zrealizowane na terenie Gminy Strumień, uczestniczyć w rozgrywkach sportowych i degustacjach potraw wielkanocnych przygotowanych przez Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Strumień i gmin słowackich Dolný Hričov i Krasňany. Na zakończenie każdego dnia mogli wsłuchać się w występy zespołów: "Dzień dobry"  i „Strumień”. Pobyt uświetnił swoim występem również zespół ,, Súľovčanka“ z słowackiej gminy Súľov-Hradná.

Realizacja projektu przyczyniła się do wzmocnienia dialogu międzykulturowego  i międzynarodowego, była okazją do przedstawienia pomysłów i omówienia planów przyszłej współpracy.

Zostanie wydany folder polsko-czesko-słowacko-angielski zawierający informacje nt. współpracy pomiędzy gminami partnerskimi i o gminach partnerskich jak również powstaną płyty DVD zawierające materiał filmowy i zdjęciowy z spotkania.

 

Zapraszamy do obejrzenia filmu z konferencji www.youtube.com/watchDodał: AMŻ
 
Powszechny Spis RolnyNarodowy spis powszechny


Gminny portal MapowyGminny portal Mapowy Jakość powietrza - strona zostanie otwarta na nowej karcieJakość powietrza Elektroniczna administracja Gminy Strumień - strona zostanie otwarta na nowej karcieElektroniczna administracja Gminy Strumień Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu
biblioteka w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karciemapa Sport w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieSport w Strumieniu

Kalendarz

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
październik 2021
PN WT ŚR CZ PT SB ND
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: październik

2021/10/2 2021/10/4 2021/10/6 2021/10/16 2021/10/17 2021/10/21 2021/10/22
galeriagaleria zdjęć

Współpracujemy

lokalna grupa działania cieszyńska kraina stowarzyszenie rozwoju i wspolpracy regionalnej śląski związek gmin i powiatów związek gmin wiejskich rzeczpospolitej polskiej związek miast polskich lokalna grupa rybactwa zabi kraj fundacja zdrowia slaska cieszynskiego hufiec ziemii cieszynskiej polska sieć odnowy o rozwoju wsi